PREMIERA: A2Mobile najlepszą siecią w styczniowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

Z przytupem nowy rok rozpoczyna sieć komórkowa A2Mobile, która zdecydowanie wygrywa styczniowy My mobile RANKING. Tylko ten wirtualny gracz MVNO uzyskał dwucyfrowy wynik aż jedenastu punktów. Drugie jest Orange i trzeci T-Mobile z dziewięcioma oczkami. Tuż za podium, bo czwarte mamy trochę nieoczekiwanie Heyah wspólnie z Mobile Vikings.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

A2Mobile ma ofertę prawie kompletną. Nawet mimo szalejącej inflacji oraz masowych podwyżek, dalej oferuje on niskie stawki jednostkowe zaledwie 0,10 PLN za minutę rozmowy czy wiadomość SMS/MMS. Jedyne do czego można się przyczepić to chyba brak mocnego No Limitu. Co z tego, że jego najnowsze propozycje mają szybki Internet 5G jak lejek spadł do poziomu nieakceptowalnych 32 kb/s (z dawnych 512 kb/s).

Natomiast ten 4G jest najwolniejszy za sprawą najgorszych transferów LTE macierzystego Plusa z całej tzw. W4 operatorów strukturalnych. Bez dwóch zdań te aspekty trzeba poprawić w najbliższej przyszłości. Być może przez nie najlepszą siecią 2021 roku zostało T-Mobile, a nie właśnie A2Mobile. Walka co prawda toczyła się do końca, ale o błysk szprychy górą był magentowy telekom, nie ten krajowy. Dokładniejsze szczegóły tradycyjnie jak zawsze znajdują się poniżej szczegółowo opisane.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy swoistego rodzaju tsunami. Całe stare podium zostało zastąpione przez nowych graczy. Zatem po wypadnięciu z pudła T-Mobile, Virgin Mobile oraz duetu Plus z Plush mamy na nim teraz odpowiednio zwycięskie A2Mobile, Orange i Heyah. Jest to spore zaskoczenie. Chyba nigdy w historii nie było aż tak dużych zmian tylko w jednym aspekcie pakietów mobilnego internetu.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. Orange (kapitalny pakiet 45 GB za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Play oraz sieci wirtualne działające na jego masztach dumnie dobiły do średniej prędkości mobilnego internetu 40 Mb/s. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#grudzien-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 47,8 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,6 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 40 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 85 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Styczniowy My mobile RANKING zyskał nowego, samodzielnego powracającego jakże dumnie na tron lidera A2Mobile. Razem z nim aż osiem sieci komórkowych może się pochwalić awansami. Są to także Orange, Heyah, Izzi Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile czy Sztos (bardziej na zasadzie rykoszetu innych telekomów niż na swoich osiągnięciach). Bez zmian mieliśmy tylko czterech operatorów. Zaliczają się do nich Mobile Vikings, NJU Mobile, Lyca Mobile z FM Group Mobile. Niepożądane spadki wykazało ponownie ośmiu dostawców, czyli dawny lider T-Mobile, Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka, Virgin Mobile, Plus i Plush. Oby za miesiąc było równie ciekawie.

My mobile RANKING (01/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
2. Orange 9 pkt. (0, 0, 2, 2, 2, 3)
3. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
4. Heyah 6 pkt. (0, 0, 1, 2, 0, 3)
Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
11. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12619 informacji na tej witrynie.22 komentarze do “PREMIERA: A2Mobile najlepszą siecią w styczniowym My mobile RANKING”

 1. Uga riki buga tiki Odpowiedz

  To niesamowite że w ofertach nic się nie zmienia, a w ściemrankingu zmiany są ???

  • Kamil

   Utrata waznych promocji przez T-Mobile czy Virgin Mobile to tez zmiana

 2. Kamil Odpowiedz

  Ulalala! T-Mobile daje za free do oferty Bez Limitu XL Full HD VOD streaming az 1200 GB, czyli 100 GB na miesiac. Mega promocja w sam raz do 5G, aczkolwiek wychodzi drozej od Orange 1 TB na karte z stawka 30 PLN na tle 39 PLN, choc mamy No Limit na HBO Max czy Netflix i nie placimy z gory 360 ziko. Przełom. Ta da da dam ?

  • Kamil

   Bez dwoch zdan pierwsze albo drugie miejsce w podkategorii Mobilny Internet dla T-Mobile 😉

  • Kamil

   Oto jest pytanie, pierwsze czy drugie miejsce dla T-Mobile za „darmowe” 100 GB miesięcznie dla klientów taryfy Go!

 3. Name Odpowiedz

  Jakubie, gdzie jest ten pakiet 15 GB za 12,90? Poszukałem trochę i nic nie znalazłem :/

 4. Mirek Odpowiedz

  Gdzie znalazłeś „gołe” stawki obowiązujące w Sztosie na kartę? Nawet na swojej stronie nie mają cennika usług na kartę, za co powinien się do nich dobrać UOKiK, ale trochę szkoda takiej małej firemki.

  • Kamil

   Dziwna sytuacja, to co sie stanie jak zadzwonisz bez pakietu?

 5. Kamil Odpowiedz

  PREMIERA najnowszego My mobile RANKING ? juz 28-lut, jestem juz po wstepnej symulacji i bedzie bardzo ciekawie 😉

  • Kamil

   Zawsze mozesz isc na technopudelki, cytuje tytul jednego z nich: Promocja taka, ze mozna buzi dac. Wielki upadek darmowych, fatalnej jakosci mediow ? #nope

 6. marco Odpowiedz

  Z ciekawości zapytam jak to jest z tym supernetem w T-Mobile. Chodzi mi o to czy np. można włożyć kartę do routera albo wykorzystać smartfon jako router i oglądać bez ograniczeń netflixa albo tvp.vod?
  Pytanie nie jest bezzasadne. Znajomy zamierzał kupić numer na abonament w T Mobile z internetem bez limitu ale okazało się że internet działa jedynie w telefonie. Nie można karty włożyć do routera ani wykorzystywać jako multisim. Tak przynajmniej poinformowali go w salonie.

  • Kamil

   Pewnie takie masz regulaminy, tylko ciekawe jak w praktyce odkryja klienta telefon, tablet czy tv może np: poprzez funkcje programistyczna user agent

 7. marco Odpowiedz

  Regulamin regulaminem ale po stronie operatora widać z jakiego sprzętu korzysta abonent. Chyba to było dobre 7 lat lat temu. Lycamobile miała świetną promocję na internet w telefonie. Pomyślałem super i kupiłem starter aby włożyć kartę do tabletu. Niestety internet nie działał.

  • Kamil

   O Lyca Mobile krążą legendy w branży telekom 😉

  • LaFyrynDa z Play i M jak TVP

   Lyca to złodzieje i oszuści.
   Kamil polecam Traseo jak jeździsz sobie:p

  • Kamil

   Predzej T-Mobile albo Orange via prawie 100 GB msc plus No Limit 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt