Jest już na świecie miasto z łącznością 5G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

jest-juz-na-swiecie-miasto-z-lacznoscia-5g

Choć w Polsce wciąż wiele osób nie może korzystać z uwagi na brak zasięgu z technologii 4G LTE to na mapie świata jest miasto, które oferuje już zawrotny standard 5G-eneracji. Tak to nie jest żart. Chodzi o japońską Yokosukę (w prefekturze Kanagawa). Za sprawą firmy Ericsson odpowiadającej za maszty BTS oraz największej sieci NTT DOCOMO w kraju Kwitnącej Wiśni osiągnięto zawrotne transfery rzędu 10 Gb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W Polsce możemy tylko pomarzyć o takich rezultatach. W realnych warunkach często na łączności LTE dochodzimy do prędkości rzędu 7 Mb/s, no może 10-15 Mb/s i to tylko w dobrych porywach wiatru (najlepiej oczywiście w porze nocnej). Przy tej okazji warto nadmienić pewien niezwykle ciekawy fakt. Sieć 5G ma aż 1000x większy potencjał od obecnie robiącego w kraju nad Wisłą furorę LTE. To pokazuje jak nowoczesnym państwem jest odległa Japonia.

Warto się tam wybrać na wycieczkę chociażby w celu poznania ogromnych różnić kulturowych (zwyczaje kulinarne oraz dziwne modowe, spanie w dziwnych ciasnych pomieszczeniach w specjalnych kapsułach hotelowych oszczędzających w sposób maksymalny przestrzeń zapchanego Tokio), o technologicznych aspektach związanych z telekomunikacją nie wspominając. Więcej szczegółów na temat tego fascynującego projektu znajdziemy na www.media.ericsson.pl/pr/278357/ntt-docomo-testuje-standard-5g-we-wspolpracy-z-ericsson.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Jest już na świecie miasto z łącznością 5G”

    • Kamil

      Co tu dużo mówić, zupełnie inny świat

  1. Michal Odpowiedz

    tylko co im po tak szybkim necie jak wiekszosc zeczy itak maja blokowanych i ocenzurowanych wiec i tak praktycznie tego nie wykorzystaja. Chyba tylko zeby ogladac wladze w 4k

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt