My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Plus i Plush z dużymi awansami w majowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To się dopiero nazywa spektakularny awans sieci komórkowych Plus i Plush w majowym zestawieniu My mobile RANKING z szesnastego na wysokie czwarte miejsce. Po drugiej stronie barykady zaś wielkim przegranym jest operator Orange. Pomarańczowy gracz spadł bowiem z czwartej na odległą dwunastą pozycję. To przecież jest druga dziesiątka stawki.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Można wręcz użyć stwierdzenia swoistego rodzaju drugiej ligi sieci komórkowych w My mobile RANKING. Nie lepiej jest w przypadku submarki Orange o nazwie NJU Mobile. On również poleciał w dół z dziewiątego na siedemnastą pozycję. Tym samym niezbyt dobrze się dzieje u francuskiego telekomu. Jeśli natomiast chodzi o pozycję lidera, tu wszystko jest bez zmian. Dalej najlepszymi sieciami w Polsce jest duet T-Mobile z A2Mobile.

Ich znakomita passa zwycięstw trwa nieprzerwanie już od lutego bieżącego roku. Niezwykle mocno interesująco zapowiada się sytuacja w lipcu, ponieważ w czerwcu całej W3 operatorów strukturalnych pokończą się promocje z darmowymi 100 GB. Pod tym określeniem należy rozumieć podmioty T-Mobile, Play i właśnie Plus. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowanie są poniżej wraz z dedykowanymi podkategoriami.

(fot. Plus/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Orange (100 GB za 30 PLN, płatne z góry za kwartał 90 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie również mieliśmy przełom. Play bowiem wyprzedził Orange w szybkości mobilnego internetu. Najprawdopodobniej też za miesiąc pokona T-Mobile. Tak się kończy w pozytywnym tego słowa znaczeniu inwestowanie w budowanie sieci komórkowej za pomocą masztów BTS. Aż chciałoby się powiedzieć, oby tak dalej. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#kwiecien-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 44,1 Mb/s) – 3 pkt.

2. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 43,8 Mb/s) – 2 pkt.

3. Orange/NJU Mobile (około 43 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Znowu głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadki Play czy Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Majowe wydanie My mobile RANKING to istne tsunami zmian. Trzy sieci mogą pochwalić się awansami. Są to odpowiednio wielokrotnie zachwalane Plus czy Plush oraz na zasadzie rykoszetu Izzi Mobile. Bez zmian jest natomiast aż dziewięciu operatorów. Zaliczają się do tego grona kolejno liderujące T-Mobile, A2Mobile, Play, Mobile Vikings, Virgin Mobile, Red Bull Mobile, Fakt Mobile, Lyca Mobile i FM Group Mobile. Spadki dosięgnęły z kolei ośmiu telekomów, czyli Klucz Mobile, Lajt Mobile, TuBiedronka, Heyah, nadmieniany Orange, WRodzinie, NJU Mobile (również) oraz Sztos. Swoją drogą to ciekawe, kiedy poznamy jakiegoś zupełnie nowego lidera zestawienia. Oby nastąpiło to wkrótce.

My mobile RANKING (05/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
3. Play 8 pkt. (0, 0, 2, 2, 1, 3)
4. Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
7. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
8. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
Izzi Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
12. Orange 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Fakt Mobile 4 pkt. (2, 0, 0, 2, 0, 0)
16. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
17. NJU Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: Plus i Plush z dużymi awansami w majowym My mobile RANKING”

 1. Kamil Odpowiedz

  W szoku jestem, ze Orange tak nisko upadl a byl innowatorem czy pionierem rynku z swoja oferta 1 TB na karte ?

 2. Kamil Odpowiedz

  Nie wiem po co tutaj jest „wrodzinie”, jak jego nie da się kupić, ani do niego przenieść.

  • Xcontent

   Sprawdzałeś że nie da sie do niego przenieść? Mam również pytanie do Pana Kamila który pisze nam tutaj artykuły, czy są jakieś tańsze oferty niż a2mobile do samych rozmów (na komórkowe i stacjonarne)? Mają ofertę za 12,90zł tylko że taki np. Orange ma jeden dzień rozmów za złotówkę. Chodzi mi o osobę która zadzwoni od czasu do czasu. Ta ostatnia zmiana w regulaminie Orange (i nie tylko) bardzo mi się nie spodobała żeby pobierać 5zł za brak aktywności na karcie w miesiącu.

  • Kamil

   Pan Kamil jest samodzielnym tworca cos jak YouTuberzy Nieantyfan lub Pisarski Tech. Nie ma, patrz pierwsza podkategoria z niska stawka 0,10 PLN w My mobile RANKING ?

 3. Kamil Odpowiedz

  Orange daje 300 GB za free na rok, szkoda ze nie jest tak szczodry jak W3 z 1200 GB. Zasluzone miejsce w My mobile RANKING ? #original_content

  • Adam

   Kamil – nie obraź się, ale nie potrafisz nawet przepisać mojego komentarza bez błędów.

   Nie ma dwóch drugich miejsc. T-Mobile jest trzeci ze względu na mniejszą prędkość wysyłania. Nawet w linkowanym materiale masz „pozycja: 3”.

  • Kamil

   Nie zauwazylem tego na mobile Xperia, ale ok cenna wskazowka

  • Adam

   Ja po prostu lubię gdy wszystko jest rzetelne. Skoro bierzemy speedtest za źródło, to niech będzie dokładnie tak jak w rankingu speedtest a nie według własnych kryteriów.

  • Kamil

   Jestem juz po wstepnej symulacji, alez tornado przejdzie przez czerwcowe wydanie My mobile RANKING ?

 4. Kamil Odpowiedz

  Juz nie moge doczekac sie piatkowej produkcji, bedzie super PREMIERA My mobile RANKING ? #original_content

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt