Mobilny Windows w 2020 roku będzie martwy, a w Londynie już jest

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

mobilny-windows-w-2020-roku-bedzie-martwy-a-w-londynie-juz-jest

Nieco szokujące dane na temat przyszłości Windows 10 Mobile przedstawiła firma badawcza IDC. Otóż według niej w 2020 roku praktycznie mobilne kafelki znikną z rynku posiadając jedynie 1 milion użytkowników na całym świecie (przy znikomym globalnym udziale 0,1%). Dla porównania na koniec obecnego roku ten wynik wynosi 0,4% (z osiągniętą popularnością 6,1 miliona sztuk).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To jednak nie wszystkie ciekawostki, o których warto wspomnieć. Według informacji zagranicznych mediów technologicznych w Londynie nie kupimy już żadnej nowej Lumii w oficjalnym kanale sprzedaży. Po tym jak Microsoft opróżnił wszystkie magazyny za sprawą promocji typu druga Lumia 950 gratis przy zakupie modelu Lumia 950 XL wcale nie ma się co dziwić takiemu obrotowi wydarzeń. Sklepy wszystko wyprzedały.

Co ważne, wcale nie mają zamiaru zamawiać dodatkowych słuchawek jak to zazwyczaj bywa. Są one rzecz jasna świadome małego zainteresowania klientów na tle potężnego Androida czy iOS. Tylko czekać aż podobne historie zaczną się pojawiać w kraju nad Wisłą. Gdzie jak gdzie, ale tutaj Windows Phone był bardzo dobrze przyjęty przez rynek. Polska była wręcz jego bastionem i dziwnym fenomenem na tle reszty świata.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Mobilny Windows w 2020 roku będzie martwy, a w Londynie już jest”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  Była ale M$ Os rał nas Polaków…taka polityka firmy XD Polska to był idealny kraj dla M$, niestety nie wykorzystali szansy decydenci :-/

  • Kamil

   Otóż to! Taki duet promocyjny byłby hitem w PL

 2. SteveJobs Odpowiedz

  Kamil, dla biednych regionów(ludzi) nie dadzą taniej tylko drożej. W których to krajach była promocja 2in1? Tak jest od zawsze.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt