Duże podwyżki w Plusie i Play na kartę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aż chciałoby się powiedzieć inflacja pełną gębą. Ta w Polsce wynosi według ostatnich badań dokładnie 17,5%. Podwyżki nie ominęły również sieci komórkowe działające w systemie Pre-paid. Tanio już było. To chyba najlepsze określenie zaistniałej sytuacji w przypadku operatorów Plus i Play. Zwłaszcza ten drugi postawił na naprawdę duże wzrosty cen jednostkowych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Plus natomiast ma podwyżki rodem z T-Mobile na kartę. I tak za minutę rozmowy zapłacimy 0,49 PLN (wzrost z 0,39 PLN), wiadomość SMS 0,29 PLN (zamiast 0,25 PLN) czy MMS aż 0,49 PLN. Nieco lepiej sytuacja wygląda w Plush na kartę. Minta połączenia tam to wydatek 0,39 PLN (na tle 0,35 PLN), zaś koszt wiadomości tekstowej wynosi odpowiednio 0,25 PLN (z 0,20 PLN). Do tego dochodzi dziwna opłata 5 PLN za utrzymanie numeru, jeśli przez miesiąc nie wygenerowaliśmy wydatków na minimum 5 PLN.

Spójrzmy teraz na drożyznę w Play na kartę. Za minutę połączenia u fioletowego operatora zapłacimy aż 0,59 PLN, czyli o 0,10 PLN więcej na tle konkurencji (typu Plus czy T-Mobile). Wiadomość SMS to wydatek 0,39 PLN, czyli prawie 40 groszy. Dla porównania w niszowym A2Mobile wciąż figuruje cena 10 groszy. Multimedialna MMS kosztuje 0,59 PLN i jest taka sama jak za 60 sekundową rozmowę. Ponadto taryfa rok ważności konta nie działa od kwoty 5 PLN doładowania, lecz 100 PLN. Sporo jakby to określili krytycy.

(fot. Plus/Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt