Wielka inflacja stawek, czyli wzrost cen za minutę rozmów i SMS/MMS w Plusie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aż chciałoby się powiedzieć hiperinflacja. Sieć komórkowa Plus na kartę bowiem znacznie podwyższa jednostkowe ceny usług telekomunikacyjnych. Tylko tak należy rozumieć nową stawkę aż 0,39 PLN za minutę rozmowy (z poziomu 0,35 PLN) czy wiadomości SMS do 0,25 PLN (z 0,20 PLN) oraz multimedialnej MMS kosztującej teraz 0,35 PLN (zamiast 0,29 PLN).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Zmiany wchodzą w życie z dniem pierwszego marca 2022 roku. Jak tak dalej pójdzie to cofniemy się do bardzo drogich czasów rodem z Simplusa i Era Tak-Tak. Ostatnie podwyżki mieliśmy w Virgin Mobile na krajowym rynku telekomunikacyjnym, co warto odnotować. Na całe szczęście wciąż obowiązują stare stawki w Plush na kartę, co potwierdza jego regulamin. Podobnie jest w A2Mobile z jego genialnymi 0,10 PLN za minutę czy SMS/MMS.

Tym samym nie wszędzie doszło do znacznego pogorszenia oferty dla mniej aktywnych konsumentów. Polkomtel najwidoczniej postanowił sobie zrobić szybciej, bo zimowe zamiast letnich żniw. Co ciekawe, klienci oburzeni nowym ładem w Plusie już złośliwe wypowiadają się w komentarzach w formie określenia żegnaj skansenie. Najprawdopodobniej chodzi o najgorszą, mało rozwijaną sieć 4G na tle najszybszej 5G.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Wielka inflacja stawek, czyli wzrost cen za minutę rozmów i SMS/MMS w Plusie”

 1. WałęSA M się Odpowiedz

  1000MB w Lycamobile jest za 210pln i co?

  Ceny minut głosowych i sms/mms nie są istotne bo RZESZA jest zmuszona subskrybowac w miesiecznej oplacie sredniej 20/30pln za wolność telekomunikacyjną

 2. Adam Odpowiedz

  Wiadomość o podwyżkach jest zawsze zła. Ale można to też oceniać z drugiej strony – trzeba się cieszyć, że przez ostatni rok korzystaliśmy z niższych stawek!

  Otóż Play czy Orange ceny podnieśli rok temu. Dopiero teraz Plus do nich „dorównał”. Ale i tak 0,39 PLN to nadal mniej niż w Play Odnowa (0,45 PLN). MMS za 0,35 PLN, a w Play 0,45 PLN.

  Tak więc najdroższym operatorem pozostaje Play.

  • Kamil

   Play sie dla mnie skonczyl wraz z upadkiem Red Bull Mobile 😐

 3. marco Odpowiedz

  Na szczęście nie wszędzie są podwyżki pomimo niskich stawek. Takim przykładem jest NJU gdzie oprócz przyzwoitych stawek mamy jeszcze „progi zaporowe” (max 19 zł za same rozmowy na 30 dni lub 1,2 zł na wszystko na cały dzień). To oferta idealna dla osób sporadycznie korzystających z telefonu. Sporo osób starszych w mojej rodzinie korzysta z tej oferty.
  A co do Plusa to niestety oferta „psuje się” już od prawie roku. Najpierw zabrali rwk a potem za brak aktywności kazali płacić 3 zł za miesiąc a teraz podwyżki. Dobrze że Plush pozostawili w spokoju. Tu nadal mamy stawki nie zmienione, rwk i inne ciekawe dodatki.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt