PREMIERA: Screenshoty nie mają oczek

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wcięcia, czyli notche oraz oczka na dobre opanowały ekrany naszych smartfonów. Producenci stosowali dzięki nim przednie kamery do robienia zdjęć tzw. selfie. I w związku z tym stosują pewną sztuczkę. Otóż chodzi o ukrywanie wstydliwego tematu zupełnie tak jak wystającego notcha na zdjęciach prasowych przez Apple. Podobny efekt możemy zauważyć w zrzutach ekranu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Popularne screenshoty nie mają oczek. Charakterystyczne czarne okręgi zniknęły niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Można to poznać po tym, że ikona zasięgu jest przesunięta nienaturalnie mocno na prawą stronę, choć powinna się znajdować po lewej stronie wyświetlacza. Na potrzeby niniejszego artykułu My mobile nawet przygotował ich wizualizację. Normalnie one nie występują, choć powinny.

Użytkownik bowiem, który wstawi dajmy jakąś piękną grafikę to straci później te kilka elementów chociażby obłoku lub innego przekazu artystycznego poprzez zasłonięcie przedniego aparatu fotograficznego. Tymczasem na zrzutach ekranowych widać wszystko. Co ciekawe, Apple na swoich zrzutach ekranowych dalej ukrywa notcha. Normalnie jest on niewidoczny w grafikach jako nietypowe wcięcie z górnej strony wyświetlacza.

(fot. Android.com.pl/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11055 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt