PREMIERA: Im bliżej nadajnika, tym paradoksalnie zdrowiej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ruch anty 5G przybiera na sile. Płoną kolejne maszty telefonii komórkowej w Polsce i w Europie Zachodniej z Holandią na czele. Oczywiście takie zachowanie wynika z braku elementarnej wiedzy oraz dodatkowo masą błędnych informacji opublikowanych chociażby na Facebooku przez całą armię trolli. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Im bliżej nadajnika, tym zdrowiej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W bliskim sąsiedztwie masztu BTS telefon komórkowy emituje mniejszy sygnał w celu złapania zasięgu. Natomiast, gdy nadajnik jest daleko, wtedy nawet nowoczesny smartfon pracuje ciężej, aby mieć dostępność usługi GSM. W takiej sytuacji faktycznie, mocno niewskazane jest trzymanie telefonu przy głowie w momencie dłuższej rozmowy (może nawet dochodzić do stopniowego nagrzewania ciepłem tkanek człowieka).

Morał tej historii jest prosty. Zamiast palić czy niszczyć maszty telefonii komórkowej, powinniśmy się cieszyć z ich relatywnie bliższej odległości. Smartfony bowiem w największym skrócie będą najmniej dla nas szkodliwe zdrowotnie. Ponadto nie potwierdzono, aby fale zbliżone do tych z mikrofali były w jakikolwiek sposób niszczące podobnie jak te od domowych routerów Wi-Fi (WLAN jak kto woli).

(fot. MediaTek/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Im bliżej nadajnika, tym paradoksalnie zdrowiej”

  1. Derick Odpowiedz

    Sa ludzie podatni na brednie, bo nauka i zdobywanie wiedzy to dla takich katorga. Szczegolnie religiantom mozna wciskac wszelkie bajki, bo sami nie potrafia weryfikowac informacji. Z takich robi sie niewolnikow, choc sami nie sa tego swiadomi. WP, Onet, czy Interia tuczy sie na takich kretynach.

    • Kamil

      Akurat do tego artu nakłonił mnie świetny tekst o 5G w najnowszym Newsweek Polska 🇵🇱 Aczkolwiek portal Onet nie jest już tak #premium_content 🗞

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt