PREMIERA: Jedyny awans Mobile Vikings w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Listopadowe zestawienie najlepszych sieci komórkowych na kartę w My mobile RANKING nie przyniosło wielkich rewolucji. Zaledwie jeden operator wirtualny MVNO awansował i jest to zupełnie niespodziewane Mobile Vikings. Teraz zajmuje on jednocześnie piątą lokatę razem z Orange, Plus, Plush oraz Heyah. Wszystko za sprawą jednego aspektu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Mobile Vikings nareszcie zyskało 5G po wielu latach posuchy lub jak kto woli niedostępności. W efekcie technologia szybkiego internetu dotrze do nowej puli użytkowników. Skok z dziewiątej pozycji bez wątpienia robi wrażenie. Oczywiście liderami dalej jest duet niezniszczalnych podmiotów A2Mobile z T-Mobile. Wciąż mają oni sporą przewagę nad rywalami goniącymi stawkę. Raczej nie prędko się ona zmieni.

Swoją drogą to ich dominacja jest ogromna, w zasadzie od początku roku. Takiego duopolu władzy nie było dawno. Szybko się on nie zmieni, ponieważ zarówno A2Mobile nie rezygnuje z niskich stawek jednostkowych podobnie jak i T-Mobile z swoich kapitalnych, wiecznie przedłużanych promocji (typu 100 GB za darmo co miesiąc dla aktywnych klientów). Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. Mobile Vikings/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł. Jak to zostało nadmienione wyżej, do gry z 100 GB za free włączył się Virgin Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Orange (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Virgin Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie nastąpiło przetasowanie. Orange pokonał Play zupełnie nieoczekiwanie po wielu miesiącach posuchy w kwestii szybkości mobilnego internetu. Aż chciałoby się powiedzieć, że w końcu coś się ruszyło u niego w tej materii. Jeśli tak dalej utrzyma szybkie tempo rozwoju, wkrótce przegoni liderujące T-Mobile. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#pazdziernik-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 44 Mb/s) – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,4 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 42,7 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadki Play czy Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30/40 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Nareszcie Mobile Vikings zyskało ten standard zdecydowanie szybszego mobilnego internetu. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. Wcześniej NJU Mobile awansował na pierwsze miejsce, ponieważ ma ją dla karciarzy.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile/Mobile Vikings – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN, Mobile Vikings oferuje w końcu 5G i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling,

2. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Notowanie listopadowe w My mobile RANKING nie wyłoniło nam żadnego lidera. Wręcz przeciwnie, mieliśmy jeszcze większą stagnację niż poprzednio. Wyjątkiem o zasady jest jako jedyne awansujące Mobile Vikings. Reszta sieci komórkowych już tylko pozostała na dokładnie takich samych pozycjach jak dawniej. Zaliczają się do tego jakże licznego, ponieważ 19-to elementowego grona liderujące A2Mobile, a za nim odpowiednio T-Mobile, NJU Mobile, Play, Orange, Plus, Plush, Heyah, Klucz Mobile, Virgin Mobile, TuBiedronka, Lajt Mobile, Izzi Mobile, Red Bull Mobile, Fakt Mobile, WRodzinie, Sztos, Lycamobile i tradycyjnie FM Group Mobile zamykające stawkę.

My mobile RANKING (11/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
3. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
4. Play 7 pkt. (0, 0, 2, 1, 1, 3)
5. Orange 7 pkt. (0, 0, 2, 2, 0, 3)
Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Heyah 7 pkt. (0, 0, 1, 3, 0, 3)
Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
10. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
11. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 0, 2, 1, 0, 2)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
13. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
14. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
17. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12640 informacji na tej witrynie.18 komentarzy do “PREMIERA: Jedyny awans Mobile Vikings w My mobile RANKING”

 1. marco Odpowiedz

  Podwyżkę zapowiedział Plus w swoich ofertach na kartę od 7 lutego (dotyczy również sieci wRodzinie). Widać że 49 gr za minutę to już standard. Gorsza rzecz dotyczy utrzymania numeru. Brak RWK a opłata za utrzymanie numeru wyniesie 5 zł. Przy okazji zmieniono jej formę. Do tej pory wystarczyło wysłać jakikolwiek sms bądź przeprowadzić krótką rozmowę raz na 30 dni aby nie stracić 3 zł a teraz… trzeba zużyć 5 zł raz na 30 dni. Jeśli np. wydamy na połączenia i sms-y 4zł to operator ściąga 1zł. Już nie będzie się opłacało trzymać numer w plusie „w szufladzie” Ponownie trzeba będzie szukać jakiegoś operatora aby „przechować numery” Oj będzie mocny odpływ abonentów z Plusa.

  • Kamil

   W A2Mobile poki co wszystko po staremu, a Plusowi to nic nie zaszkodzi w zestawieniu

 2. marco Odpowiedz

  Jest sposób aby zachować RWK pozostając w Plusie. Wystarczy zmigrować do Nowego Plusha uruchomić RWK i zasilić konto za 5 zł /tak zrobiłem z jednym leżakiem/. Trzeba się jednak spieszyć ponieważ również w Plushu wyłączają RWK w pierwszych dniach stycznia.

 3. marco Odpowiedz

  Kolejny operator podnosi ceny od 24 stycznia 2023 roku. Tym razem Play „przebija” konkurentów i za minutę rozmowy i mms-a każe sobie płacić 59 gr, sms 39 gr. To niestety nie koniec złych wiadomości bo również tracimy RWK po zasileniu za 5 zł. Teraz aby konto było ważne rok trzeba będzie zasilić za 100 zł a 5 zł przedłuża konto o jedyne 5 dni! Takie same stawki i ważność konta będą w Play na kartę i Red Bull Mobile. O Virgine Mobile na razie brak wzmianki.
  Po działaniach operatorów widać że RWK ponownie staje się luksusem i być może warto będzie ponownie dodać tą kategorię do rankingu.

  • Adam

   Jest ostro a będzie jeszcze drożej! W każdej sieci! Wszystko drożeje, również sprzęt 5G sam się nie kupi.

   Tak, właśnie dzisiaj ogłoszono nową aukcję 5G. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to za pół roku będzie wysyp testów i rekordów prędkości. W każdej sieci teoretycznie 1 Gb/s. A jak Plus uruchomi agregację z obecnym 5G to u niego teoretyczne 1,6 Gb/s.

 4. marco Odpowiedz

  Może i stawiają tak jak zresztą abonenci ale nie zapominajmy że po podwyżkach cen jednostkowych mogą pójść ceny no limitów. Dość zaskakujące jest podejście operatorów do ograniczenia RWK i to dość drastyczne jak choćby w przypadku Playa (z 5 zł do 100 zł). Oficjalnie również zrezygnowano w Plusie ale można to osiągnąć za 29 zł. Również w Orange mamy RWK za 9 zł ale też pod pewnymi warunkami. Także virgine mobile czekają ograniczenia o czym informuje konkurencyjny portal.

 5. Derick Odpowiedz

  Tak się rozglądam i czyżby tanie RWK zostało tylko w A2M, VM i FM, bo w MV na ich witrynie nie widzę RWK i darmowego lejka 32 Kbs a w ostatnim zestawieniu pakietów internetowych, jako jedyni, acz błędnie, bo Kamilowi przed nowelizacją nie chcę się rzetelnie sprawdzać ofert, jeszcze był sygnalizowany.
  Zobaczymy co Play namiesza od 24.01 z VM i FM, bo jak podniosą tak samo ceny jak w taryfie PnKRWK, to trzeba będzie przedłużyć ważność przed tą datą a po roku zlikwidować numery i zostać już tylko z A2M do wszystkiego. Przyszłość może być przynajmniej ciekawa. Zobaczymy kto się przejedzie a kto nie? ?

  • Kamil

   A2Mobile jest super, szkoda ze nikt tej sieci nie zna i jest brak dzialan promocyjnych. Oby nie skonczylo jak Google Stadia z uwagi na fatalny marketing 😐

  • Derick

   Nom, jest RWK i nie tylko tam, chodzi o tanie utrzymanie numeru, czyli max 5 pln doładowanie na rok.
   W A2M jest najlepiej, bo po aktywacji startera od razu na start jest RWK, nie potrzeba nawet doładowywać, gdzie w innych sieciach musisz najpóźniej zasilić po 30 dniach, jak się chcę mieć roczne wychodzące i puszczać głuchacze do nolimitów, lub w innym celu. A2Mobile jako spadkobierca socjalnego Aero2 jest tu bezkonkurencyjne. Gdyby miało jeszcze darmowy lejek bezpieczeństwa a nie ma (tylko po wyczerpaniu kupionego pakietu danych), który mnie służy do czytania i pisania w necie, to dla speców komputerowych mojego pokroju byłby ideał. ?

   OT. Swoją kartę Orange taryfy OFnK pożegnałem wczoraj, na razie zbędna. Play RWK i Fresh spróbuję kodem USSD *163*12# zmigrować do FaktMobile, ale nie wiem czy zadziała a jak nie, to wzorem Orange pojdą do lamusa. Przenosił nie będę, bo mi na numerach i bonusach nie zależy. Będzie się działo…

 6. Derick Odpowiedz

  MVMO wRodzinie jako marka już dawno nie istnieje. Nie można kupić aktualnego startera, ewentualnie jakieś leżaki, niedobitki. Tak samo jak Aero2 przejęte przez Plusa, bo wRodzinie należało do spółki Aero. Bilingi działają, ale marka jest wygaszana a tu powinna zniknąć z zestawienia.

  • Kamil

   Dziwne, bo strona im normalnie dziala i prezentuje oferte jak gdyby nigdy nic

 7. marco Odpowiedz

  Z ciekawości dopytam jak to jest z ikonką 5G w s21 fe, czy ona w ogóle się wyświetla czy tylko 4G+? Testowałem ostatnio ten telefon w Orange na kartę i owszem prędkość dochodzi do 250 Mb/s ale na telefonie świeci 4g+ a nie 5G.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt