PREMIERA: Sony dobrze zrobiło porzucając low-endy Xperia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo dobra strategia jakościowa japońskiego koncernu Sony. Tylko tak można określić jego decyzję sprzed kilku lat, która polegała na całkowitym porzuceniu segmentu low-end. Niska półka cenowa jest bowiem zapchana po brzegi przez producentów typu Xiaomi czy Realme. Nie ma sensu z nimi konkurować, ponieważ odbije się to na słabym działaniu smartfonów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przez to klienci zrażą się mocno do samej marki Xperia i będą kojarzyć ją jako coś kiepskiego. W tej chwili inteligentne telefony komórkowe spod tego brandu zaczynają się wyłącznie od średniej półki tzw. middle-end. Mamy bowiem przecież urządzenia z serii Xperia 10 oraz dopisek mark I, II lub III. Później już wchodzi zdecydowanie wyższa Xperia 5 czy flagowiec Xperia 1. Prosto i czytelnie jakby to powiedział klasyk.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w ślady Sony pójdzie Xiaomi. Ono również chce być kojarzone jako marka premium. W efekcie zakończy produkcję low-endów z mocno ograniczonym poziomem wydajności wskutek niskiej ceny podzespołów zastosowanych w specyfikacji sprzętowej. Jak tak dalej pójdzie to żaden dostawca nie będzie miał w portfolio smartfonów klasy low-end. Pozostaną jedynie proste feature phony.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt