PREMIERA: Tyle warta jest odsłona w internecie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Na naszych oczach ma miejsce niesamowity rozkwit gospodarki internetowej. Codziennie na Xperiach czy iPhonach przeglądamy dziesiątki witryn internetowych w poszukiwaniu ciekawych informacji, najlepiej tych oryginalnych. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że każda odsłona w internecie ma pewną wartość. Według szacunków My mobile wynosi ona w przybliżeniu 3 grosze.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To naprawdę niesamowite, ale każde wyświetlenie skutkuje stuknięciem trzech złotych monet niczym do wielkiego skarbca Sknerusa w animacji Kaczor Donald od Disneya. Spójrzmy chociażby na polskie stawki marketingowe Google (nawet dziesięciokrotnie mniejszych od tych zachodnich). W kraju nad Wisłą, o czym wielokrotnie mówili YouTuberzy na swoich filmach każdy milion odsłon przekłada się na około 1.500 PLN, czyli 3.000 PLN bez prowizji Google. Alternatywnie podobny wynik jest w przypadku 100 tysięcy wyświetleń na własnej domenie. Choć oczywiście dużo trudniej, bo dziesięciokrotnie jest zdobyć popularność w wyszukiwarce na tle promującej usługi wideo.

Oznacza to, że czytelnik dla Google jest 10 razy bardziej cenny od widza na własnej platformie YouTube (ją musi przecież utrzymać z serwerami włącznie). W efekcie 100.000 odsłon witryny (tzw. Page View, w skrócie PV) skutkuje 3.000 PLN > 10.000 PV – 300 PLN > 1.000 PV – 30 PLN > 100 PV – 3 PLN > 10 PV – 0,30 PLN i w końcu 1 PV – 0,03 PLN. Tak, to nie czary. Jedna odsłona daje skromne 3 grosze, zaś na YouTube analogicznie musi ich być dziesięć. Jakby to powiedział klasyk, grosz do grosza, a będzie kokosza. Choć system Google Ads działa w modelu PPC (płatności za kliknięcie) to takie interesujące są przełożenia na inną metodologię PPV (płatności za zobaczenie treści premium jak boksu).

(fot. Sony/Google/My mobile)

OGROMNE PIENIĄDZE SĄ W INTERNECIE, OKOŁO 3 GROSZE ZA ODSŁONĘ WITRYNY

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Tyle warta jest odsłona w internecie”

  1. Kamil Odpowiedz

    Kiedys podczas My mobile RESEARCH trafilem na informacje, ze tekst #content_marketing jest warty az 6k PLN (!) Takie bylo zamowienie rzadowe o kampanii szczepionkowej dla wydawnictwa Bauer z lacznym pakietem 200 publikacji za 1,2 miliona PLN via Wirtualne Media. Cztery materialy w miesiacu i 24k PLN wynik, branza IT (moim zdaniem nudna) sie chowa na tle produkcji 🏆 #premium_content

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt