PREMIERA: Cenne zwycięstwo T-Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Nie ważne jak się zaczyna. Ważne jak się kończy. Te określenie idealnie odzwierciedla sytuację nowego lidera My mobile RANKING, mianowicie sieci komórkowej T-Mobile. Magentowy operator zaczynał od trzech zer (tzw. śliwek z żargonu żużlowego), aby skończyć z kompletem trzech trójek. Tym samym Orange nie obronił fotelu lidera przez okrągłe pół roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przegrał rywalizację z T-Mobile za sprawą kapitalnego No Limitu z 40 GB oraz obsługą serwisów streamingowych w jakości HD bez ograniczeń za 39 PLN miesięcznie. Do tego mamy na deser niejako na dokładkę obsługę łączności nowej generacji 5G. To wielki przełom w branży na kartę. Naprawdę ciekawie zapowiada się nam więc walka Orange z T-Mobile w kwestii bycia najlepszą siecią komórkową w Polsce całego 2021 roku.

Kto wie, może jeszcze z snu zimowego obudzi się nam wreszcie Play. Kiedyś był to najlepszy operator strukturalny z tzw. W4. Dziś zaś jest tym zdecydowanie najgorszym, co potwierdza poniższa tabela. Nawet genialny niegdyś Red Bull Mobile okupuje dolne rejony stawki. Takie rzeczy naprawdę nie przystoją staremu jokerowi, który był w karcianych grach zawsze wyżej nawet od asa. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy wcześniej spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili jeszcze lepszy pakiet niż wakacyjny 120 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. W dodatku został on przedłużony o kolejne miesiące. Przez to na dłużej zamienił się pozycjami z A2Mobile. Ponadto oznacza bardzo atrakcyjny przelicznik w kwocie zaledwie 5 PLN za 40 GB. Już do 30 GB ciężko dojść przy swobodnym surfowaniu po sieci web, a co dopiero 10 GB więcej w zapasie z 40 GB. Dlatego Plus z Plush triumfują.

1. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły nawet o 8 Mb/s, co jest niezwykle budujące. T-Mobile zaś przekracza poziom 40 Mb/s i się umacnia w kwestii jakości sieci. Oby tak dalej. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej nowej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#luty-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 42,37 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 37,02 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 32,37 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilienie. Lycamobile wprowadziło zaś półroczne 50% obniżki swoich pakietów.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 10 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołącza T-Mobile dzięki między innymi 5G oferowanemu dla popularnych karciarzy. Mamy więc komplet dużych sieci w tym temacie. Nareszcie Orange, T-Mobile, Plus i Play mają 5G dla użytkowników na kartę. W drodze wyjątku zaś na szczycie postanowiono wyróżnić Virgin Mobile za nowe pakiety No Limit z 50% rabatem przez 90 dni czy Lycamobile za podobne obniżki, ale już ważne pół roku. To dobry prognostyk na przyszłość. Oby tak dalej aż chciałoby się powiedzieć.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB na całą wiosnę oraz nowe pakiety typu No Limit z 30 GB za 15 PLN na 90 dni

2. Red Bull Mobile/Heyah/Mobile Vikings – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu, Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling

3. Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/A2Mobile/Lycamobile – 1 pkt. / Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne 50% rabaty na pakiety typu No Limit aż o pół roku

Ogólna klasyfikacja

W marcowym My mobile RANKING mieliśmy tylko jeden awans, ale za to jaki. Padł on łupem nowego lidera T-Mobile. Pozycji zaś nie zmieniło aż szesnastu operatorów, mianowicie A2Mobile, Virgin Mobile, Plus, Plush, Lajt Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile, Heyah, Play, Klucz Mobile, Izzi Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Sztos czy Lycamobile. Spadki z kolei dosięgnęły Orange, Mobile Vikings oraz Tijara Mobile. Tak więc prorocze okazało się stwierdzenie, że ktoś być może poskromi francuskiego pomarańczowego króla lwa Orange. Była nim różowa szybka i zwinna niemiecka pantera T-Mobile. Oby za tydzień było równie ciekawie.

My mobile RANKING (03/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 1)
4. Virgin Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Plus 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
8. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
11. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 1)
20. Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.37 komentarzy do “PREMIERA: Cenne zwycięstwo T-Mobile”

  • Kamil

   Jak zwykle wysoki poziom komentarza, zero argumentów na tle tekstu

 1. Kamil Odpowiedz

  Ciekawi mnie czy upload filmow na YouTube tez bedzie za free w formie bugu T-Mobile, wszak wszystko idzie po tym samym proxy. Sprawdzał ktoś to może w appce oficjalnej? 🤔

 2. marco Odpowiedz

  Jeśli chodzi o brak opłaty w serwisach streamingowych HD to według strony T- Mobile dotyczy tylko niektórych. Ciekawe czy ten pakiet bez limitu dotyczy choćby aplikacji Horizon go (od upc)? Gdyby tak było to mielibyśmy możliwość ogladania sporo kanałów tv mobilnie bez limitu.

  • Kamil

   Najwiekszy bol to brak HBO GO, oby to naprawili

 3. marco Odpowiedz

  Również Heyah rusza z nową ofertą za 19,99 zł, no limit rozmowy, sms/mms oraz 20 Gb internetu.

  • Kamil

   W koncu uproscili poprzednia skomplikowana i awaryjna oferte 👌

 4. marco Odpowiedz

  I tu również widać że operatorzy mają jeszcze bufor finansowy aby utrzymać bądź obniżyć ceny. Play i Orange podnieśli ceny. T Mobile i Plus na razie bez podwyżki. 19,99zl za pelen no limit + 20 Gb to duzo taniej niż 30 zł w Play i to bez mms-ow.

 5. marco Odpowiedz

  To prawda A2Mobile nie brałem pod uwagę ze względu na złe doświadczenia techniczne z tym operatorem (zrywające połączenia i zwalniający internet). Miejmy nadzieję że Orange w NJU utrzyma ofertę i nie pójdzie drogą Playa gdzie podniesiono ceny w submarkach. Jeśli ktoś oszczędza i mało korzysta z telefonu to NJU jest jak znalazł, zwłaszcza oferta wszystko za 1,20 zł dziennie.

  • Kamil

   Gdyby ktos wiedzial o tej sieci to bylby hits! Tak to jest niestety marketingowa klapa A2Mobile zupelnienie nieznanej naprawde niezlej sieci dla zwyklego konsumenta, co potwierdza wysokie drugie miejsce w innowacyjnym na skale Polski zestawieniu najlepszych sieci My mobile RANKING

 6. marco Odpowiedz

  Kamilu skoro A2Mobile jest nierozoznawalne to co z Premiu Mobile które jest jeszcze mniej znane a zgarnia sporo nowych abonentów pomimo braku oferty na kartę? Niestety technicznie A2Mobile to taki operator drugiej kategorii pomimo że działa na infrastrukturze Plusa. Jak jeszcze korzystałem z A2Mobile to były takie sytuacje że na stole miałem obok telefon z Plusa i tam zasięg był a na A2Mobile brak.

  • Kamil

   Jestem bardzo ciekawy czy A2Mobile powalczy z T-Mobile o fotel lidera My mobile RANKING po wprowadzeniu mitycznego wrecz 5G na bazie mocnej sieci Plusa w tym temacie

 7. marco Odpowiedz

  W ostatnich dniach Orange zmodyfikował swoją stronę. W usługach dodatkowych dotyczących oferty na kartę ponownie pojawiła się usługa „masz za staż” Zdziwiło mnie to ponieważ operator pół roku temu poinformował o jej zamknięciu. Ciekawe czy ponownie można z niej skorzystać?

  • Kamil

   Jop, Srody z Orange tez przywrócili i nowe logo już wszędzie eksponują z tym myślnikiem. Wkrótce je zakoduje do kwietniowego My mobile RANKING 🏆

 8. marco Odpowiedz

  Przed świętami napisałem do Orange w sprawie usługi „masz za staż” poproszono mnie o źródło i później dostałem odpowiedź że usługa jest zamknięta. Dziwne bo dzisiaj sprawdzam i nadal jest w nowej formie na stronie bez jakiejkolwiek adnotacji aby została zamknięta. I komu to wierzyć?

  • Kamil

   Tzw. korporacyjny chaos

   PS, raport przenoszenia numerow MNP zbliżony z My mobile RANKING 🏆

  • Kamil

   Szkoda, ze Orange Video Pass nie jest dostepny dla karciarzy za free w appce jak w abo, wtedy mielibysmy VASowy hit

 9. marco Odpowiedz

  Co do rankingu przenośności to nie do końca się pokrywa. Lider Przenośności na + to Orange ale również Premium Mobile +13 198! Ta liczba robi wrażenie ponieważ jest to operator wirtulany oferujący tylko abonament. Nie widać tu tak chwalonego przez autora a2mobile? Sporo zyskuje UPC +6878 ale ta liczba jakoś mnie nie dziwi a nawet bym powiedział że słabo biorąc pod uwagę promocję jakie dawano. UPC przez pewien czas dawał zupełnie za darmo sim do abonamentu. Była nawet taka super promocja na 12 mies (internet stacjonarny z modemem 300 Mb/s + wi-fi free + tv podstawowy 34 kanałów z horizon go) a do tego sim z 11 Gb 100 min i 100 sms wymienne na mms. Jak ktoś chciał pełny no limit rozmowy sms/mms to wystarczyło dopłacić 14 zł. Nic tylko brać. Dodam jeszcze że przy wyższych abonementach (z tv) pakiet Gb był wyższy.

  • Kamil

   PS, wciaz czekam na 5G od A2Mobile, wtedy dopiero zacznie sie prawdziwa walka o fotel lidera w My mobile RANKING pomiedzy nim a Orange czy T-Mobile. Alez wielkie emocje o puchar mistrza polskiego rynku telekom szykuja sie w 2021 roku 🙂

 10. Kamil Odpowiedz

  HMD Mobile, nowa siec w My mobile RANKING w miejsce Tijara Mobile 😉

  via: My mobile RESEARCH

  • WhiteIsBetter

   nie wiem czy wiesz lewaku, ale hmd to producent telefonow marki nokia a nie siec komorkowa

  • Kamil

   Każdy to wie, bliżej mi do prawicy aka konserwatyzm niż liberalizm 

  • Uga riki buga tiki

   I dlatego czytasz lewacki ściek lisłik
   🤣😂😅😆

  • Kamil

   Bzdury opowiadasz, wysokiej jakości nowojorskie pismo 🗞

  • Uga riki buga tiki

   Weź się nie kompromituj. Chyba że czytasz amerykańskie wydanie. Hehe

  • Kamil

   Centrala jest w NYC mistrzu, w PL masz jedynie oddzial na licencji RASP mistrzu

 11. marco Odpowiedz

  NJU na abonament daje możliwość dodania 3 karty za 19 zł a więc wspólnie za 47 zł (29+9+19) mamy na 3 kartach no limit rozmowy sms/mms i od 30 do 60 Gb interentu w zależności od stażu. Podobno jest również lejek 1 Gb/s w tej opcji.

  • Kamil

   Aero2 ma lejek 5 Mb/s, a T-Mobile Internet domowy mialo chyba z 60 Mb/s 😉

   PS, najnowszy My mobile RANKING juz zakodowany!

  • Kamil

   Maly spoiler:

   Klucz Mobile ma 5G i nowe calkiem niezle pakiety NL z lejkiem 1 Mb/s (!)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt