Minimalna zadyszka Apple i jego iPhonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koncern Apple opublikował wyniki finansowe za 1Q/2017. Te jak zawsze aż chciałoby się powiedzieć są znakomite. Jednakże pojawił się pewien spadek. Dotyczył on ilości sprzedanych sztuk iPhonów. W pierwszym kwartale bieżącego roku było to około 50,8 miliona egzemplarzy na tle zeszłorocznych 51,2 miliona w tym samym okresie. To może potwierdzać pewną interesującą zależność.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Konsumenci czekają do premiery super smartfonu jakim bez wątpienia będzie bezramkowy iPhone 8. Co ciekawe, Apple ma dodawać w zestawie nawet drogie słuchawki bezprzewodowe AirPods. Tak więc cena smartfonu powinna być również kosmiczna. Wracając do samych wyników finansowych to gigant z Cupertino miał po 1Q/2017 zawrotne 11 miliardów dolarów zysku (przy przychodzie 52,9 miliarda dolarów).

Kwartał wcześniej dochód wynosił 17,9 miliarda dolarów, ale musimy pamiętać o występowaniu najbardziej gorącego świątecznego okresu dla sprzedawców. To nie wszystko. Apple wysunął się na fotel światowego lidera urządzeń ubieralnych. Wyprzedził tym samym panującego Fitbita. Analitycy taki stan rzeczy tłumaczą premierą inteligentnego zegarka Apple Watch 2. Druga generacja przyciągnęła więcej klientów.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt