Lajt Mobile

Huawei mocno traci udziały w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

No i sprawdzają się przewidywania My mobile mówiące o tym, że Donald Trump będzie pogromcą Huawei. Amerykańskie sankcje nałożone na tę firmę technologiczną faktycznie odstraszają potencjalnych klientów od zakupów. Nikt przecież nie chce mieć smartfonu za kilka tysięcy złotych bez dostępu do tak podstawowych usług jak sklep Google Play czy poczta Gmail.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Według badaczy IDC tylko w Polsce nastąpił spadek prawie 8% (dokładnie 7,9%) udziałów Huawei z całkiem niezłych 32,4% do 24,5%. Tak właśnie było w drugim kwartale bieżącego roku. Szefowie azjatyckiej firmy zarzekają się, że przy okazji problemów każdy następny flagowiec będzie debiutował bez usług Google (w najgorszym wypadku), a w tym nieco lepszym z własnym autorskim mobilnym systemem operacyjnym.

Ponadto Huawei zaznacza, iż w żadnym wypadku nie współpracuje z chińskim rządem. Natomiast właścicielem przedsiębiorstwa są ciężko pracujący pracownicy, którzy doprowadzili je niemalże na telekomunikacyjny szczyt globu (zostawiają w pokonanym polu nawet mityczne Apple, a za chwilę powalczą z Samsungiem z kosmicznymi udziałami w kraju nad Wisłą wynoszącymi 41,9%). Za kilkanaście miesięcy faktycznie dowiemy się czy złośliwie nazywany trampkiem Donald Trump zniszczy potęgę marki Huawei.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10572 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt