PREMIERA: Play zrównuje się z T-Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Znakomicie rozpoczyna się nowy 2023 rok (można by rzec Michaela Jordana od jego ostatnich dwóch cyfr na koszulce) nie tylko dla sieci komórkowej A2Mobile, ale i również Play. Pierwszy operator stał się samodzielnym liderem, zaś drugi awansował na drugą pozycję zajmowaną teraz wspólnie z niezwykle mocnym od kilkunastu już miesięcy T-Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Play taki stan rzeczy zawdzięcza znacznemu przyspieszeniu mobilnego internetu. Jego prędkość jest najszybsza w Polsce po degradacji, notabene dawnego króla T-Mobile w tej materii. Transfery zaś znowu zwolnił Plus, choć wydawało się coś zupełnie innego. Zielony telekom miał bowiem zadatki na wskoczenie nareszcie na podium stawki. Tymczasem nic (po raz kolejny) z tego nie wyszło. Koncentracja na 5G to stanowczo za mało.

Polkomtel nie powinien również zapominać o starszym standardzie 4G (LTE). Niestety w A2Mobile w godzinach szczytu mamy klęskę. Mimo, iż smartfon pokazuje ikonę 4G+ to nie wyjdziemy w wybranych miastach powyżej średniej 10 Mb/s. To prawdziwy dramat mobilnego, niezwykle wolnego mobilnego internetu. Po ubiciu marki Red Bull Mobile, równych dwóch latach przerwy powróciła do zestawienia sieć W Naszej Rodzinie. Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. Play/T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł. Jak to zostało nadmienione wyżej, do gry z 100 GB za free włączył się Virgin Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Orange (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Virgin Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy awans Play i Orange kosztem T-Mobile. Była już o tym szerzej mowa na początku artykułu. Różnice pomiędzy tymi operatorami są bardzo małe. Wynoszą bowiem tylko 0,2 Mb/s między pierwszym a trzecim miejscem, na co warto nieco szerzej zwrócić uwagę. Wszystko zatem może się jeszcze zmienić. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#grudzien-2022.

1. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 43,6 Mb/s) – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,4 Mb/s) – 2 pkt.

3. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 43,2 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadek Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30/40 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Nareszcie Mobile Vikings zyskało ten standard zdecydowanie szybszego mobilnego internetu. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. Wcześniej NJU Mobile awansował na pierwsze miejsce, ponieważ ma ją dla karciarzy.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile/Mobile Vikings – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN, Mobile Vikings oferuje w końcu 5G i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling,

2. Virgin Mobile/Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Styczniowe notowanie My mobile RANKING obfitowało w wiele rozmaitych zwrotów akcji. Aż jedenaście sieci komórkowych miało awans. Są to odpowiednio Play, Virgin Mobile, Orange, Klucz Mobile, Izzi Mobile, Fakt Mobile, oraz na zasadzie rykoszetu WRodzinie, Sztos, Lyca Mobile, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Brak zmiany pozycji nastąpił u piątki telekomów. Zaliczają się do tego grona liderujące A2Mobile, T-Mobile, Mobile Vikings, NJU Mobile czy Lajt Mobile. Tylko czterech operatorów miało tak nielubiane spadki. Chodzi o Plus, Plush, Heyah z TuBiedronką włącznie. Oby za miesiąc było równie ciekawie oraz interesująco.

My mobile RANKING (01/2023) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
2. Play 9 pkt. (0, 0, 2, 3, 1, 3)
T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 2, 1, 3, 3)
4. Mobile Vikings 9 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 3)
5. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
6. Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Virgin Mobile 7 pkt. (0, 0, 2, 3, 0, 2)
Orange 7 pkt. (0, 0, 2, 2, 0, 3)
10. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
Izzi Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 0)
12. Heyah 5 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 3)
13. Fakt Mobile 5 pkt. (2, 0, 0, 3, 0, 0)
14. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
15. TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 1, 0, 1)
16. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
17. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
18. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.38 komentarzy do “PREMIERA: Play zrównuje się z T-Mobile w My mobile RANKING”

 1. Fan my mobile pl Odpowiedz

  Zapewne chodzi o to że w rodzinie nie można już (chyba?) założyć nowego numeru ani przenieść się tam.
  Po drugie, moim zdaniem jeśli mówimy o ofertach na kartę to:
  1. Play – Solo XL 35zł do 40zł za Solo XXL
  Play to i tak słabiutko ze względu na ten transfer 1Mb/s downloadu i 384kb/s uploadu.
  2. a2mobile – a tutaj to już sam nie wiem co powiedzieć…
  Najniższy możliwy transfer to 512kb/s downloadu w 2023? To jest jakiś żart?
  Uploadu nie wiem ile to ma, ale zgaduje że 256kb/s
  Panie Kamilu administratorze my mobile pl czy nie uważasz że promowanie czegoś takiego do używania w 2023 to lekkie przegięcie?
  Nie widzę żadnej sensowniej alternatywny dla play no chyba że mówimy o ofercie na abonament od t-mobile gdzie faktycznie limitu transferu na internet nie ma ale kosztuje to ze 100-110zł i jest na abonament.

  • Kamil

   Transfer masz normalny w A2Mobile, dopiero na lejkach masz spowolnienie z finalnym 0,5 Mb/s

  • Ehh

   Ale Panie Administratorze, 0.5Mb/s w 2023 to jest na prawdę nie porozumienie i nie nadaje się to do korzystania z sieci Internet na stan dzisiejszy.
   Podobnie jak jakieś limity 2.000 GB, nie wiem czy są jakieś inne oferty bez limitów internetu na abonament bez limitu oprócz hitlerowskiego T-Mobile.
   Mówię o Oferta L Nielimitowana sprawdź sobie Kamilu, tak po za tym to trochę nie ogarnięty jesteś bo wiele razy mówiłem o tobie to nie wiedziałeś o co biega.
   Przydało by się poprawić cały design strony bo u mnie na laptopie jest słabo czytelny, i na telefonie też.

  • Kamil

   Szkoda, ze w tej nowej promocji Play na karte 2000 GB wzrasta minimalny prog miesiecznych wydatkow z 35 PLN do 40 ziko, taki maly haczyk 😐

 2. Kamil Odpowiedz

  Virgin Mobile R.I.P 💀 Szkoda, kiedys wygrywali My mobile RANKING 🏆 za sprawa genialnej oferty Freemium dla rzadko korzystających z usług telko usługa była genialna

  • GaduAir

   #mini9 jeśli zniknie to będzie to gorszy ruch niż usunięcie Freemium za 0 PLNos. Szkoda RyCzego Brandzola, taki był ładny, amerykański 😀

 3. Kamil Odpowiedz

  Fajna sprawa, promocje 100 GB za free na miesiac wszyscy operatorzy przedluzaja. Oby w nieskonczonosc te znakomite rozwiazanie pod 5G 🚀

  • Kamil

   2.000 GB za darmo na rok lub 150 GB msc to kolejna bomba odpalona przez Play na karte 💣

 4. paxo Odpowiedz

  A gdzie Fonia najbardziej konkurencyjna sieć na rynku?? Może dlatego że darmowa nie ma jej w rankingu?;)

  • Kamil

   Nikt nie wie jak ta siec dziala, nie chce powtórzyć błędu z Vectone Mobile. Może ma raptem 10 klientów? 🤔

 5. Kamil Odpowiedz

  Ulalala, Orange znowu liderem i wyprzedza Play na Speed Testach oraz w Hiszpanii wprowadza 5G+ aka 5G SA 🚀

 6. marco Odpowiedz

  T-Mobile zmienia ofertę na kartę, likwiduje jeden z najtańszych no limitów za 20 zł. Tu co prawda oprócz no limitu na rozmowy, sms-y i mms-y mieliśmy „tylko” 1 Gb ale za to mogliśmy mieć ich więcej za doładowania. Szkoda…ale jak ktoś jeszcze zdąży to może uruchomić przed zmianami.

  • Kamil

   Co jak My-mobile.pl 🏆 #original_content zmieni oferte na 9,99 ziko albo 11,99 PLN jak Newsweek Polska 🇵🇱🗞 #premium_content Będziesz klientem? 🙃

  • Beniz

   Serio uważasz że ktoś będzie płacił za te brednie co piszesz? Weź porównaj twoje słabe teksty na kilka zdań, do tych rozbudowanych (też o niczym) na sw czy aw. Żeby chcieć zarabiać, to trzeba coś prezentować, a wątpię czy jest choć jedna osoba, której by brakowało tego słabego portaliku, gdybyś go zamknął z dnia na dzień.

  • Kamil

   Tak, za ostro hejtowany Newsweek Polska 🇵🇱🗞 #premium_content płaci aż 60k ludzi i co lyso ci teraz?

  • Wkurwiony

   Kurwa mać, Kamilu administratorze my-mobile.pl nie powiem że masz zły content na stronie czy coś, bo porównanie ofert prepaid na kartę jest uczciwe chociaż po za play to nie widzę innej alternatywy jeśli chodzi o „lejek” a te 1Mb/s pobierania i 384kb/s wysyłania to i tak na 2023 śmiech na sali.
   Czy zrobisz w końcu taryfy na abonament na miarę 2023 roku?
   Nie interesuje się tym tematem zbytnio ale wiem że t-mobile ma nielimitowane wszystko w tym szybkość transferu za te nie całe 100zł w abonamencie?

  • Kamil

   Panie kolego, za takie analizy premium Deloitte skasowalby minimum 500k PLN, nikt nie jest frajerem aby pracowac darmowo bez abo aka subskrypcja 😉

  • Dupa

   Wizjoner, dawaj ten abonament 9.99 zł plus VAT.
   Będzie to samo co to twoje śmieszne patronite.

  • Kamil

   Nie porownuj jajmuzny aka zebractwo do realnej utraty tresci premium w technologicznym HBO. Po co ktos ma placic jak ma dalej za darmo content? Teraz cos stracisz i mocno zaboli zadek 🙂

  • Beniz

   W sensie że ktoś coś straci, jak nie wykupi subskrypcji?
   Xddd. Nigdy nie wprowadzisz tego, nie masz cojones.

  • Kamil

   Kazdy, kto pracuje w branzy tech IT ma sos. Zas sama marke medialna My-mobile.pl 🏆 #original_content wyceniam na 1,23 mln PLN via Newsweek Polska 🇵🇱🗞 #premium_content aka know-how. Pozdro mordeczko 🖖

 7. Kamil Odpowiedz

  Potezny, bo az 11h godzinny (!) My mobile RESEARCH. Alez upadek jest polskich tzw. portalach tech. Tego sie nie da czytac. To ogromny wstyd, ze przy milionach czytelnikow co niektorzy maja okragle 0 komentarzy. Jak w tej piosence Lady Pank – Mniej Niz Zero. Dokladnie tak jest, dramat 😐

  Tymczasem Orange wraca na tron w Speed Testach
  via: https://www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#styczen-2023

  PS, to prawda ze T-Mobile na karte usunieto Video bez limitu czy ludzie glupoty pisza w komentarzach?

 8. marco Odpowiedz

  Plus jako pierwszy operator udostępnia esim dla karciarzy. Ciekawe czy inni pójdą tą drogą?

  • Fgh

   Ciekawe nie wiedziałem o tym ale co do pytania wyżej, kiedy do kurwy nędzy się doczekamy porównania ofert No limit? Ja oprócz t-mobile nie widzę innej opcji a oferty dla „karciarzy” to syf, lejek 1Mb/s downloadu i 384kb/s uploadu w 2023? To nawet dla emeryta nie starczy w 2023 roku. Uważam że No limit w 2023 to powinien być STANDARD nawet w prepaid.

  • Kamil

   Fajny bajer to eSimka w starterze Plusa, w sam raz na najnowsze iPhony 👌

  • Fgh

   Weź kurwa Kamil „administrator” się znalazł. Tą kartę w prepaid do najnowszego iPhone to się nadaje do śmietnika. Żadna oferta prepaid się nie nadaje do smartfona i to jest fakt dlatego tyle osób ma abonament.

  • fgh

   I niech ten „administrator” śmieszny NAPISZĘ KURWA DUŻYMI LITERAMI ŻE:
   TO W KTÓREJ SIECI BĘDZIEMY MIEĆ SZYBSZY INTERNET ZALEŻY OD NASZEJ LOKALIZACJI.
   Myślę że rzadko kiedy się zdarza żebyśmy mieli szybki internet w Orange, Play i Plusie jednocześnie.
   Także do kurwy nędzy, sprawdzajcie to sami. To tyle i aż tyle, pozdrawiam.

  • Kamil

   Kazdy to wie, tymczasem prosze o zachowanie kultury w tym powaznym medium tech

 9. fgh Odpowiedz

  Niestety Kamilu nie każdy to wie dlatego to napisałem i warto to napisać pogrubioną czcionką i wielkimi literami.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt