PREMIERA: Szaleństwo 5G już się zaczyna

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Rok 2020 zapowiada się fantastycznie w tematyce technologii. Wszystko bowiem wskazuje na to, iż będzie on działał pod wielkim znakiem 5G. Dopiero wtedy zacznie pojawiać się normalnie na rynku konsumenckim. W efekcie zwykły klient będzie mógł na własnej skórze poczuć super szybki Internet nowej generacji w formie nie tylko premier smartfonów ze wsparciem 5G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To samo dotyczy procesorów nawet od tak niepozornych procesorów jak chociażby tajwański MediaTek. Firma postawi na szybkie oraz zapewne dużo tańsze od konkurencyjnego Qualcomma układy CPU z łącznością 5G oferującą kosmiczne transfery rzędu 4.7 Gb/s czy 2.5 Gb/s (pobieranie i wysyłanie danych). Zapowiada się nam więc nowy rozdział w tematyce mobilnego surfowania po sieci web za pomocą inteligentnych telefonów komórkowych.

Podobnie będzie z operatorami. Play na początku 2020 roku ma jako pierwszy w kraju wystartować z prawdziwą siecią 5G opartą na częstotliwości 2100 MHz w Trójmieście. Teoretycznie ma ona oferować możliwości pobierania sięgające aż 20 Gb/s oraz 10 Gb/s dla wysyłania danych to internetu. Tymczasem na terenach zurbanizowanych ma się skończyć na wartościach rzędu 100 Mb/s z 50 Mb/s, czyli jak w poczciwym LTE-A. Oby więc Play nie poszedł śladem fake sieci 5G T-Mobile w USA z transferami zaledwie 70 Mb/s.

(fot. MediaTek/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “PREMIERA: Szaleństwo 5G już się zaczyna”

  1. marco Odpowiedz

    Oj nie byłbym aż takim optymistom. W zeszłym roku zapowiadano bum 5G na ten rok i raczej skończyło się na testach. Owszem w przyszłym roku może coś wystartować ale to dopiero „śpiewka przyszłości” Może prędzej za 2 lata ale i to nie jest takie prawdopodobne. Dobrze działające LTE+ (60-200 Mb/s) w zupełności wielu użytkownikom wystarczy. Nie zapominajmy że 5G to również znacznie szybsze zużycie baterii a w tej dziedzinie niewiele się zmieniło w ostatnich latach.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt