Play otwiera się na świat z tańszym roamingiem i startuje z 5G w Toruniu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sieć komórkowa Play postanowiła obniżyć koszty pakietów internetowych w roamingu światowym, czyli tym poza obszarem Unii Europejskiej. Co niezwykle ważne, dotyczy to zarówno użytkowników na kartę, mix jak i tych abonamentowych. Z pewnością jest to znakomita informacja dla wszystkich miłośników dalekich podróży (podobno nie ma nic lepszego od poznawania nowych miejsc).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

I tak za 1 GB danych zapłacimy 100 PLN (aktywacja krótkim kodem *111*950*1#), zaś za 300 MB dokładnie 50 PLN (*111*951*1#). Czas ważności pakietów to 14 dni, czyli dokładnie tyle ile trwa dłuższy urlop (na tle wariantu tygodniowego). Więcej informacji znajdziemy w komunikacie bloga firmowego Play. To jednak nie koniec atrakcji u fioletowego operatora, ponieważ przygotował on prawdziwą telekomunikacyjną bombę. Otóż w Toruniu oficjalnie wystartowała sieć 5G-eneracji. Mamy więc na Kujawach namiastkę Szwajcarii i jej 5G działającego komercyjnie w normalnych, a nie laboratoryjnych warunkach.

Szkoda tylko, że wciąż na rynku brakuje smartfonów obsługujących nową technologię przesyłu danych. Serwis My mobile z chęcią podejmie się długofalowych testów 5G (z pewnością powstanie wtedy cała masa wartościowych autorskich publikacji) w dosłownie każdej możliwej dzielnicy miasta od Bydgoskiego Przedmieścia po Bielawy, a następnie przedstawi stosowne wnioski. Swoją drogą Toruń wyrasta nam na przyczółek Play. Kilka lat temu również w mieście Kopernika startowała komercyjnie sieć LTE, czyli poprzedniej generacji 4G. Dokładniejsze szczegóły na www.blogplay.pl/2019/06/5g-w-toruniu.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11048 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Play otwiera się na świat z tańszym roamingiem i startuje z 5G w Toruniu”

 1. marco Odpowiedz

  Play po 2Q znowu traci najwięcej, tym razem ponad 45 tys abonentów na minusie. A na Plusie tym razem Plus ponad 25 tys na plusie i tradycyjnie Premium Mobile pond 14 tys na plusie. Obie sieci należą do tego samego właściciela i najmniej inwestują w sieć a tu taki sukces?

  • Kamil

   Premium Mobile to dla mnie jakiś ewenement na skale światowa. Operator widmo z takimi przyrostami 😱

  • GaduAir

   tasują pieniędzmi, prawami i właścicielami więc nie dziwota.
   Premium Mobile wydzwaniało do klientów Plusa i innych sieci też i nagabywało do przejścia do nich więc przez taki proceder pozyskali dużą pulę klientów.

 2. marco Odpowiedz

  Abonenci Premium Mobile namawiają innych bo mają z tego tytułu jakieś zniżki. Znajoma mojej cioci (ponad 70 lat) namawiała ją na przejście do P.M. ale jej odradziłem i została w NJU płacąc nadal 5 zł więcej niż P.M.

 3. szotyi Odpowiedz

  Że też Kamil nie napisał że play robi 5G w Toruniu by my joble mogło testować.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt