Na świecie rządzić będą budżetowce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Budżetowe smartfony klasy low-end w cenie do 800 PLN są najpopularniejszą grupą urządzeń mobilnych w 2020 roku. Takich rewelacyjnych informacji dostarcza firma analityczna IDC, doskonale znana w branży komórkowej wszystkim miłośnikom technologii. Ich udział w rynku wynosi prawie 50%. Jakby tego było mało dalej będą największą siłą do roku 2024.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wtedy ich popularność będzie oscylować w granicach 43%. Teraz w trudnych czasach koronawirusa kryzys zakupowy flagowców tzw. high-endów powinien się tylko pogłębiać. Konsumenci bowiem mają większe problemy na głowie niż nowy inteligentny telefon komórkowy. Wystarczy nadmienić chociażby zakupy spożywcze czy mieszkaniowe. Smartfony z grupy low-end czeka więc świetlana przyszłość i to nie jest żart.

Z kolei najwydajniejsze sztandardowe modele zawsze utrzymują stały pułap niespełna 20% i to w zależności od różnych prognoz, od czasów współczesnych do tych odległych. Średniaki natomiast wychodzić zaczną powyżej 30% z biegiem czasu. Najprawdopodobniej stanie się to wskutek popularyzacji standardu 5G. Producenci bowiem niechętnie będą umieszczać nowy modem do szybkiego internetu w low-endach z przyczyn biznesowych. Chodzi o najmniejszą do ugrania marżę produktową.

(fot. Nokia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Na świecie rządzić będą budżetowce”

  1. Robert Odpowiedz

    Już od jakiegoś średnia półka za tysiaka całkiem dobrze robi wszystko, czego potrzeba przeciętnemu użytkownikowi i jak na moje oko 90% osób nie potrzebuje mocniejszych smartfonów.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt