PREMIERA: Google też się myli

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wydawać się może, że wielka korporacja Google działa zawsze idealnie. Nic bardziej mylnego. Czas na ciekawostkę z marketingu internetowego, na którym bez wątpienia dzieli i rządzi kalifornijski gigant z Mountain View. Jakiś czas temu My mobile otrzymało informację o naruszeniu zasad. Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że problem dotyczył zakazanych treści erotycznych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście reklamodawcy w ramach produktu Google Ads ich nie uznają (coś jak polityka Family Friendly na platformie YouTube) oraz momentalnie wstrzymują emisję na danej podstronie (choć na wersji mobilnej wciąż one były dostępne). Tymczasem artykuł dotyczył imponujących zarobków streamerów na trzecim co do wielkości medium w Polsce o nazwie Showup.tv. Oczywiście publikacja dotyczyła niczego innego jak gospodarki internetowej. Nie było mowy w niej o wyświetlaniu nagości czy innych kontrowersyjnych przekazów.

Ku zaskoczeniu odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie po zaledwie jednym dniu. Najprawdopodobniej pracownik Google fizycznie sprawdził witrynę, a błąd (bug) był wynikiem źle działającego algorytmu na podstawie słów kluczowych. Warto więc je stosować w praktyce. Podobne rzeczy przytrafiają się YouTuberom, ale oni działają na zewnętrznym portalu i mogą cały dorobek życia stracić dosłownie z dnia na dzień. Aż chciałoby się powiedzieć, ryzyko zawodowe. To dlatego Kanał Sportowy buduje własny zupełnie niezależny serwis VOD jak Amazon Prime Video.

(fot. Google/Showup.tv/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12619 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt