Xiaomi liderem w Polsce, Samsung trzeci

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koniec wieloletniej dominacji wielkiego Samsunga na polskim rynku. Taki tytuł bez wątpienia można byłoby umieścić na pierwszej stronie albo okładce jakiejś branżowej gazety (swoją drogą to wielka szkoda, że takiej nie ma dla mocno zmęczonego wzroku pracowników branży technologicznej lub szeroko rozumianej IT). Samsung nie jest już liderem sprzedaży smartfonów w Polsce.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Takie zaskakujące dane podał krajowy oddział firmy analitycznej IDC. Według niej w 1Q/2020 największym graczem w kraju nad Wisłą było Xiaomi. Producent ten radzi sobie świetnie i ma on tutaj w garści około 32% sprzedaży telefonów. Dla porównania drugi jest Huawei z 27% oraz trzeci właśnie nadmieniony przed momentem Samsung z 22%. W dodatku tylko Xiaomi może pochwalić się kosmicznymi wzrostami rzędu 223%.

Według Canalys ponadto reszta dostawców sprzętu tylko traciła. I tak w przypadku Huawei było to aż -44% (piękny, aczkolwiek być może sztuczny uśmiech Roberta Lewandowskiego na całą Europę z uwagi na fakt bycia jego ambasadorem na Stary Kontynent nie pomógł w sprzedaży smartfonów bez podstawowych usług Google dla każdego konsumenta), Samsunga -26%, Apple -19% czy Lenovo (z wchłoniętą Motorola) -53%.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11048 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt