PREMIERA: Orange 1 TB na kartę ma limit wielkości 4 GB dla pobieranego pliku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie ma róży bez kolców. To chyba jest najlepsze określenie dla niezłej oferty, swego czasu przełomowej Orange 1 TB na kartę. W przestrzeni internetowej jej klienci raportują pierwsze haczyki. Chodzi o limit wielkości pobieranego pojedynczego pliku wynoszącego 4 GB. Zapewne jest to zabezpieczenie operatora na wypadek korzystania z sieci do dużego pobierania P2P.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Szkoda, bo przez takie zagrania (a może bardziej zabezpieczenia) tracą jak najbardziej uczciwi konsumenci (dajmy na to gracze). W efekcie na mobilnym internecie Orange 1 TB na kartę nie pobierzemy gry nawet na zasadzie awaryjnego udostępnienia internetu za sprawą funkcji tethering Wi-Fi. Te bowiem coraz częściej zajmują nawet 100 GB. Dla nich ściąganie całej nowej gry skończy się niepowodzeniem czy nawet jej nowej aktualizacji.

Orange w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w My mobile RANKING i jeszcze trochę jej brakuje do bycia najlepszą zgodnie z sloganem marketingowym obok logo #1. Aktualnie więc bardziej pasuje trzecia pozycja z hashtagiem #3. W pokonanym polu Orange pozostawili telekomy T-Mobile z A2Mobile na czele. Im zatem lepiej odpowiada opis z jedynką. Oby w przyszłości niedogodności w Orange zostały jak najszybciej rozwiązane.

(fot. Orange/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Orange 1 TB na kartę ma limit wielkości 4 GB dla pobieranego pliku”

 1. Ewa Odpowiedz

  Wiele razy pobierałam w OFNK pliki ponad 60 GB bez problemu, ostatnio przedwczoraj

  • Kamil

   Tam jest inna taryfa i mozna zapewne wiecej

 2. Adam Odpowiedz

  Kami – doczytaj dokładnie o tych problemach, a potem np. napisz wiadomość do rzecznika prasowego. Samo ograniczenie do 4GB wydaje się absurdalne. Jeżeli ograniczenie takie jest prawdą – przekreśla całkowicie tę ofertę, a Orange zasługuje na punkty karne w Twoim rankingu!

  I tu nie chodzi tylko o ściąganie z P2P. Przecież nawet legalnej instalki np. Linuxa nie da się ściągnąć. Gry sobie poradzą, bo pewnie obsługują wznawianie pobierania. Ale pobranie zwykłego pliku przez przeglądarkę będzie niemożliwe. Jeżeli to prawda – punkty karne w rankingu dla Orange!

  • Kamil

   Dla mnie to nie jest wielki bol. Ciekawe czy podczas streamingu Netflix lub HBO Max tez przerywa w Orange 1 TB na karte, bo jak tak to porazka

  • Adam

   Wiesz w ogóle jak działa streaming? Po tej wypowiedzi domyślam się, że nie!

   Jeden z protokołów polega na tym, że filmy są w kawałkach po kilka-kilkanaście sekund (np. w TVP VOD). Więc oczywistym jest, że ograniczenie 4GB nie ma tu zastosowania.

   Ograniczenie będzie dotkliwe podczas ściągania dużych plików przez przeglądarkę.

  • Kamil

   Wiem, bo troche zbuforuje pasek postepu i idzie. Mam podobne bugi z przerywaniem neta w momencie konca limitu GB oraz zmiany predkosci w A2Mobile, takze znam temat w realu

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt