PREMIERA: A2Mobile wciąż niepokonane

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 2,43 na 6)
Loading...

Piąte zwycięstwo pod rząd. To mówi wszystko. Tylko tak można skomentować duży sukces operatora A2Mobile. W lipcowym, gorącym notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING znowu nie miał on sobie równych. Co warto nadmienić, A2Mobile odjeżdża rywalom. Jest to skutek zwolnienia mocy Orange (i tym samym NJU Mobile) w kwestii jakości mobilnego internetu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Złośliwi mogą powiedzieć, że już zaczynają zwalniać transfery po przyłączeniu klientów Play w ramach ogłoszonej niedawno współpracy z roamingiem krajowym. Faktycznie jednak to ma nastąpić dopiero w 2018 roku. Słabsze chwile ma także największy operator wirtualny w Polsce. Virgin Mobile, bo o nim mowa chyba nigdy w historii notowań My mobile RANKING nie był na szóstym miejscu. Takie są jednak realia.

Rywalizacja między sieciami komórkowymi się coraz bardziej zaostrza. Trzeba więc przygotowywać jakieś niezłe akcje promocyjne dla klientów jak to udanie robi z darmowym internetem na wakacje połączone z bezpłatnym Tidalem chociażby Play wspólnie z Red Bull Mobile. Swoją drogą to ciekawe jak długo jeszcze potrwa ta dominacja niepozornego, bo zupełnie nieznanego dla zwykłego konsumenta gracza A2Mobile. Poniżej tradycyjnie prezentowane są wszystkie szczegóły.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio ponownie mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie zaszła nowa zmiana. Mobile Vikings za sprawą pakietu 11 GB za 8 PLN w sam raz na wakacje awansowało na trzecie, ale punktowane miejsce. Tym samym z pudła wypadł Virgin Mobile. Ten jakże niepozorny punkt miał później kolosalne znaczenie dla ogólnego rozrachunku w notowaniu najlepszych sieci na kartę. Wciąż najkorzystniejszym lejkiem po wykupieniu pakietu może się pochwalić A2Mobile, gdyż aż 512 kb/s.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Mobile Vikings (kapitalny pakiet 11 GB za 8 PLN, 0,00071 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu wystąpiła zmiana pozycji. Wszystko za sprawą T-Mobile (z submarkami Heyah z TuBiedronka włącznie), które wyszło na pozycję lidera kosztem Orange (z NJU Mobile). Plus (wspólnie z Plushem) pozostali na ostatnim punktowanym miejscu. Play ze średnią prędkością mobilnego internetu o równe 2 Mb/s gorsze, czyli łącznie 14,23 Mb/s dalej odstaje. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 19,32 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 18,42 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 16,23 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy drobną roszadę za sprawą weryfikacji czasu ważności Virgin Mobile. Jedna z podstron operatora wyraźnie informuje, że trzeba wykonać doładowanie konta za minimum 5 PLN, aby móc uzyskać rok jego ważności. Patrząc jednak obiektywnie to jego rola mocno traci na znaczeniu. Klient bowiem woli doładować telefon częściej, ale w zamian mieć nielimitowane rozmowy w sieci czy darmową łączność LTE.

1. NJU Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Virgin Mobile/Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile/Plush – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu dalej wyróżniono Play oraz Red Bull Mobile za wprowadzenie kapitalnej promocji. Chodzi o akcję marketingową z darmowym internetem oraz co ważne, bezpłatnym Tidalem do końca roku w ofertach na kartę. Był to prawdziwy przełom w porównaniu do podobnych rozwiązań dostępnych wcześniej wyłącznie do ograniczonej grupy klientów z abonamentem. Uzależnieni od muzyki słuchacze będą w siódmym niebie. Ponadto nie byliśmy niestety świadkami jakiś nowych równie niezłych akcji marketingowych.

1. A2Mobile/Play/Red Bull Mobile – 3 pkt. / No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włacznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, w Play i Red Bull Mobile z kolei darmowy Tidal pojawił się aż do końca bieżącego roku, co jest przełamaniem dotychczasowego monopolu abonamentu

2. T-Mobile/TuBiedronka/Plus/Klucz Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie czy T-Mobile zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów typu zniżki na buty New Balance (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Lipcowe zestawienie My mobile RANKING miało nieco letnią posuchę. To dlatego piątka operatorów zanotowała awans i zaliczają się do tego jakże pozytywnego grona Klucz Mobile (na zasadzie rykoszetu), Play, Red Bull Mobile, Mobile Vikings oraz Heyah. Natomiast aż dwanaście sieci komórkowych pozostało bez dosłownie żadnych zmian. Chodzi o liderujące A2Mobile, a za nim NJU Mobile, T-Mobile, TuBiedronka, Plus, Fakt Mobile, Izzi Mobile, Lycamobile, Plush, Lajt Mobile, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Zaledwie trzech graczy miało spadki. Byli to kolejno Virgin Mobile (chyba największy przegrany), WRodzinie i Orange. Ostatni z nich nawet nie zaprezentował zgodnie z tradycją swojego GB-towego pakietu internetowego na wakacje.

My mobile RANKING (07/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 12 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 3)  
2. NJU Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 3, 0)  
3. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 2)
4. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)
  Mobile Vikings 5 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 0)
8. T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
10. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
11. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)  
  Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 0, 1, 0)  
13. Heyah 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
16. Plush 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 0)  
17. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
18. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10978 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

95 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile wciąż niepokonane”

 1. marco Odpowiedz

  W przypadku punktacji w ramach połączeń wychodzących jest pewien zgrzyt gdyż kupując starter albo przenosząc go do a2mobile od razu otrzymuje się rok ważności konta . Dopiero po roku trzeba doładować ale to chyba każdy użytkownik robi wcześniej. Natomiast sieć NJU dostaje od razu 3 punkty pomimo że trzeba do 30 dni konto doładować za co najmniej 5 zł. Inna sprawa to to że jak się przegapi sms-a aktywacyjnego to potem (do 30 dni) trzeba zasilić za co najmniej 25 zł. Biorąc na logikę to właśnie a2mobile powinno otrzymać 3 punkty za natychmiastową roczną ważność konta a nie NJU gdzie i tak trzeba doładować do 30 dni a potem pilnować sms-a

  • Kamil

   Dzięki za pro tip. Może zostanie on uwzględniony, o ile jeszcze ta coraz mniej ważna podkategoria pozostanie w sierpniowym My mobile RANKING

 2. adiko Odpowiedz

  A Plush dalej w ogonie, no tak można było się tego spodziewać – cały Kamil.

  • Kamil

   Ty dalej trollujesz tym Plushem? Nie wpasował się w kryteria zestawienia. Tyle

  • adiko

   U ciebie wpasowuje się to co tobie się wydaje a nie jak jest rzeczywiście, i tak krytykował zawsze będę takie ściemniactwo z twojej strony.

  • Bolo

   Adiko taki jest algorytm. Musisz się z tym pogodzić 😀😂😂

  • Hugo Barra

   Czyli Kamil przyznaje że w kryteria trzeba się wpasować.
   To prawda, bo bardzo długo wygrywała kiepska oferta virgina.

  • Szotyi

   Czyli że co?

   Kryteria dobrane w określonym celu ? Jakim ? Na pewno nie takim by oddać obiektywny charakter rankingu.Mamy dziwną sytuację . Biedronka z gorszą ofertą wyżej niż plush.

   W rodzinie bez pakietów wyżej od „w naszej rodzinie” z atrakcyjnymi pakietami.Po co ten ranking?

  • Kamil

   Dalej nie rozumiesz. Nie da się stworzyć idealnego rankingu FIFA dla wszystkich hejterow i trolli. My mobile RANKING celnie pokazuje najlepsze sieci w danym momencie dla konsumenta

  • Kamil

   Fragment komentarza z wycieczkami osobistymi został usunięty, by było wiadomo na co odpowiadam. Od teraz już nawet nie będę nic odpisywal tylko z automatu to oznaczam jako spam w systemie CMS. Także zachowaj kulturę, bo naprawdę nie mam sił się bawić w szukanie wtyczki do banowania usera po IP 😐

 3. Krzysztof Odpowiedz

  Wlasnie przechodze na Plusha. Dwa abonamenty w deuecie po 20 zl, wszystko no limit i 15GB internetu na kazdym.

  • Kamil

   Planuje juz w sierpniu podkategorie czas ważności zastąpić najtańszym No Limitem (rozmowy/wiadomości)! My mobile RANKING musi się rozwijać i iść z duchem czasu

  • adiko

   jeśli to ma być jedyna zmiana to wciąż mega słabo.

 4. Szotyi Odpowiedz

  Plush w ogonie , podobnie heyah. A jak wysoko w rodzinie. Plus wysoko aplush nisko. Chyba wiem gdzie problem . Algorytm źle napisany i dlatego tak sortuje. Play tak wysoko ? A za co? Za 25 zł no limit z 6GB a kolejne 600MB za 5 zł ? Dla proównania plus 5 zł za 5GB, tmobile 1 GB za 5 zł.

  • Lei Jun

   W play to chyba jeszcze odnowa jest dołączona. Więc ściema jakich mało.
   Dziwne że w red bullu nie dołącza tidala i nie łączy taryf.
   Bezsens.

 5. Szotyi Odpowiedz

  W play formuly nie ma RWK. Trzeba doladowywać. Nie ważne . Bo krul uznał że to lepiej . A tu biedronk jak wysoko. Ale zabawa . 3 pkt za tidala dla play i rbm to jakby wys.rać sie na czytelników a potem oddać na nich mocz . O pakiecie wakacyjnym virgin tez zapomniał . Jest on lepszy od nju ale co tam .Niech sie gawiedź cieszy że wypadl virgin , nie licza sie realia .Liczy sie dobra ściema.

 6. marco Odpowiedz

  A tymczasem ‚Orange się budzi” i od dziś wprowadza nowe znacznie powiększone o GB pakiety. 
  Patrząc jednak na kryteria rankingu nie powinny zajść jakieś istotne zmiany.

  • adiko

   nowa oferta jeszcze bardziej faworyzuje nowych klientów, niestety ale w Orange lepiej być nowym klientem niż starym, bo nie dość że mamy wtedy taniej to jeszcze sporo więcej neta dostaniemy.

  • adiko

   Jednak ci co się przenieśli wcześniej do OFnK z innej sieci także dostali te 35 GB co miesiąc plus staż +1 GB co miesiąc. Jedno jest pewne prędkości neta w Orange spadną z pewnością i nie dlatego że Play ma teraz Orange jako głównego partnera roamingowego, bo użytkownicy Play lejek mieć mają 1,5 Mb, tylko dlatego że sami dają bardzo duże pakiety co miesiąc w swojej sieci, z znanym grunwaldem na czele.

 7. adiko Odpowiedz

  Czyli co w Play/NJU Mobile/Lycamobile wszystko jest za darmo bo darmowy RWK, a w Plush to już nie bo 5 zł trzeba – hahahaha a to dobre, robisz czytelników delikatnie mówiąc w .uja tym rankingiem.

  • Szotyi

   Ale patrz tyle czasu ludzi mu piszą a on dalej swoje. Ciężki człowiek.

  • Hugo Barra

   Takie są kryteria panowie. Znane od lat, czyli od czasu gdy do Play było drożej, a minuta kosztowała 2 złote, nie było sekundowego naliczania, i trzeba było doładować za 30 zł co miesiąc.

  • Kamil

   No tak. Malkontenci narzekają, bo ich sieci są nisko w rankingu 😐

  • adiko

   tak dla twojej informacji nie mam Plusha ale w przeciwieństwie do ciebie Kamil ja się interesuję konkurencją a nie jak ty po łepkach i wg własnego widzimisie.

  • adiko

   Na to pytanie zna odpowiedź tylko jedna osoba – Kamil.

 8. Kamil Odpowiedz

  Komentarz z wycieczkami osobistymi został usunięty (z aluzja do wykształcenia). Jeżeli sytuacja z opiniami nie na temat się nie zmieni, będę zmuszony do wprowadzenia moderacji jak to jest z automatu na blogach Fashionelki czy Jak Oszczędzać Pieniądze, a naprawdę nie chcę tego robić z uwagi na wysoka (do tej pory) jakość wypowiedzi 😐

  • Hugo Barra

   Nie chce ci się robić, bo pewnie z telefonu nie potrafisz 👹

  • Szotyi

   Bo napisałem prawdę. Patrz co napisaleś i jak to wygląda- jaki to ma ton. Daczego często odwołujesz sie do innych . Jakośc wypowiedzi jest wysoka to dlaczego nie przyjmujesz ich do wiadomości.

  • Kamil

   Właśnie z Xperii usunąłem chamski komentarz 🙂

  • Szotyi

   No ale chyba nie o mój o wykształeceniu chodziło ? Bo chamstwa w nim nie było przecież.

 9. Kamil Odpowiedz

  Czekam na dzień, kiedy na trzecie chociaż miejsce kategorii jakość internetu wskoczy Play/Red Bull Mobile

 10. On Odpowiedz

  Witam czy polecacie nju z rachunkiem do 29 zł? Ktoś jest i mógłby dodać coś od siebie…? 🙂

 11. ON Odpowiedz

  Złożyłem wniosek, czekam na kuriera i zobaczę jak to będzie wyglądać w praktyce…

  • uga riki buga tiki

   I co w związku z tym? Virgin wygra następny ranking?

  • adiko

   Na to bym nie liczył że Play wrzuci coś co przebije resztę, np oferty Orange w GB ciężko będzie przebić komukolwiek nie tylko Play, ceny multipakietów już są tak niskie że wątpliwe żeby ktoś wyskoczył jeszcze z mniejszą ceną.

  • Hugo Barra

   Takie pierdoły co każdy wie, to na poczekaniu mogę wymyślić. Na kolanie bym to napisał.
   Praktycznie co artykuł mijasz się z prawdą, i wymyślasz jakieś dziwaczne teorie.

 12. Kamil Odpowiedz

  Zapytam tak z ciekawości, jak wygląda TOP 3 No Limitow na kartę, ale tylko z uwzględnieniem rozmów (ze stacjonarnym) i SMS (z MMS) bez internetu? Jestem teraz na mobile, gdzie ciężko o sprawny research ofert z otworzeniem 20x kart Chrome jednocześnie jak na wydajnym notebooku 😐

  • adiko

   a po co pytasz jak i tak nigdy w swoim rankingu tego nie uwzględniasz, poza tym to takie rzeczy powinneś ogarniać sam, a nie twoi czytelnicy za ciebie.

  • Kamil

   Kategoria czas ważności konta idzie do piachu. To pewne w My mobile RANKING. Sam research do wykonania tylko tego jednego artykułu to ok. 6h włącznie z produkcja oraz tabelkami w Excelu. Efekt jest taki, ze wybieram optymalizacje (w 7h przy max wydajność zrobię 7x artow na główna) i tekst o najlepszych No Limitach od pół roku nie może powstać z ich porównaniem 😐

   PS, ale co ja tam wiem. Lepiej shejtowac

  • adiko

   efekt twojej mizernej optymalizacji to miesiąc w miesiąc widać w twoich comiesięcznych rankingach.

  • Szotyi

   Taki risercz robisz że plush na dole . Na jednego newsa az 7 godzin ? A dlaczego chcesz bez internetu ? Cięzko coś wybrać bo teraz do no limitu wszyscy dają internet. jeśli maja byc też mmsy ale z internetem to a2mobile, plush razem z heyah i trzecie mobilevikings. no ale to sa z intenetem . Nie da sie zebrać trzech na rynku przy tych kryteriach. np” w naszej rodzinie „ma za 25 zł 4000minut i 4000 sms/mms.i to w sumie tylko to spełnia założenia choć to nie no limit.

  • Szotyi

   Czyli w sumie znowu jestes do tyłu z rynkiem bo ma być bez internetu. Nie da sie bo nie ma . Mmsy nie są w zbyt wielu ofertach.Chciałes dobrze a wyszło jak zwykle.

  • Kamil

   To jest masakryczny wycisk dla mózgu, coś jak 8h młyn w My mobile studio

  • Hugo Barra

   Takie głupoty to mogę ci w godzinę wymyślić, więc nie przesadzaj.

  • Kamil

   W godzinę to możesz zrobic co najwyżej obrazki w programie graficznym. Bądź powazny

  • Kamil

   7x pod arty + duża specjalna pod My mobile EXTRA na weekend…

 13. Szotyi Odpowiedz

  Zaraz , zaraz. Play nic nie zmieniał w ofercie a poszedł wyżej. przeicęz sezonowe pakiety nie mogą być brane pod uwagę.

  • Kamil

   Mogą i zawsze były brane pod uwagę. Patrz ranking pakietów internetowych

  • Szotyi

   E to słabo. Bo nie wskazuje ten ranking kogo wybrac na kolejny miesiąc.

  • Hugo Barra

   Oczywiście tylko te wybrane. Nie wszystkie i nie zawsze. Jak to w rankyngu kamyla.

  • Kamil

   Akurat cytuję fragment pięknego utworu Karimata (Mute) by Taco Hemingway

 14. von Odpowiedz

  pamietam jaK obiecywał KAMIL w ostani weekend jest ranking a tu jest wrzesien a z sierpnia jecze nie ma ,to w przyszłosci moze grudniowy bedzie w maju nastepnego roku?

  • adiko

   przecież kopiuj wklej to jest takie hop siup- wymaga to sporo czasu, a datę zawsze się przekręci na jedyną słuszną 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt