PREMIERA: Telewizja wbrew pozorom będzie się mieć dobrze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Współczesna telewizja już oficjalnie umarła dla nowego pokolenia widzów wychowanych w erze internetu. W ich przypadku oferta programowa TVP, Polsat czy TVN jest delikatnie mówiąc mało odpowiadająca. Natomiast fakt samego czekania na niedzielną premierę to swoistego rodzaju skansen. Są oni przyzwyczajeni do systemu na żądanie VOD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Właśnie taką formę konsumowania treści wideo oferują platformy Netflix, HBO GO czy nawet najbardziej chyba rozrywkowe YouTube. Zwłaszcza ten ostatni podmiot można nazwać prawdziwą telewizją dla młodych rozwijaną przez utalentowanych artystów (YouTuberów) pod banderą giganta informatycznego Google. Tymczasem klasyczna, linearna telewizja wciąż będzie się mieć dobrze zdaniem serwisu My mobile. Wszystko za sprawą ogromnego niżu demograficznego.

Młodzi Polacy nie chcą zakładać w kraju nad Wisłą rodzin z uwagi na brak mieszkań zapewne oraz godziwej płacy (często więc emigrują). W ich miejsce pojawia się cała masa rosnącej armii seniorów, którzy nie do końca stawiają Internet jako główne medium. Właśnie oni teraz i później raz po raz będą nakręcać rekordy oglądalności dajmy na to najnowszej produkcji TVP 1 o nazwie Sanatorium Miłości. Wkrótce na jednego emeryta będzie pracować aż czterech zatrudnionych. Stąd normalna telewizja przez wiele długich lat będzie się mieć znakomicie.

(fot. TVP/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: Telewizja wbrew pozorom będzie się mieć dobrze”

 1. marco Odpowiedz

  Kamilu już nie raz obwieszczałeś rychły koniec konwencjonalnej telewizji choć raczej to nie nastąpi. Są programy które zawsze będą się cieszyć większa oglądalnością w konwencjonalnej telewizji niż w internecie. Wystarczy spojrzeć choćby na wyniki oglądalności wydarzeń sportowych czy koncertów w Sylwestra. Ostatni turniej 4 skoczni śledziło prawie 9 milionów widzów. Czy to mało? Poza tym każda duża stacja tv ma swoją platformę vod na której zarabia. Warto prześledzić historię mediów gdzie po powstaniu radia obwieszczono śmierć prasy a po powstaniu telewizji zarówno radia jak i prasy. Nic takiego się nie wydarzyło pomimo pewnych ograniczeń.

  • Kamil

   TVP nie zarabia, gdyby nie kroplowka rządu 2 mld PLN aka propaganda to już dawno R.I.P

  • Kamil

   Nic nie kumasz z tzw. pro content aka tygodnik Newsweek Polska 🇵🇱

   W największym skrócie, seniorzy nakrecaja oglądalność telewizji. Młodzi Netflix czy HBO GO

 2. marco Odpowiedz

  Kamilu poglądy polityczne zostawiłbym na bok jeśli chodzi o portal telekomunikacyjny. Równie dobrze ci oglądali wcześniej TVP (przed 4 laty) również mogą powiedzieć że była stronnicza a teraz jest super, więc lepiej zostawmy to.
  Natomiast co do programów to rzeczywiście powstaje wiele nowych ciekawych seriali produkowanych dla TVP. Niezależnie od tego czy się lubi prezesa czy nie to na pewno TVP jest w znacznie lepszej kondycji niż przed 4 laty. Technika i fachowcy z każdej dziedziny teraz pracują dla TVP. Dawniej symbolem nowoczesności był TVN a teraz proszę, najlepiej doposażone studia czy spece od rozrywki są w TVP. A to że jest dotacja, cóż skoro ludzie nie płacą obowiązkowego abonamentu to państwo musi to jakoś zrekompensować. W Niemczech ze ściągalnością nie ma problemu tam jest „domniemanie” że każdy ma telewizor i płaci. Jeśli nie ma to musi to udowodnić co nie jest takie proste. Znajomi co tam od dawna mieszkają mieli już kilka takich kontroli. Nie wpuścisz do domu kontrolera to „z bomby” płacisz karę. A u nas jest odwrotnie więc dlatego państwo chcąc mieć media musi dopłacać.

 3. Albert Odpowiedz

  „Wkrótce na jednego emeryta będzie pracować aż czterech zatrudnionych.”
  A nie odwrotnie ?

  • adiko

   tu akurat dobrze napisał, nasz system emerytalny się coraz bardziej sypie i to jest fakt.

 4. Albert Odpowiedz

  Skoro społeczeństwo się stażeje to chyba jednak będzie odwrotnie, tzn coraz mniejsza liczba młodych pracujących będzie musiała utrzymywać coraz większą armię emerytów.

  • Kamil

   Niestety, ale Polska się sypie wskutek masowego rozdawnictwa plus hiperinflacja na rynku cen nieruchomości (moim zdaniem ta bańka niedługo pięknie jak w opinii niejakiego Tradera z YouTube), doloz do tego klape mieszkania+, oświaty (studia dziś nic nie znaczą w Polsce), służby zdrowia, jedyne coś udało to program bezwizowy do USA, abyś mógł kupić one way ticket 🗽🇺🇸🌴

  • adiko

   Kamil to co na końcu napisałeś że się udało uzyskano ciekawym sposobem, i sukcesem bym tego nie nazwał bo kosztowało nas to nie mało.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt