PREMIERA: T-Mobile deklasuje konkurencję jak Bayern Monachium w niemieckiej Bundeslidze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 2,50 na 6)
Loading...

Dawno już nie było aż tak dużej przewagi w zestawieniu najlepszych sieci na kartę. W czerwcowym notowaniu My mobile RANKING mocno oddalił się rywalom T-Mobile niczym Bayern Monachium w niemieckiej Bundeslidze (najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej naszych zachodnich sąsiadów). Tylko tak należy rozumieć świetny wynik dwunastu zdobytych punktów przez magentowego gracza.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co prawda początek był słaby, ponieważ zaczęło się od dwóch zer, ale potem miał on komplet trójek. Drugie w zestawieniu Orange zdobywa dziewięć punktów, czyli sporo mniej. Trzeci z kolei był wciąż na podium mocny A2Mobile z ośmioma oczkami, poprzedni lider. Podniósł się też z kolan Play, który awansował z dwunastej na siódmą pozycję do swoistego rodzaju pierwszej ligi (dziesiątki operatorów na tle drugiego ogona).

Niezwykle mocno cieszy zwłaszcza poprawa oferty internetowej, zarówno od strony produktowej jak i jakościowej. Nie dość, że za sensowne pieniądze możemy bez ograniczeń oglądać filmy wideo w streamingu to jeszcze dodatkowo cieszymy się szybkim transferem. W wybranych przypadkach mowa o średnich prędkościach prawie 50 Mb/s. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej w obszernie opisanych podkategoriach.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii sporo się zmieniło. Nie dość, że Orange skopiowało pomysł 120 GB w cenie 15 PLN na lato od duetu Plus z Plush to dodatkowo przebił ich wszystkich T-Mobile z świetną promocją 100 GB za darmo na 60 dni wakacji. Ponadto na tle Play nie mamy ograniczenia do wybranych aplikacji. Nie trzeba też być nowym klientem i bawić się w kupowanie starteru. Jest to swoistego rodzaju bonus marketingowy dla wszystkich obecnych klientów T-Mobile Go na kartę.

1. T-Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za darmo na 60 dni po doładowaniu minimum 30 PLN) – 3 pkt.

2. Orange (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s) – 2 pkt.

3. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam wzrosły tym razem aż o 4 Mb/s, przez co umacnia w kwestii jakości sieci różowy telekom. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#maj-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 48,6 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 39,3 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 35,6 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. W tym miesiącu wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. W drodze wyjątku wcześniej wyróżniono Virgin Mobile za nowe pakiety No Limit z 50% rabatem przez 90 dni.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Virgin Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB na całą wiosnę oraz nowe pakiety typu No Limit z 30 GB za 15 PLN na 90 dni, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie)

2. Red Bull Mobile/Heyah/Mobile Vikings – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu, Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling

3. TuBiedronka/WRodzinie/Lycamobile – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne 50% rabaty na pakiety typu No Limit aż o pół roku

Ogólna klasyfikacja

W czerwcowym My mobile RANKING działo się naprawdę sporo. Aż dziewięć sieci może się pochwalić awansami. Zaliczają się do tego grona liderujące T-Mobile, Orange, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile, Heyah, Izzi Mobile oraz Tijara Mobile. Bez zmian mamy ośmiu operatorów, mianowicie Virgin Mobile, Mobile Vikings, Klucz Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Sztos Mobile i Lycamobile. Nielubiane spadki dotyczą trzech graczy, czyli A2Mobile, Plus z Plush włącznie. Niech za miesiąc będzie równie spektakularnie.

My mobile RANKING (06/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 12 pkt. (0, 0, 3, 3, 3, 3)
2. Orange 9 pkt. (0, 0, 2, 2, 2, 3)
3. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)
4. Virgin Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
11. Plus 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Plush 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.44 komentarze do “PREMIERA: T-Mobile deklasuje konkurencję jak Bayern Monachium w niemieckiej Bundeslidze”

 1. A Odpowiedz

  u mnie A2 sprawdza się jako klasyczny prepaid. 10 gr za minutę, 10 gr za SMS, 4 gr za megabajt

  • Kamil

   Przelicznik zblizony do tego 120 GB za 15 ziko, czyli 5 ziko 40 GB masz 7 ziko 67 GB

  • Robert

   Przelicznik może zbliżony, ale mi np 40GB na miesiąc nie wystarcza.

  • Robert

   Poza tym, gdzie dostaniesz 27 GB za 2 złote…

  • Robert

   Jak dla mnie to jest oferta na pierwsze miejsce w kategorii Mobilny Internet, mało obiektywny ranking w tej kategorii.

 2. marco Odpowiedz

  Ciekawe czym tak wyróżniło się virgine mobile zajmując 4 miejsce skoro tu w ostatnim czasie zaserwowano mega podwyżki? Dla mnie jedyny plus tej sieci to multipakiety za 3 i 9 zł dla małodzwoniących i sporadycznie uzywających internet do przeglądania stron.

  • Kamil

   W sumie masz racje, od przyszlego notowania będą duze spadki w VAS

 3. rozbawiony Odpowiedz

  Szkoda tylko że T-M PL też deklasuje cały świat jeżeli chodzi o najwolniejsze 5G na świecie 🙂

  • Kamil

   T-Mobile w gazie jak Janusz Kolodziej z Unii Leszno, prawie same trojki robi 🐮

 4. Kamil Odpowiedz

  Wciąż jestem w najwolniejszej sieci Polkomtela, ciekawe jakie miałbym transfery w tym T-Mobile aka ta da da dam 🚀

  • Zuza

   Nie są to jakieś ogromne prędkości, ale 70-80 mb/s łapię zazwyczaj. Zobaczymy co będzie po rozbudowie, ambitnie chcą 120 stacji tygodniowo stawiać.

  • Kamil

   Tyle to ja mam na 4G+ aka LTE+, oby duza rozbudowa 5G w T-Mobile zrobila efekty

  • Adam

   Rozbudowa niewiele da, skoro nowych częstotliwości brak. 5G współdzielone z 4G na tej samej częstotliwości ma właśnie prędkości podobnie do 4G.

  • Kamil

   No prosze jak T-Mobile szaleje, wlasnie wznowili nielimitowany Internet mobilny w abo

   Adam, rozbudowa idzie pelna para, patrz miejscowosc Chemlza (via glowna My-mobile.pl), ktorej wczesniej nie bylo na mapie 5G)

 5. adik Odpowiedz

  No i Orange dziś pozamiatało, każda aktywacja przez Mój Orange (online i apka) podwaja GB, oczywiście do wykorzystania w Polsce.
  Czyli w pakiecie za 360 zł(300 zł w starej taryfie) mamy 2 TB zamiast 1 TB.
  Promocja od dziś do 30 września.

  • adik

   chodzi o aktywację dowolnego pakietu z internetem.

  • Kamil

   Gruba akcja! Czyli masz srednio 170 GB miesiecznie, w sam raz na 5G 😉

   Tymczasem Virgin Mobile ma oplaty za BOK, wciaz sa bez 5G i beda duze spadki za miesiac w podkategorii VAS

  • adik

   Ten pakiet roczny nie jest na 5G i w tym roku raczej nie będzie, na 5G masz pakiet tylko miesięczny, a to już nie taki super deal.

  • Kamil

   No tak, ale wciaz nie maja 5G jak Mobile Vikings. Moze ktos ma telefon z 5G i to sprawdzi czy dziala jak w Play normalnie?

 6. Kamil Odpowiedz

  Ooo, dwoch hejterow dalo jedna gwiazdke na szesc za taki fajny art premium, jak to mowi raper Quebo, trzeba miec to w pompie i robic swoje:

  https://youtu.be/ht5-rVSXKxg

  Za miesiac bedzie gwiazda miesiaca w My mobile LIFESTYLE, ale wczesniej czas na Darie Zawialow 🙂

 7. marco Odpowiedz

  Orange w tym roku nie dał podwójnych GB za zasilenie jak to bywało w ubiegłych latach ale daje 10 GB za zasilenie ze strony. Zastanawiam nad taką rzeczą czy jeśli zasilę zamiast 5 x 5 zł zamiast odrazu za 25 zł to czy dzięki temu nie dostanę 65,5 Gb ( 5 x 10 + 5 x 2,5)? Gdyby tak było to o ich ważność i tak nie musiałbym się martwić ponieważ mam wydłużony termin za wcześniejsze zasilenie kwotą 50 zł czyli do 21 września. Ciekawy jestem czy ktoś już taką ewentualność przetestował?

  • Kamil

   Ja tam czekam na 5G w Orange 1 TB, to bedzie mega hicior

 8. Kamil Odpowiedz

  Fajna sprawa, ze T-Mobile daje teraz 1 GB za free w roamingu UE. Zasluzony lider My mobile RANKING

 9. marco Odpowiedz

  Plus zamyka RWK od 7 sierpnia :-(( Taki dostałem komunikat na numer z Plusa.
  Nju daje w wakacje 20 gb za 9 zl na wakacje.

  • Kamil

   My mobile RANKING juz dawno wycofywało kategorie RWK jako ważny aspekt, dziś mało kogo on interesuje w dobie ciekawych NL

 10. marco Odpowiedz

  Czasem RWK ma znaczenie aby nie upowszechniać numeru głównego. Sam mam taki numer aby wykorzystywać go choćby do sprzedaży różnych rzeczy czy podawać w celach handlowych. Po co mają do mnie dzwonić różne osoby postronne 24h skoro mogę ten numer w pewnych godzinach wyłączyć.
  Plus „planował” od września wprowadzić opłatę 3 zł za brak aktywności. Może prawnicy Plusa „kapli się” że taki ruch w przyszłości może skutkować karami i woleli dmuchać na zimno zwyczajnie likwidować RWK?

 11. Tux Odpowiedz

  Lycamobile ma teraz pakiety nawet na 12 miesięcy – przykładowo 35 GB Internetu co miesiąc, nielimitowane rozmowy i SMSy na 12 miesięcy kosztuje 163,20 zł

 12. Kamil Odpowiedz

  Oczywiscie nowe logo Virgin Mobile pojawi sie w nastepnym wydaniu My mobile RANKING 🏆

 13. marco Odpowiedz

  Działa doładowanie Orange ze strony z przedłużonym terminem ważności. Np. mam zasilenie za 50 zł to uruchamia przegródkę (25 +10 Gb) ważną 93 dni. Ponieważ potrzebuje w kolejnym miesiącu 25 zł na pakiet to wystarczy go rozbić po 5 zł ( 5 x 12,5 Gb) i pakiet przyjmuje ważność pakietu z 50 zł. Dzięki temu dostaję dodatkowo 62,5 Gb zamiast 35,5 Gb gdybym odrazu zasilił za 25 zł. Ot taka ciekawostka 🙂

 14. Kamil Odpowiedz

  T-Mobile, najlepsza siec Speed Test & My mobile RANKING 🏆 Przypadek, nie sadze

 15. Kamil Odpowiedz

  Jestem juz po symulacji My mobile RANKING 🏆 Alez to będzie ciekawe notowanie lipcowe!

  • Kamil

   PREMIERA lipcowego notowania wieczorem w pt/sb 🌃

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt