PREMIERA: Virgin Mobile niepokonane, spore awanse Orange i T-Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 2,13 na 6)
Loading...

virgin-mobile-niepokonane-spore-awanse-orange-i-t-mobile

To się dopiero nazywa znakomita passa. Virgin Mobile bowiem notuje już ósme z rzędu zwycięstwo w notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING za sprawą tradycyjnie innowacyjnej oferty Freemium. Jak tak dalej pójdzie to zrówna się on ze swoim historycznym rekordem, mianowicie 11-ma wygranymi pod rząd jak to miało miejsce na przełomie 2013 i 2014 roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Sporymi awansami może się też pochwalić pewna dwójka innych operatorów. Są to odpowiednio Orange oraz T-Mobile. Pierwszy z nich zabłysnął oferowaniem przydatnego pakietu wakacyjnego o wielkości 6 GB za 6 PLN na 30 dni. Dodatkowo Orange zanotował spektakularny awans z odległego 13-tego miejsca aż na 7-mą lokatę. T-Mobile z kolei poszybował nieco skromniej w górę, gdyż o dokładnie trzy oczka.

Wcześniej był 10-ty, a obecnie 7-my podobnie jak pomarańczowy gracz. T-Mobile wreszcie poszło śladem Play i też ma swój Stan Darmowy bez podziału na połączenia głosowe oraz SMSy. Jeśli tylko mamy aktywne konto to możemy swobodnie rozmawiać czy wysyłać wiadomości tekstowe w sieci. Aż chciałoby się powiedzieć wreszcie. Oby takich jakże pozytywnych zmian było jak najwięcej i to niezależnie od operatora. Dokładniejsze szczegóły najnowszego notowania najlepszych sieci na kartę znajdziemy poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszła wcześniej ważna zmiana za sprawą dosyć kontrowersyjnego zakończenia polskiej działalności przez wirtualną sieć komórkową Vectone Mobile. Skutkiem tego było zdobycie punktu przez takich graczy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile czy też Mobile Vikings. Pierwszy z nich dodatkowo mógł się pochwalić wysokim miejscem na podium w całościowym zestawieniu.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mocno stracił Play za sprawą wyłączenia lejka, o czym była już mowa wcześniej. W następstwie tej jakże negatywnej zmiany jego użytkownicy zawsze będą płacili normalną stawkę po wykorzystaniu paczki danych. Później zaś, gdy środki na koncie się skończą to jest blokowany Internet. Paradoksalnie na tej zmianie zyskał Mobile Vikings, który w tym samym czasie ulepszył swoją ofertę pakietów internetowych chociażby wydłużeniem czasu ważności do 31 dni z poprzednich, mało atrakcyjnych 14 dni.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,007 PLN/1 MB)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

3. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii ponownie nie miały miejsca żadne zmiany. Jednak sieci komórkowe tylko minimalnie przyspieszyły swoje transfery, co mimo wszystko powinno cieszyć. W efekcie duet Orange z T-Mobile ma wartości kolejno 16 Mb/s i 14 Mb/s zamiast 13 Mb/s, zaś Plus z Play nieco ponad 10 Mb/s. Aż chciałoby się powiedzieć, oby tak dalej. Potwierdzają to tradycyjnie dane na www.speedtest.pl/ranking_isp.

1. Orange – 3 pkt. / około 16,16 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 14,44 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 10,58 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy małą rewolucję za sprawą Virgin Mobile, które wcześniej wskoczyło na podium razem z NJU Mobile i Lycamobile. U niego bowiem w taryfie Freemium co pół roku wystarczy ponownie aktywować ofertę, by móc dalej cieszyć się roczną ważnością konta. Nie trzeba nawet wykonywać doładowania czy kupować nowego startera za 5 PLN. Na trzecim miejscu zabrakło Mobile Vikings, gdyż u niego minimalne zasilenie jest za 10 PLN.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za wprowadzenie najtańszego No Limitu w Polsce za 25 PLN został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z Virgin Mobile. Istotny punkt trafił zarówno do Orange jak i T-Mobile za pozytywne nowości, o których była już mowa powyżej.

1. Virgin Mobile/Play – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings/T-Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym i bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu, darmowe rozmowy oraz SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy)

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile/Orange – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS, Orange wprowadził atrakcyjny cenowo pakiet 6 GB za 6 PLN

Ogólna klasyfikacja

Nareszcie mamy miesiąc z pewnymi zawirowaniami. Awansami bowiem mogła się pochwalić czwórka sieci komórkowych i są to kolejno telkomy Orange, T-Mobile oraz na zasadzie rykoszetu W Naszej Rodzinie z FM Group Mobile. Podobnie sytuacja wyglądała z trzema spadkami dla Heyah, Lajt Mobile czy Lycamobile. Bez jakichkolwiek zmian w zestawieniu są odpowiednio Virgin Mobile, NJU Mobile, Red Bull Mobile, Mobile Vikings, Klucz Mobile, Play, Fakt Mobile, Izzi Mobile, WRodzinie, Plus, TuBiedronka oraz Plush. Pozostaje zatem mieć nadzieję, aby w następnym notowaniu było jeszcze ciekawiej.

My mobile RANKING (06/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 3)  
2. NJU Mobile 8 pkt. (1, 3, 0, 0, 3, 1)  
3. Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)  
4. Mobile Vikings 7 pkt. (1, 3, 1, 0, 0, 2)  
5. Klucz Mobile 6 pkt. (1, 3, 0, 0, 1, 1)  
6. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)  
7. Orange 4 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 1)
  T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  Izzi Mobile 4 pkt. (1, 3, 0, 0, 0, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
12. Heyah 3 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 1)
  Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)
14. Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)  
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)  
17. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.18 komentarzy do “PREMIERA: Virgin Mobile niepokonane, spore awanse Orange i T-Mobile”

 1. aupol Odpowiedz

  Faktowi przydałby się jakiś punkcik za pakiet no limit na wszystkie połączenia kosztujący 19 zł

  • Kamil

   No tak, ale w nim nie ma nic prócz rozmów, czyli SMS czy Internet jak chociażby w paczce Play nieco tylko droższej za 25 PLN

  • aupol

   No tak ale jest 10 minut, 10 smsów i 50MB w każdym tygodniu z gazety za friko. Uzbierałem już całkiem sporo 🙂

  • adiko

   na pewnym forum są podawane kody cały czas za darmo od samego początku aż do teraz, więc nie trzeba czytać ich gazety.

  • 72 brudne skarpetki

   A kto ci każe czytać 😂
   Kupujesz, doladowujesz, makulatura.

  • Kamil

   No wlasnie, kupujesz. Wole juz zjeść pyszna zapiekankę za te podajże 3 PLN

 2. fakt Odpowiedz

  Też uważam, że Fakt jest za nisko. W łatwy sposób można gromadzić w minuty, smsy i paczki internetu które się kumulują i przechodzą na kolejne okresy.

  • Kamil

   Marketingu szeptanego proszę mi to nie uprawiać 😉

 3. Kamil Odpowiedz

  No i Virgin Mobile znowu rozbil bank swietna promocja 10 GB za 9 PLN na wakacje 😉 Zasluzony lider My mobile RANKING!

 4. matis Odpowiedz

  W Mobile Vikings można już doładować konto za 5 zł doładowaniami Play. Takie doładowanie również przedłuża ważność konta o rok. Powinien być dodatkowy punkcik dla nich.

 5. Nazir Odpowiedz

  Większego badziewia jak VM nie widziałem od dawna a LTE od nich to farsa bo zasięg tylko na P4 a tam czarna dziura i dziadostwo jak w Play

 6. Kamil Odpowiedz

  Dzisiaj około 19.20 powinna mieć miejsce premiera najnowszego notowania My mobile RANKING, stay tuned! 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt