PREMIERA: Upada wielki mit optymalizacji iPhonów od Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Pechowa trzynastka, taki tytuł nosił niedawny artykuł w My mobile dotyczący bardzo felernego iOS 13. Wszystko wskazuje ponadto na to, iż słynna mityczna optymalizacja iPhonów powoli, ale jednak przechodzi do przeszłości. Apple bowiem włączą się zupełnie niepotrzebnie do szaleńczego wyścigu na ilość cyferek w specyfikacji. To wielki błąd giganta z Cupertino.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gwoli przypomnienia, aktualnie dostępne wciąż najnowsze iPhony 11 są wyposażone w wielkość 4 GB RAM pamięci operacyjnej. Wkrótce zaś to się zmieni. Według nieoficjalnych informacji zagranicznych mediów, iPhony z serii 12-tej postawią na aż 6 GB RAM. Co ciekawe, iPhone 5S znakomicie dziś działa na iOS 12 z zaledwie 1 GB RAM. Można, można aż chciałoby się powiedzieć. Tymczasem Apple idzie po najmniejszej linii oporu. Jest to zdecydowania zła droga.

Zamiast skupić się na lepszym pisaniu kodu źródłowego, jego optymalizacji czy wręcz całościowej zmiany metodyki wytwarzania oprogramowania to postawi na większe zasoby systemowe. To tak, jakby wolno działającą stronę internetową wspomóc szybszym dostępem do sieci web z poziomu 50 Mb/s do 500 Mb/s. Tymczasem można postawić na rozwiązania typu skompresowane grafiki (z jakością średnią zamiast wysokiej) wczytujące mniejsze ilości danych. Takich przykładów w branży IT można mnożyć w nieskończoność.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt