PREMIERA: A2Mobile zaskakująco wygrywa czerwcowy My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Spora niespodzianka oraz zaskoczenie. Tylko tak można skomentować powrót na szczyt po kilku słabszych miesiącach (o ile można tak nazwać pozycję wicelidera) sieci komórkowej A2Mobile w zestawieniu My mobile RANKING. Jest to najbardziej innowacyjny tego typu produkt w Polsce. Ma on za zadanie jasno odpowiedzieć czytelnikom jaki operator na kartę jest w tej chwili najlepszy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Bez dwóch zdań chodzi o A2Mobile tym bardziej, że Orange ostatnio nieco rozczarowało z 5G tylko dostępnym w abonamencie i z prędkością jedynie do 150 Mb/s (brzmi to jak jakiś przykry żart, ale takie są fakty) mimo darmowego No Limitu na 5 dni. W iście wręcz magiczny sposób odbiło się to w notowaniu, aczkolwiek była to zasługa innych telekomów walczących o swoje jak w utworze PC Park o tytule Klatka (akurat jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności grał on w tle podczas produkcji niniejszego artykułu dzięki funkcji losowego odtwarzania muzyki).

Akurat chodziło tutaj o nowe pakiety internetowe sieci komórkowej Plus i Plush. Podobnie jest z udostępnieniem dla klientów na kartę 5G przez Play. Oczywiście te aspekty miały kolosalny wpływ na awans tych podmiotów w My mobile RANKING. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są poniżej. Zapowiada się nam więc bratobójcza walka pomiędzy Orange z A2Mobile w kwestii bycia najlepszą siecią komórkową całego roku. Kto wie, może do gry włączy się jeszcze ktoś nowy. Tego dowiemy się dopiero w następnym niezwykle ciekawym półroczu w telekomunikacji.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili niezwykle atrakcyjny pakiet wakacyjny 60 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. Przez to zamienił się pozycjami z Orange. Ten ostatni, co już zostało nadmienione daje podobne rozwiązanie bezpłatnie, ale tylko na 5 dni. Powinno więc wystarczyć na jakiś krótki weekendowy wyjazd, aczkolwiek wtedy zapewne większość osób będzie wolała się delektować nowymi widokami na tle rozmawiania przez telefon komórkowy czy surfowania po sieci web.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (kapitalny pakiet 60 GB za 15 PLN, 0,00024 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy rewolucję. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycji lidera zabrakło T-Mobile wspólnie z Heyah z uwagi na stosowanie dyskryminującego lejka 15 Mb/s dla karciarzy. Co ciekawe, mocno wzrosły ogólne transfery o średnio 4-2 Mb/s. Kto wie, oby był to efekt stopniowego włączania 5G. Może za miesiąc pęknie gdzieś wartość 30 Mb/s. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/maj-2020.

1. TuBiedronka/Tijara Mobile (około 28,37 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 26,30 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 22,73 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Co ciekawe, Lycamobile powiększyła pakiet z No Limitem do 35 GB o kolejne 5 GB w tej samej cenie.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W czerwcu nareszcie otrzymaliśmy 5G w ofercie na kartę od Play, co będzie bardzo mocno premiowane przez My mobile w podkategorii wartości usług dodanych VAS. W dobie wielomiesięcznej posuchy niczym na pustyni super szybki mobilny internet nawet 500 Mb/s w kieszeni ma ogromne znaczenie. W efekcie z ostatniej punktowanej pozycji wypadł duet Lajt Mobile z Lycamobile. Oby w przyszłym miesiącu mieli więcej szczęścia. Kto wie, może inni operatorzy wirtualni MVNO dołączą do jakże dumnej drużyny 5G.

1. Play – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile)

2. Orange/Red Bull Mobile/T-Mobile/Plus/Plush – 2 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji, Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem

3. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

Ogólna klasyfikacja

W czerwcowym My mobile RANKING doszło do nieco zaskakującej zmiany lidera. Teraz jest nim znowu awansujące A2Mobile, które należy do dziewięciu graczy pnących się w górę stawki. Oprócz niego są to także Play, Plus, Plush, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Fakt Mobile czy Tijara Mobile (akurat ostatnia dwójka mogła liczyć na rykoszet innych podmiotów, a nie swoich jakiś dużych wyczynów). Lokaty nie zmieniło ponownie pięć sieci, mianowicie TuBiedronka, NJU Mobile, T-Mobile, Heyah oraz W Naszej Rodzinie. Niepożądane spadki wystąpiły u szóstki operatorów, do których zaliczają się Orange, Klucz Mobile, Red Bull Mobile (najniższa pozycja chyba od lat), WRodzinie, Lajt Mobile czy Lycamobile. Oby za miesiąc było równie mocno interesująco.

My mobile RANKING (06/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 3, 2)
3. TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
4. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
5. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Plus 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Plush 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
15. Tijara Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 0)
17. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
19. Heyah 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.26 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile zaskakująco wygrywa czerwcowy My mobile RANKING”

 1. Krystian Andrzej Szkudelski Odpowiedz

  Szkoda że nju mobile zrezygnowało z 2 darmowych pakietów po 9gb w sumie kupując starter za 4 złote dostawałem 28 GB wychodziło podobnie jak w promocji Orange 1410 GB. Powinni powrócić do tej promocji i zaoferować nielimitowany internet z prędkością 70mb/s za 1 złotych dziennie przecież i tak razem płacą za Networks z T-mobile.
  Ten artykuł chyba jest nieobiektywny w stosunku do Nju Mobile nie ma oferty nielimitowane MMSy SMS rozmowy i 625 mb za około 1.20 złotych na kartę. Napisał Informator880
  Czyli mając 1.30 złotych mogę mieć ważność konta bez limitu i wydzwonić np za 64 dni 1.20 automatycznie już środki nie są pobieranie i mam 1 dzień darmowych rozmów.

  • Kamil

   NJU Mobile i tak sie niezle trzyma od lat w My mobile RANKING 🏆

  • Kamil

   Przeciez Next Mobile to generator sieci komorkowych MVNO abo, a nie normalna oferta

  • damian

   no jak nie normalna oferta? mają oferty na internet mobilny i standardowe taryfki głosowe. nawet widziałem artykuły o ich pakietach sieciowych

  • Kamil

   Podaj link do tzw. normalnej oferty Next Mobile

 2. von Odpowiedz

  FM Mobile nadal nie ma w rankingu pomimo tego ze istnieje i pewnie dłłługo bedzie istniec,a Tijara niedługo przestanie działac (podobno) tak pisza inne portale klientów praktycznie nie ma

  • Kamil

   Niestety jest limit 20 operatorow w My mobile RANKING, ktory musi wystarczyc 😐

 3. von Odpowiedz

  PLAY na dno powinien iść w rankingu od 15 sierpnia minuta 0.35gr sms 0.20gr mms 0.40gr ciekawe czy RBM tez za nim ruszy z podwyżką

  • szotyi

   Ale teraz naszemu producentowi kontenera zwali sie koncepcja bo to nie tylko play ale marki rbm także. Ja docenim ruch ply bo to pokazuje żeoperator chce dobrze dla klientów zachecając ich do kupna lepszych pakietów . Play idzie z czasem w strone spoleczeństwa komunikacyjnego bo pkiet no limt rozmow warty jest dziś około 70 minut .Dziś ludzie dzwonią co pokazują statystyki w wynikach kwartanych.. Pokazuje to tez ze tezy ramkingu Kamyla som pszestażaue a ranking nie oddaje realnych korzyści dla klienta.
   Dla mnie powinno być 69 gr minuta a lepiej 89 minuta..A jakie tytuły były by wtedy. Ludzie by pomyśleli że taniej pakiet.

  • szotyi

   Nasz producent chyba zrobił sobie przerwę od technologii albo mu pasja spadła. Pewnie rozkminia co odpowiedzieć bo mu sie tezy rankingu nie będa zgadzały.

  • Kamil

   Otóż to, na fejsie znajdziesz odpowiedz i w najnowszym artykule 👌

   My mobile RANKING 🏆 jasno pokazuje, że Play ma dwa zera na początku, także jest ok mimo podwyżek, które nic nie zmieniają w zestawieniu

  • Kamil

   PS, Play wcale nie jest taki zły, jako jedyny daje mi zasieg 5G w domu plus do tego w ofercie na karte 🚀

 4. marco Odpowiedz

  Ciekawe co z Virgin Mobile czy tą sieć również dotknie podwyżka? Może po przejęciu Virgin Mobile Play połączy swoją ofertę z RBM a Virgin pozostanie tą tańszą jak NJU w Orange?

  • Kamil

   No jak Virgin Mobile podrozeje to będzie miało 19 miejsce w notowaniu z 1 punktem 😱

 5. Kamil Odpowiedz

  Nawet 200 GB za free w Heyah, czyzby szykowal sie awans w My mobile RANKING? 🤔

  • szotyi

   Kamilku ale plus i plush te daje „za free”.

  • Kamil

   Bys chciał wszystko za friko najlepiej, nawet za 50 PLN doładowanie masz fajny bonus 50 GB na 50 dni, czyli średnio 25 GB miesięcznie 👌

 6. von Odpowiedz

  Kamil sam napisałes ze w Heyah za free .wiec kłamałeś, a Play daje 100Gb za free

  • Kamil

   Beda sie dzialy cuda na kiju, jesli Play przegra z Plusem w tej podkategorii w calosciowym My mobile RANKING 😉

  • Kamil

   PREMIERA jak w Superkino na TVN HD, produkcja rusza w ten sam dzien 👌

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt