Chińska ofensywa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Chińczycy są w natarciu i to dużym. Tylko tak można skomentować ich dwucyfrowe wzrosty (rok do roku) na światowym rynku sprzedaży smartfonów na tle takich gigantów jak Samsung czy Apple. Według firmy badawczej IDC tylko w 1Q/2017 sprzedano aż 347 milionów inteligentnych telefonów komórkowych, co stanowi wzrost o około 4% w porównaniu do analogicznych danych sprzed roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Liderem jest oczywiście Samsung (79 milionów sztuk), a za nim Apple (52 miliony). Jednak wzrosty sprzedaży w ich przypadku nie imponują wcale, gdyż wynoszą raptem odpowiednio 0% oraz nikłe 0,8%. Prawdziwe czary dzieją się teraz. Taki Huawei bowiem notuje zwyżkę formy o 22% (przy sprzedaży 34 milionów smartfonów), a za nim pozostali chińscy dostawcy Oppo z 30% wzrostem (26 milionów) i Vivo 24% w górę (18 milionów).

Zwłaszcza firma z logiem kwiatka ma duże powody do zadowolenia. Huawei, bo o nim mowa w 1Q/2017 sprzedał 35 milionów smartfonów, co stanowi wzrost o niespełna 22% w porównaniu z zeszłym rokiem. Przy okazji producent podkreślał bardzo ważną rolę polskiego rynku dla jego dalszego rozwoju. Apple dla lepszego kontrastu sprzedał niespełna 51 milionów iPhonów w tym samym czasie. To dopiero jest potęga.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt