Nie warto zamieszczać prywatnych zdjęć na Facebooku, oto kolejny dowód

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W sieci web wrze. Facebook bowiem stworzył wewnętrzną (dla pracowników) aplikację służącą do rozpoznawania twarzy ludzi na ulicy, a następnie wyświetlania profilu w tym największym serwisie społecznościowym świata. Cała operacja trwała maksymalnie pięć sekund po skierowaniu obiektywu kamery telefonu na daną osobę, o ile rzecz jasna miała tam założone konto.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie o przypadkowych osobach z otoczenia możemy wiedzieć dosłownie wszystko. Tak dużo danych społeczeństwo same umieszcza na Facebooku z włączeniem sympatii (z charakterystycznym serduszkiem). Dlatego najlepiej jest nieco ograniczyć publikowanie tam czegokolwiek, a jeśli już mowa o wizerunku to wyłącznie w słabej rozdzielczości tak, aby później nikt nie wykorzystywał dalej profilu do tworzenia tzw. fake kont.

Niestety, większość wysyła na jego serwery zdjęcia na potęgę. Tymczasem miejsce rodzinnych fotografii jest w albumie, nie na Facebooku co słusznie zauważył swego czasu Kazik Staszewski z zespołu Kult. Historia bowiem znała takie przypadki, że pociechy pozywały rodziców za zdjęcie w pieluchach z poczucia rzecz jasna wstydu w wieku nastoletnim. Zwłaszcza panie mają tendencję zmieniania częstego fotografii profilowej. Wynika to po części z psychologii (dowartościowanie) polegającej na chwaleniu się urodą.

(fot. Facebook/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt