Lokalizator iPhone zlokalizuje rower

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Lokalizacja GPS to piękna sprawa. Wyobraźmy sobie następujący scenariusz. Historia jest co prawda fikcyjna, ale naprawdę może się wydarzyć później w już jak najbardziej realnym świecie. Kupujemy nowy, piękny rower hybrydowy (z funkcją elektrycznego napędu jak jesteśmy zmęczeni podjazdem dajmy na to pod górkę). Niestety, ale zostaje on skradziony z piwnicy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Szybko uruchamiamy aplikację Find My na naszym iPhonie. W efekcie po kilku sekundach widzimy na mapie lokalizację zaginionego roweru. Dzwonimy na policję i załatwiamy sprawę w dobę. Złodziej nawet nie zorientował się, że w ramie zamontowany jest nadajnik GPS z baterią działającą rok. Takie możliwości daje otworzenie się koncernu Apple na zewnętrznych dostawców lokalizacji (tzw. firmy trzecie).

Dzięki temu ekosystem rośnie sam z siebie w siłę zupełnie tak jak sklep repozytorium App Store z aplikacjami. Apple dało narzędzia (SDK deweloperskie z stosownymi instrukcjami), zaś utalentowana społeczność deweloperów wokół zaczęła robić cuda. Przypomina to pięknie projektowane oraz tworzone witryny internetowe po przeczytaniu kursu HTML/CSS. Więcej szczegółów jest na www.apple.com/newsroom/2021/04/apples-find-my-network-now-offers-new-third-party-finding-experiences.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt