Huawei największym producentem smartfonów na świecie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jeszcze pięć lat temu Huawei był jedynie czarnym koniem rynku smartfonów. Dziś jest na nim największym graczem deklasując nawet takiego giganta jak Samsung. Oczywiście swoje zrobiła pandemia, wzrost bezrobocia oraz spadek całego sektora inteligentnych telefonów komórkowych aż o 16%. Według danych firmy analitycznej IDC w 2Q/2020 trafiło na niego 278 milionów sztuk.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Liderujące Huawei może się pochwalić liczbą prawie 56 milionów sprzedanych urządzeń. Następny jest Samsung z 54 milionami. Potem Apple z niespełna 38 milionów iPhonów. Xiaomi zaś sprzedało 29 milionów smartfonów. Zaś piąte na liście Oppo 24 miliony. Zwłaszcza w końcu stawki widać potężną moc oraz siłę rażenia chińskich marek telefonów komórkowych, które bez wątpienia idą po swoje jakby to powiedział klasyk.

Trzeba wspomnieć o Huawei ponownie. Mimo ogromnych sankcji USA związanych z ograniczeniem usług Google, koncern radzi sobie znakomicie niejako pokazując miejsce w szeregu Stanom Zjednoczonym. Mimo, iż na pokładzie jego smartfonów nie znajdziemy sklepu z aplikacjami Google Play to pomimo tego wygrywa z przytupem walkę o przetrwanie z repozytorium AppGallery z charakterystycznym nowym przyciskiem.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt