My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Ważny awans T-Mobile w majowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trzy najlepsze sieci komórkowe na kartę w Polsce to odpowiednio A2Mobile, WRodzinie i Lajt Mobile. Może być to dla wielu spore zaskoczenie, ponieważ nie mówimy o tzw. mainstreamowych operatorach typu Orange czy Play. Oni zajmują bardzo odległe, bo piętnaste miejsce w majowym zestawieniu My mobile RANKING. To powinno dawać sporo do myślenia czytelnikom.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Może po prostu najzwyczajniej w świecie przepłacają za usługi telekomunikacyjne. Dużym awansem zaś może się pochwalić T-Mobile, czyli duży telekom strukturalny. Magentowa sieć komórkowa wskoczyła na wysoką piątą lokatę z jedenastej. Wszystko za sprawą potężnej oferty 4800 GB za darmo, ale o tym szerzej będzie mowa w dedykowanej podkategorii. Daje to aż 400 GB danych do wykorzystania miesięcznie, co robi wrażenie.

Tylko czekać aż ktoś inny przelicytuje marketingową stawkę do 500 GB lub nawet mitycznych wręcz 1 TB miesięcznie w technologii 5G szybkiej transmisji danych. Oczywiście zapis w regulaminie mówiłby o używaniu internetu wyłącznie w telefonie (bez funkcji udostępniania sygnału dalej na zasadzie routera Wi-Fi o nazwie tethering), co realnie jest przecież do niewykorzystania. Więcej szczegółów jak zawsze poniżej.

(fot. My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie dotyczyły wypadnięcia całkowicie z punktowanego pudła sieci Klucz Mobile. Ma to związek z jej podwyżkami w materii wiadomości tekstowych SMS. Stawka 0,29 PLN względem 0,09 PLN nie jest już w żaden sposób tak mocno atrakcyjna jak dawniej. Oczywiście miało to przełożenie w dedykowanej podkategorii. Szkoda, bo teraz nawet gracze wirtualni MVNO stają się zdecydowanie drożsi dla konsumentów.

1. NJU Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii internetowej mieliśmy zmiany. Pozytywnie tym razem zaskoczył T-Mobile z promocją darmowych 4800 GB w skali roku. Oznacza to bezpłatne aż 400 GB przy wykupieniu dedykowanej paczki. Dla najbardziej wymagających użytkowników telefonii komórkowej zatem rozwiązanie jest jak znalazł. Nie znajdą oni niczego lepszego na rynku. Ci oszczędni raczej postawią na rozwiązanie A2Mobile z późniejszym lejkiem 0,5 Mb/s.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 400 GB miesięcznie do pakietu za 45 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Orange (darmowe 200 GB miesięcznie do pakietu za 35 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy ogromną rewolucję. Plus wraz z submarkami oraz graczami MVNO wskoczył momentalnie na fotel lidera prędkości mobilnego internetu po uwolnieniu standardu 5G dla każdego klienta niejako z automatu. Ponadto zielony operator przekroczył magiczną barierę średniego transferu rzędu 50 Mb/s (swoją drogą to dużo ostatnio tych 5-tek nam się nazbierało). Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#kwiecien-2023.

1. Plus/Plus/A2Mobile/Klucz Mobile/Lajt Mobile/WRodzinie/Lyca Mobile/Sztos/W Naszej Rodzinie/FM Group Mobile (około 50,5 Mb/s) – 3 pkt.

2. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 46,9 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 46,5 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Powrócono do aspektu taniości jako główne kryterium wyboru, ponieważ sekcja pakietów internetowych niejako się w tym miejscu dublowała. Skupiono się na kluczowym elemencie rozmawiania oraz wysyłania wiadomości. Internet spadł zatem tutaj w randze ważności, aczkolwiek wciąż jest istotny. To dlatego liderem podkategorii zostało WRodzinie względem Lyca Mobile.

1. WRodzinie (No Limit z 10 GB, lejek transferu 512 kb/s na aż 60 dni za 30 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. Lyca Mobile (No Limit bez MMS z 50 GB+150 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 25 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G z wyjątkiem dwóch najtańszych rozwiązań). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Nareszcie Virgin Mobile zyskało 5G wraz z VoLTE czy Wi-Fi Calling do kompletu. Oczywiście spowodowało jego skromny, bo awans o jedną pozycję. Czekamy zatem na więcej.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN, Mobile Vikings oferuje w końcu 5G i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, ostatnio dodał również technologię 5G, VoLTE oraz Wi-Fi Calling

2. Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Majowe zestawienie My mobile RANKING nie zmieniło lidera. Tym razem zaledwie trzy sieci komórkowe awansowały w górę tabeli. Są to odpowiednio WRodzinie (zaskakujący wicelider), T-Mobile oraz Sztos (za sprawą szybkiego internetu od Polkomtela). Z kolei osiem operatorów nie zmieniło swoje pozycji. Zaliczają się do tego grona liderujące A2Mobile, Lajt Mobile, Mobile Vikings, TuBiedronka, Play, Izzi Mobile, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Natomiast aż dziewięć graczy miało tak nielubiane spadki. Chodzi o podmiot Lyca Mobile, Klucz Mobile, NJU Mobile, Plus, Plush, Virgin Mobile, Heyah, Orange czy Fakt Mobile. Oby za miesiąc było równie mocno interesująco.

My mobile RANKING (05/2023) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 16 pkt. (3, 2, 3, 3, 2, 3)
2. WRodzinie 9 pkt. (0, 2, 0, 3, 3, 1)
3. Lajt Mobile 7 pkt. (1, 1, 0, 3, 0, 2)
4. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
T-Mobile 7 pkt. (0, 0, 2, 2, 0, 3)
6. Lyca Mobile 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 1, 2)
7. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
Plus 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
Sztos 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)
12. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 3)
13. Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
14. TuBiedronka 4 pkt. (0, 1, 0, 2, 0, 1)
15. Orange 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
18. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
FM Group Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.43 komentarze do “PREMIERA: Ważny awans T-Mobile w majowym My mobile RANKING”

 1. Derick Odpowiedz

  Ja zamieniam właśnie A2M z pierwszego miejsca na Fakt Mobile z ostatniego.
  Wszystkie wirtualne na Plusie odpadają przez zapchane łączą 4G w moim rejonie. Najlepsze jakościowo TM i Orange odpadają za krótką ważność konta i opłaty. Zostaje znośne łącze wirtualnych na Playu, czyli FM który utrzymał klasyczny niedrogi PP, z normalnymi pakietami danych do wyboru, z RWK i darmowym lejkiem.
  Tyle jest dla mnie warty twój ranking.

  • Kamil

   Maly bug sie wkradl, bo Fakt Mobile jest przedostatni. Zas ostatni duet W Naszej Rodzinie z FM Group Mobile z uwagi na wieksza liczbe zer. Prawie 12h orka umyslowa zrobi swoje i pelne skupienie na postprodukcji 😐

  • Kamil

   Czemu, tylko jako nowy numer dziala? Co ciekawe, chyba Sztos na karte upadl i jest tylko abonament cos jak koniec darmowego Fonia Mobile via My mobile RESEARCH. Aczkolwiek nie jestem tego pewien na 100%

  • Kamil

   Czyli co, usuwamy w nastepnym wydaniu WRodzinie oraz Sztos? Bedzie para i My mobile RANKING bedzie mial dalej symetryczne 18 graczy zamiast 20

  • Kamil

   PREMIERA najnowszego My mobile RANKING w piatek wieczorem, niestety wciaz nie wiem co zrobic z tym nieszczesnym WRodzinie z uwagi na brak mozliwosci przeniesienia numeru. Jak sie domyslam opcja wyboru nowego jako karta SIM wciaz tam dziala

 2. Kamil Odpowiedz

  WRodzinie jako wicelider mocno mnie zaskoczyl w badaniu, zas 15 miejsce Orange z Play to juz prawdziwy szok (!)

  • ADAMWIM662

   Kamil, bez przesady… ponad 9 miesiecu na rynku.. czego nie wiesz? jak czegos ci brakuje to moze do nich napisz?

  • Kamil

   Fonia Mobile przestala byc darmowa (!) Byc moze to juz koniec tego opa w oczach konsumentow 😐

 3. Asdf Odpowiedz

  Eh ten kamil nietechniczny, nawet 10TB na miesiąc jest to wykorzystania w telefonie.
  Threatening nie ma tu nic do rzeczy ale nietechnicznym Kamil nic nie zrozumie

  • Kamil

   Nietechniczny to byl PM w branzy IT, ktory nie stworzyl nigdy strony www na serwerze Apache a zarzadzal zespolem pracujacym z kodem i takimi programami jak Notatnik SP czy FileZilla 😐

   PS, ponoc telekomy to blokuja jak udostepniasz sygnal. Gdzies czytalem komentarze, potem dostajesz SMS oraz koniec promki

  • ASDF

   Nie wiem który to PM ale jestem pewien że nie stawiałeś tej strony na chociażby vpsie na np. linuksie. Jeśli jest inczej to wyprowadź mnie z błędu, spyware od google jest u ciebie na stronie i nie wiem dlaczego nie szanujesz czytelnika. Sam ranking jest rzadko aktualizowany i wiele razy ci zarzucano „nietechniczność” w komentarzach

 4. Kamil Odpowiedz

  BREAKING NEWS:

  Play kopiuje T-Mobile i tez ma 4800 GB (!) Beda awanse w My mobile RANKING 😉

  • chinczyk

   To zaaktualizuj ranking po za tym, żaden ISP nie poinformuje o tym że 400GB/31=12,90GB na dzień. Śmiechu warte w obecnych czasach. Tyle to się używało za czasów 50Mbit/s po DOCSIS

  • Kamil

   Zasady sa jasne od lat, PREMIERA tradycyjnie nowego wydania raz w miesiacu

 5. marco Odpowiedz

  W rankingu NJU i Orange daleko a tymczasem zarówno u jednego jak i drugiego można dostać całkowicie 100 GB ważne do 31.08.2023 roku. Taka super promocja 🙂

  • Kamil

   W sieciach T-Mobile i Play tak masz jak kupisz paczke za 45 ziko…

  • Albert

   No jak za 45 ziko to chyba jednak nie za darmo 😛
   W Orange i NJU jest 100GB całkowicie za Free 🙂

  • Kamil

   Kapitalim, trzeba zyc jak to mawia Tede Jacek 😉 #nwj

 6. marco Odpowiedz

  W Orange na kartę jest jeszcze 7 dni no limitu z 7 Gb. Są aż 3 wersje tego no limitu, nawet dla tych co mają najciekawszy moim zdaniem pakiet za 25 zł rozmowy i sms-y bez limitu + pakiet rosnących Gb. W tym przypadku bonus powoduje przedłużenie usługi o dodatkowe 7 dni i dodaje 7 Gb. Tak przynajmniej pisze na stronie operatora. Przed uruchomieniem radzę dokładnie sprawdzić!

 7. von Odpowiedz

  sztos chyba jest tylko na abonament bo na ich stronie nie ma zadnej innej opcji tylko abonament-to co robi w zestawieniu? skoro jest na abonament?

  • Adam

   Czyli zaczynasz pisać po angielsku i tworzyć ranking sieci dla USA. 😉

  • Kamil

   Pewno wejda do Polski jak to bylo w przypadku Amazon Prime za 49 ziko

  • Adam

   Ta, wejdą. Tak jak miał wejść Amazon i rozjechać Allegro. Amazon jest i odpycha swoim wyglądem oraz działaniem. Nie rozumiem, jak w 2023 może działać sklep, w którym wyszukiwarka działa tak fatalnie, że znajduje wszystko oprócz szukanego przedmiotu. Sklep Amazonu to trzeci świat w porównaniu do Allegro…

  • Beniz

   Bo na aledrogo wyszukiwania działa lepiej ????????????
   30 stron sponsorowanych z tym samym przedmiotem, a na 31 to co ci trzeba.

  • Adam

   Widzę, że kolega nigdy nie testował Amazonu. 😉

   Na przykład mam konkretny model sprzętu do kupienia.

   Wpisuję ten model na Allegro, w wynikach 99% produktów to właśnie ten szukany model. Wyniki sponsorowane, fakt, czasami nieco zaciemniają sprawę, ale nie ma tragedii.

   Wpisuję ten model na Amazonie. A w wyniku jakaś jedna oferta tego produktu pośród dziesiątek innych produktów, mniej lub bardziej podobnych, z niskiej i wysokiej półki, w cenie 10% do 10000% ceny rynkowej szukanego modelu (no bo to są inne produkty).

   Najbardziej dotkliwe przy komponentach komputerowych. Szukasz czegoś bardzo konkretnego, co nie jest popularne. Na Allegro w wynikach wyszukiwania jest kilka lub kilkanaście ofert i KONIEC listy. Nie ma więcej i tego nie ukrywają. Natomiast na Amazonie jest tak jak napisałem, jeden dobry wynik pośród dziesiątek innych produktów!

  • Kamil

   Stawiam, ze jednak doczekamy sie Amazon Mobile w Polsce

 8. Japierdole Odpowiedz

  Eh kurwa admin tej strony to jakiś kretyn. Aktualizuje się taki ranking od razu. A idź w chuj z taką „stroną” ile ci wpada z tych reklam? Najniższa krajowa nie sądzę

  • Kamil

   Panie kolego, zachowaj kulture wypowiedzi bo bedzie usunieta opinia. Zas ranking zgodnie z tradycja ma premiere raz w miesiacu

  • ehh

   Człowieku mogę sobie taką stronę postawić bez reklam na jakimś vpsie, co do prędkości plusa/każdego innego MNO to zależy od BTSa. A co do plusa w mojej lokalizacji mam w tym momencie average 18.48 Mbit/s lub też max 57.74 Mbit/s downloadu na LTE z agregacją dwóch pasm (to ważne). Uploadu sprawdzać teraz nie będę bo mi się nie chce.

 9. Kamil Odpowiedz

  Tymczasem Plus odpalil 5G Ultra dokladnie wczoraj, taki marketingowy bajer w postaci zmiany nazwy z 5G SA

  • Adam

   Nie, to nie jest 5G SA.

   5G Ultra to jest agregacja dwóch częstotliwości 5G NSA i jeszcze jednej LTE. Skoro wymaga LTE do działania, to 5G SA być nie może.

  • Adam

   No i pierwszy testy już są. Wzrost prędkości 5G o 25% – no niestety, za mało by ta technologia zasługiwała na marketingową nazwę „5G Ultra”.

  • Kamil

   Nikt nie wie jak ta siec naprawde dziala a bledu z Vectone Mobile juz nie powtowrze…

 10. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy My mobile RANKING zakodowany, bedzie sie dzialo w przypadku jednego duzego operatora bardzo duzo 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt