PREMIERA: T-Mobile trzeci raz z rzędu najlepszą siecią w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa T-Mobile nie zwalnia tempa. Tylko tak należy rozumieć jej trzecie zwycięstwo z rzędu w zestawieniu My mobile RANKING. Wydanie sierpniowe znowu padło łupem magentowego operatora z dużą przewagą punktów nad pozostałymi rywalami Orange z Virgin Mobile czy A2Mobile. Jednak znakomita passa wcale nie musi trwać wiecznie u niemieckiego telekoma.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wszystko dlatego, gdyż genialna promocja z darmowymi 100 GB na wakacje w T-Mobile kończy się 15 września bieżącego roku. Później może wydarzyć się wszystko w My mobile RANKING jakby to powiedział klasyk. Podobne akcje marketingowe z pakietami danych kończą się również w przypadku Orange oraz Virgin Mobile. Zapowiadają się więc spore roszady i przetasowania. Przyszłość zatem należy do każdego wytrawnego gracza.

Tymczasem pozostaje nam nic jak korzystać z obecnie dostępnych dobrodziejstw. Szybko przecież mogą się one skończyć dosłownie na najbliższych dniach. Kto wie, może ktoś zupełnie nowy powalczy o fotel lidera My mobile RANKING. Podium bowiem od długich miesięcy należy do tych samych sieci komórkowych. Ciągle zmieniają między sobą pozycje w czubie tabeli. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii sporo się wcześniej zmieniło. Jak już to zostało wyżej nadmienione, Virgin Mobile wprowadziło świetny pakiet internetowy 100 GB za 10 PLN. Tym samym operator wypchnął o pozycję niżej Orange i całkowicie z pudła duet w postaci Plus z Plush. Jak się później okaże, będzie to miało dla nich fatalne skutki w końcowym rozrachunku. Tylko tak należy rozumieć duże spadki wśród licznej konkurencji na dolne rejony tabeli.

1. T-Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za darmo na 60 dni po doładowaniu minimum 30 PLN)

2. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za 10 PLN, 0,000097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam spadły nawet o prawie 5 Mb/s, zapewne z powodu wakacyjnych aktywności. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#lipiec-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 44 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 38,6 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 35,3 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu specjalne wyróżnienie przyznano dynamicznemu marketingowo Heyah za wprowadzenie nowego pakietu 50 GB w cenie 19,99 PLN.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni

3. TuBiedronka/WRodzinie/Lycamobile – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne 50% rabaty na pakiety typu No Limit aż o pół roku

Ogólna klasyfikacja

Sierpniowe My mobile RANKING stało pod znakiem stagnacji. Tylko Heyah zanotowała awans. Aż osiemnaście sieci nie zmieniło swojej pozycji i są to kolejno T-Mobile, Orange, Virgin Mobile, A2Mobile, Mobile Vikings, Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Plus, Plush, Sztos, Lycamobile oraz Tijara Mobile. Spadek dotyczył zaś wyłącznie Izzi Mobile na zasadzie rykoszetu innych podmiotów. Oby zatem za miesiąc było zdecydowanie bardziej ciekawie czy interesująco.

My mobile RANKING (08/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 12 pkt. (0, 0, 3, 3, 3, 3)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 2)
4. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
12. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
13. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: T-Mobile trzeci raz z rzędu najlepszą siecią w Polsce”

 1. Kamil Odpowiedz

  Gdyby Virgin Mobile mialo 5G i stała ofertę 100 GB za 10 ziko to realnie myslalbym o przejsciu 😱

  • Kamil

   Tak, to prawda. Virgin Mobile osiagnal znakomity wynik w My mobile RANKING 🏆 #original_content

   Ciekawe jaki mialaby oferta sieci XYZ na karte powered by My mobile, mysle ze spokojnie TOP 3 🚀

 2. Kamil Odpowiedz

  Wrzesniowy My mobile RANKING zapowiada sie niezwykle interesujaco jak tylko pokoncza sie wakacyjne promocje z 100 GB darmowymi w Orange czy T-Mobile, juz nie moge doczekac sie jego produkcji jak Timbaland lub Dr Dre plyty z Eminemem w przeszlosci 🙂

  • Kamil

   Jestem juz po wstepnej symulacji, alez to bedzie ciekawe rozdanie (!) Moze nawet poznamy nowego lidera/liderow aka kilerow dwoch 😉

 3. marco Odpowiedz

  Szkoda że nie ma rankingu najkorzystniejszych ofert po przeniesieniu numeru czyli który operator oferuje najwięcej? Taki Plush pomimo że w tym rankingu jest dopiero na 16 miejscu daje najwięcej ponieważ po przeniesieniu numeru można mieć przez 3 miesiące zupełnie za darmo prawdziwy no limit (rozmowy, sms/mms i 15 Gb z lejkiem). Wystarczy uruchomić rwk i zasilić konto za 5 zł. Do tego jeszcze tidal na 90 dni również gratis.
  Plus również daje pełny no limit na 3 miesiące ale tu już jest haczyk, nie ma rwk za 5 zł tylko trzeba doładować konto za 50 zł aby uzyskać ważność połączeń wychodzących na 90 dni.

  • Caro

   Teraz mało która sieć daje coś po przeniesieniu, zresztą, to nie jest priorytet, chyba że dla oszczędności skaczesz po sieciach co trzy miesiące. Ja przeszedłem jakoś w pół roku temu do tmobile, nie było jeszcze wtedy tych 100 gb, ale jest cały czas happy fridays i teraz dali 10 gb za darmo. Imo lepsza sieć to taka, co daje cały czas coś klientom, nawet po kilka gb, niż taka co daje coś za przejście

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt