PREMIERA: Videocall ma takie same znaczenie co rozmowa na żywo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wideorozmowa, czyli tzw. funkcja videocall była znakiem rozpoznawczym 3G. Teraz jesteśmy świadkami przeskoku już o dwie technologie dalej do 5G. Co ciekawe, niezwykle mocno interesujących danych w tym temacie dostarczają naukowcy. Otóż okazuje się, że prowadząc nieco bardziej ożywione wideorozmowy (dzięki pandemii) nasz mózg odbiera jak te zwykłe twarzą w twarz.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie odczuwa odległości czy faktu występowania urządzenia pośredniczącego (telefon, tablet lub komputer). Warunek jest jeden. Trzeba się tylko patrzeć rozmówcy prosto w oczy. Wtedy ten efekt pracy poszczególnych płatów mózgu występuje. Jeśli brakuje kontaktu wzrokowego ich aktywność się wyłącza. Zapewne tak właśnie jest w przypadku zwykłej rozmowy głosowej bez aspektu wizualnego (w trybie multimedialnym videocall).

Swoją drogą to kto spodziewałby się, że właśnie takie duże znaczenie mają wideorozmowy. Tym samym nie powinniśmy bagatelizować technologii dajmy na to w poradniach psychologicznych na odległość. W przypadku psychoterapii pacjenci nie muszą się stawiać za każdym razem do biura męcząc się często z dojazdami niczym do doktora Rafalskiego z Klanu czy Michaela z GTA V w pięknej dzielnicy Santa Monica obok plaży.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11055 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Videocall ma takie same znaczenie co rozmowa na żywo”

    • Kamil

      Komentarze nie na temat obrażające innych użytkowników internetu będą usuwane. Nigdy nie było tolerowane chamstwo w tym jakościowym medium. Zapraszam do wyrażania opinii z kultura

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt