Wielki krach rynku smartfonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z przytupem ogromnych spadków zakończy się Eldorado rynku smartfonów w bieżącym roku. Według analityków firmy IDC w 4Q/2020 tylko w Europie będą mieć miejsce kosmiczne, bo aż 47% spadki sprzedaży inteligentnych telefonów komórkowych. Wcześniej, jeśli już one występowały to wynosiły nie więcej niż około 5%. Teraz nastąpi swoistego rodzaju Armageddon.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oczywiście wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa zmieniająca porządek świata. Kończy się bowiem wyniszczający wyścig szczurów w pogoni o pieniądze, a społeczeństwo nareszcie zauważy inne wartości na tzw. ziemskim piedestale. Tylko Apple, najbogatsze przedsiębiorstwo świata zanotuje spadek sprzedaży iPhonów o równie imponujące 36%. Może statystykę choć trochę poprawi rozchwytywany iPhone SE (2nd).

Z pewnością będzie to również trudny czas dla producentów smartfonów trudno sobie radzących. Wystarczy nadmienić lubianą markę Sony, która przez nieudolny marketing nie potrafi przedstawić swoich urządzeń jako fajnych jak to robi chociażby Apple. Właściwie to można mówić o jego całkowitym braku, no może wyjątkiem kilku jakościowych produkcji typu content marketing mających miejsce w My mobile. Dla przykładu Huawei czy Samsung jest zdecydowanie mocniej widocznie w kluczowym kanale Internet.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Wielki krach rynku smartfonów”

  1. Purysta językowy Odpowiedz

    Kto pisał te wypociny ? Uczeń szkoły podstawowej? Czy ktoś to przeglądał przed publikacją przynajmniej na poziome 2 klasy Liceum? Najlepsze z artykułu: ” tzw. ziemskim piedestale” no poprostu gratulacje za poziom erydycji. 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt