Będzie prościej, czyli czas na Wi-Fi 4, 5 i 6

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance postanowiło nieco uprościć skomplikowane nazewnictwo różnych standardów komunikacji bezprzewodowej. Dzięki temu mniej obeznani w technologii klienci powinni odetchnąć z ulgą. I tak Wi-Fi 802.11n to teraz Wi-Fi 4 (teoretyczna prędkość transmisji to 450 Mb/s, choć w praktyce te wartości trzeba podzielić przez dwa minimum).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z kolei Wi-Fi 802.11ac wspierane przez większość nowych smartfonów zmienia się w Wi-Fi 5 (3.5 Gb/s), natomiast Wi-Fi 802.11ax odpowiednio Wi-Fi 6 (nawet kosmiczne 9.6 Gb/s). Trzeba przyznać więc, iż znakomicie zapowiada się przyszłość mobilnego internetu chociażby w domu. Mało kto dziś bawi się w rozwiązania kablowe na tle wygody jaką oferuje łączność Wi-Fi (te wszystkie laptopy, tablety i smartfony trzeba jakoś podłączyć).

Więcej szczegółów znajdziemy jak zawsze na oficjalnej witrynie organizacji Wi-Fi Alliance www.wi-fi.org/discover-wi-fi/wi-fi-certified-6. Kto wie, może kiedyś na pudełkach inteligentnych telefonów komórkowych będzie prezentowana jasna informacja o wspieranej prędkości internetu WLAN niczym wartość LTE w nawiasie z wygodnym znacznikiem 5G s od My mobile oznaczającym przyzwoite transfery w danym smartfonie.

(fot. Wi-Fi/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt