10G, ale po kablu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Cały technologiczny świat zachwyca się technologią 5G. W efekcie przejścia z leciwego już 4G zyskamy dużo szybsze prędkości mobilnego internetu. W praktyce przez to nie będziemy się męczyć z łącznością 50 Mb/s w dzień oraz 100 Mb/s w nocy, a otrzymamy transfery rzędu 800 Mb/s. Różnicę widać oczywiście gołym okiem. Tym bardziej szokuje standard 10G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oznacza on nic innego jak prędkości 10 Gb/s, ale po kablu. Nie ma więc mowy o bezprzewodowej formie tak dumnie promowanej przez mobilność. Takie możliwości mają mieć wkrótce sieci kablowe. Aktualnie musimy się zadowolić światłowodem chociażby od operatora Orange z transferami 1 Gb/s i nieco większymi. Oczywiście ich największą zaletą jest symetryczność oznaczająca identyczne wartości dla danych pobranych czy wysłanych.

Nie ma więc mowy o praktycznie zawsze wolniejszym uploadem do internetu. Wyjątkiem od tej powszechnie panującej zasady jest w Polsce chyba tylko sieć komórkowa Plus. To właśnie u niej upload jest wyższy od downloadu, co jest ewenementem na skalę światową w branży telekomunikacyjnej. Być może jest to skutek zdecydowanie większej popularności pobierania plików wśród klientów na tle ich wysyłania do sieci web.

(fot. 10G/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “10G, ale po kablu”

  1. adiko Odpowiedz

    Sieci kablowe klientom indywidualnym nie oferują łącza symetrycznego , Plus nie jest żadnym wyjątkiem.

    • Janek

      Oferuja czasem. Ale jak sa, to duzo wyzej wycenione niz asymeytyczne. A sieci kablowe juz maja mozliwosc przesylania 10 Gb/s, nawet w Polsce sa takie.oferty dla kilentow indywidualnych. Tyle ze w bardzo ograniczonej skali, to zdecydowanie nie powszechna dostepnosc. Dziwi mnie tylko porownanie 5G do 10G w tym kontekscie, bo jest inny. 5generacja i 10gigabitow. Zwiazane z technologia ale G znaczy cos zupelnie innego.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt