PREMIERA: T-Mobile i A2Mobile najlepszymi sieciami komórkowymi w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

No i stało się. Rzutem na taśmę mamy nowego zwycięzcę, a właściwie to dwóch w zestawieniu najlepszych sieci komórkowych w Polsce od My mobile RANKING. Liderami są jednocześnie T-Mobile oraz A2Mobile. Było to możliwe dzięki spowolnieniu średnich prędkości mobilnego w Play według comiesięcznych badań Speed Test. Zdobyty punkt okazał się być niezwykle cenny.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie T-Mobile znowu może się pochwalić najszybszym internetem mobilnym w kraju nad Wisłą, choć miał przez kilka miesięcy zadyszkę w tym temacie. Jakby tego było mało, wspólnie z A2Mobile jest najlepszym operatorem Pre-paid. To podwójny sukces magentowego telekomu. Co niezwykle ważne, Plus z Plushem wcale nie spadli w dół tabeli. Wszystko dlatego, gdyż promocja 1500 GB została przedłużona do połowy października.

My mobile uzyskało informację z samego biura prasowego Polkomtela. Szkoda, bo początkowo zestawienie było gotowe na początku tygodnia, ale wskutek wykrytego błędu o końcu akcji promocyjnej 1500 GB niepotrzebnie została zaktualizowana wersja uwzględniająca tę kwestię. Tym samym Plus z Plushem dłużej będą zajmowały wspólnie wysokie czwarte miejsce w notowaniu. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł. Ponadto Orange włączył się do gry z swoimi 100 GB miesięcznie za darmo.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Orange (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie nastąpiło przetasowanie. Plus ponownie wypadł z pudła, choć zapowiadał się awans na sam jego szczyt. Los zatem bywa przewrotny jakby to powiedział klasyk. Ponadto jak to zostało nadmienione na początku, T-Mobile znowu wrócił na fotel lidera prędkości kosztem Play. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#lipiec-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 43,1 Mb/s) – 3 pkt.

2. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 42,1 Mb/s) – 2 pkt.

3. Orange/NJU Mobile (około 41,3 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadki Play czy Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30/40 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu Lajt Mobile spadł na drugie miejsce, ponieważ nie ma 5G dla karciarzy.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

My mobile RANKING w sierpniu miało siedem awansów. Mogą się nimi jakże dumie pochwalić T-Mobile, Plus, Plush, Heyah, Orange, TuBiedronka oraz NJU Mobile. Nie zmieniło natomiast swojej pozycji dalej siódemka podmiotów, mianowicie liderujące A2Mobile, Play, Mobile Vikings, WRodzinie, Sztos, Lyca Mobile i FM Group Mobile. Nielubiane spadki pojawiły się z kolei u szóstki z Klucz Mobile, Izzi Mobile, Lajt Mobile, Virgin Mobile, Red Bull Mobile czy Fakt Mobile na czele. Oby za miesiąc było zdecydowanie bardziej ciekawie.

My mobile RANKING (08/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
3. Play 8 pkt. (0, 0, 2, 2, 1, 3)
4. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Heyah 7 pkt. (0, 0, 1, 3, 0, 3)
8. Orange 6 pkt. (0, 0, 2, 1, 0, 3)
9. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
10. TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
11. Izzi Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
12. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
13. Virgin Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Fakt Mobile 4 pkt. (2, 0, 0, 2, 0, 0)
NJU Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
17. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.22 komentarze do “PREMIERA: T-Mobile i A2Mobile najlepszymi sieciami komórkowymi w Polsce”

 1. hej Odpowiedz

  Hej a polecicie jakąś sieć gdzie kupuje starter na kartę i mam ważne konto bezterminowo? Lub jak najdłużej, co najmniej na rok, najlepiej bez opłat lub przedłużenie darmowym sms co rok/pół lub ewentualnie za kilka złotych?

 2. marco Odpowiedz

  @Hej
  Konto ważne bezterminowo ma chyba tylko NJU Mobile. Wystarczy że kupisz starter lub przeniesiesz numer, doładujesz za 5 zł i po 6 miesiącach odpiszesz na bezpłatnego sms-a. Potem taką czynność będziesz musiał powtarzać co 3 miesiące ale cały czas nic nie płacisz. Przy okazji będziesz miał jedne z najtańszych połączeń 19 gr min, 9 gr sms i 19 gr mms. Jeśli będziesz chciał korzystać z no limitu dziennego wraz z internetem to zapłacisz max 1,2 zł

 3. Ehh Odpowiedz

  Pan Kamil autor my-mogile.pl nadal zapomina o tym że operatorzy zbierają o swoich klientach jak najwiecej danych o swoich klientach mimo że płacimy nie mało za ich śmietnik nazywany usługą https://www.internet-czas-dzialac.pl/odcinek-22-wciskanie-aplikacji-mobilnych/ Za taką praktykę powinno grozić dla pana prezesika minimum 25 lat bez możliwości zwolnienia warunkowego po załóżmy 15 latach. Te ich promocyjki to chamskie przyciąganie jako-tako kumatych użytkowników. Nigdy nie zainstaluje ich aplikacji a sprawdzałeś jak się zachowa w wirtualnej maszynie w Androidem? 

 4. Xfg Odpowiedz

  A co do „lejków” w prepaidach nic się nie zmieniło?
  1. Play 1Mb/ download i 384 kb/s upload
  2. a2mobile co do download’u to wiadomo jakie są wartości ale jak dla mnie to jest to nadal lipa, zaraz będzie 2023 a oni nadal mają takie prędkości.
  Czy są jakieś inne rozwiązania prepaid godne rozważenia? Chyba nikt po za play nie ma takiego „lejka”

  • Derick

   Jeśli masz na myśli w Play taryfe OdNowa, to ona nie nadaje się do mobilnego przemieszczania. Ktoś donosił na forum telepolis ze tam jest taktowanie 512kbajt, więc jeśli rozłącza, przerzuca neta, to pakiet schodzi błyskawicznie, więc dali duży lejek.

   W A2M też jest spory lejek, ale są progi szybkości. To spścizna po socjalnym Aero, bo to jest rebrand tej dawnej usługi. Poza tym nikt nie da dużego lejka, bo ludzie z techniczną osobowością nie kupowali by pakietów, więc zapomnij. Wystarczy wyłączyć transmisje danych wszystkim aplikacjom i usługom systemowym i zostawić tylko przeglądarce z rozszerzeniami blokującymi śmieci i kompresją danych, mobilny Yandex wersja z Marca 2021 dostępną na apkmirror (późniejsze wersje nie mają opcji kompresji)a na lejku 32 kbps idzie sporo zrobić, nawet oglądać YouTube na 144p z znośnym buforowaniem. Na 512 to już bez buforu pojdzie pewnie 480p a nawet Twitch z dynamicznym dostosowywaniem jakości obrazu do prędkości łączą. Nie wiem jak na Kiwi, czy Firefox.
   Mam już karte A2M, ale jeszcze jej nie aktywowałem, bo lejek z VM mi styka a za niedługo i tak będę siedział na stacjonarce.

  • Kamil

   No i fajnie, ze Virgin Mobile w trzeciej podkategorii awansuje na drugie miejsce z swoja promocja 100 GB za free oraz w skali roku 1500 GB. Szkoda tylko, ze nie ma ta siec lejka 1 Mb/s jak w Play, a zapewne slabiutkie 32 kb/s 😐

  • F31

   @Derick wiem czytałem nie jeden twój komentarz ale łącze 512kbit/ w 2022 lub 2023 to żart. 1Mb/s to śmiech na sali a co dopiero tyle. Jakie taktowanie? Wiem że a2mobile to jakieś tam aero2 ale nie absolutnie nie. Wcale się nie dziwie że ludzie podpisują umowy mając tak marny prepaid.

  • Kamil

   Ale to jest Internet awaryjny jak wyczerpiesz pakiet na pelnej lacznosci 4G LTE, niestety na 5G A2Mobile sprytnie usunelo lejek 0,5 Mb/s (!)

  • Derick

   Taktowanie, czyli każda aktywacja i deaktywacja danych komórkowych zużywa z pakietu pełną paczkę np 100KB wysyłanych i 100 odebranych, czli razem 200KB. Nie musisz nawet odpalać przeglądarki, czy aplikacji. Jeśli nie odebraleś w ustawieniach usługom i aplikacjom dostępu do danych, to ruch sieciowy ciągle trwa. Jeśli nigdy nie wyłączasz globalnie danych, to każdy restart smartfona, każde zerwanie połączenia z winy operatora, czy przełączenie pomiedzy 4 a 3G odnawia taktowanie i pomniejsza pakiet o kolejne 200KB.

   U mnie nawet w stałym miejscu na sieci Play potrafi zrywać, lub przełącza sieć, zwłaszcza w porach dużego obciążenia, dlatego mam VM z taktowaniem co 5KB, plus darmowy lejek, plus RWK. Inaczej dawno bym Play porzucił. Mobile Vikings ma podobnie, ale że leci na sieci Plusa, to już taktowanie jest co 100KB, więc dla pakietowców gorzej.

   W taryfie Play 5G OdNowa taktowanie jest kosmiczne co 512KB, więc na zachętę dali wysoki lejek.
   Natomiast Orange ma 50KB, ale tylko w taryfach głosowych, bo już w internetowych jest co 100KB a takie Kamil premiuje w swoim rankingu. Moim zdaniem niesłusznie i błędnie. Ekscytuje się 5G, które służy tylko do transmisji danych i dużymi pakietami a ranking robi tylko z taryf głosowych, czyli wszystko w jednej ofercie, taryfie. Czyli rankingi są robione pod laików, jakim Kamil sam jest. Czytając np., telepolis widać że ludzie którzy interesują się telekomunikacją mają wiele kart do różych usług i potrzeb. Dlatego taki telepolis będzie prosperował a witryna Kamila pozostanie rzadko odwiedzanym planktonem.

   Podsumowując, jeżeli ktoś myśli że jakiś op zaoferuje duży pakiet z rekordowym lejkiem i to przy braku dedykowanych częstotliwości dla 5G, to sam jest niestety telekomunikacyjnym laikiem. Realia są inne niż wiedza i myślenie życzeniowe.

  • Kamil

   Szkoda, ze jednorazowo a nie co miesiac jak u konkurencji…

  • Kamil

   To nie moze byc przypadek, T-Mobile wygrywa Speed Test i My mobile RANKING. Cos musi byc na rzeczy jednak z Magenta

 5. Rob Odpowiedz

  Nie mogę z ciebie autorze my mobilne pl panie Kamilu. To jak dana sieć będzie działała zależy tylko i wyłącznie od naszej lokalizacji.

  • Derick

   Dlatego że laik Kamil ekscytuje się nieistotnymi bzdurkami i choć ci co mają pojecie o branży wyśmiewają takie zachowania, naświetlają absurd, to po nim spływa jak po kaczce.

 6. marco Odpowiedz

  Od dziś w nju mobile mamy oficjalnie dostęp do 5G. W ofercie na kartę tylko w opcji za 29 zł a w abonamencie w opcji za 29 lub 39 zł i wersja internetowa za 29 zł.

  • Kamil

   Marco ma juz w telefonie magiczny znaczek 5G? Ja wciaz bez 😐

 7. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy My mobile RANKING zostal przed momentem zakodowany! PREMIERA juz wkrotce jak w HBO Max, beda ciekawe awanse 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt