Sony Mobile

PREMIERA: A2Mobile znowu wygrywa najnowszy My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Stało się. Trochę z przypadku, ale to jednak zawsze jest zwycięstwo A2Mobile w najnowszym My mobile RANKING. Co prawda ma on tyle samo osiem punktów co Play, Red Bull Mobile i Orange, ale z uwagi na mniejszą liczbę zer (bardziej wyrównany gracz) zajmuje fotel lidera w zestawieniu najlepszych sieci na kartę. Swoją drogą to gęsto się nam zrobiło w czubie tabeli.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Aż czterech operatorów jest w zasadzie na szczycie. W grupie pościgowej zaś możemy zaliczyć bez wątpienia mocno goniące zawodników w żółtej koszulce lidera NJU Mobile (kiedyś nawet wygrywał rywalizację). Co prawda sieć komórkowa promowana sympatycznym żółtym ziemniakiem nieco ostatnio zwolniła z tempa, wciąż oferuje atrakcyjny przelicznik 1 GB w cenie 1 PLN (chodzi o pakiet internetowy 9 GB za 9 PLN).

Tymczasem w A2Mobile mamy jeszcze korzystniejsze przeliczniki. Oby tylko sieć komórkowa uporała się ze swoimi problemami natury technicznej i wreszcie uruchomiła technologię HD Voice, dzięki czemu rozmówcy nie będą narzekali na słabą jakość połączenia głosowego albo co gorsza rzekomo uszkodzony telefon. Wtedy aspekty jakościowe pójdą w zapomnienie. Oczywiście dokładniejsze szczegóły notowania znajdziemy poniżej.

(fot. My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej kwestii mieliśmy duże spadki Plusha, który zakończył swoje promocje z darmowymi paczkami danych internetu. Przez to na szczyt wróciła Heyah, a za nią kolejno A2Mobile czy NJU Mobile. Nie wolno zapominać, że aktualnie mamy aż nie pięciu wspaniałych, a sześciu operatorów z atrakcyjnym przelicznikiem 1 GB w cenie 1 PLN lub mniejszym. To znakomita wiadomość dla miłośników surfowania po sieci web.

1. Heyah (15 GB za darmo z okazji urodzin)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Tym razem na mocy mocno osłabła sieć komórkowa Play. Mało brakowało, a wyprzedziłby ją Orange tracący zaledwie mniej niż 0,3 Mb/s. Swoją drogą to chyba nigdy nie doczekamy się przekroczenia bariery 100 Mb/s jak w światłowodach kablowych. Dopiero technologia bezprzewodowa 5G będzie mogła na to pozwolić. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Play/Red Bull Mobile – około 21,73 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – około 21,45 Mb/s

3. Plus/Plush – około 16,26 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie wyróżniono zielonego telekoma Plus w duecie z Plush. Zielony operator rozdawał bowiem darmowe 6 GB dla miłośników siatkówki za zwycięstwa reprezentacji. Zaś Plush niejako na pocieszenie po zakończonych promocjach z bezpłatnym dostępem do sieci web oferuje atrakcyjne 5 GB za 5 PLN. To dużo w dobie ogromnej posuchy na akcje marketingowe zwłaszcza w wygaszającym się niestety segmencie Pre-paid. Może doczekamy się znakomitych pomysłów na przyciągnięcie klientów na kartę.

1. Orange/Plus/Plush – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci oraz darmowym gratisowymi paczkami GB-tów, Plush z kolei stawia na atrakcyjny przelicznik 1 GB w cenie 1 PLN

2. Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Virgin Mobile z kolei wciąż ma nie tylko niezły przelicznik 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, a ponadto 10 GB za darmo dla nowych starterów, a tym samym użytkowników, do tego dochodzą liczne akcje marketingowe z rabatami na zakupy oraz programy lojalnościowe we współpracy z innymi markami

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowy My mobile RANKING był nieco spokojniejszy dla odmiany. Trzy sieci komórkowe awansowany i zaliczają się do nich liderujące A2Mobile, NJU Mobile czy Heyah. Z kolei czterech operatorów miało tak nielubiane spadki. Są to odpowiednio Play, Red Bull Mobile, Orange czy Plush wygaszający znakomite wakacyjne promocje. Natomiast aż trzynastu telekomów pozostało bez jakichkolwiek roszad. Są to kolejno Klucz Mobile, WRodzinie, Virgin Mobile, Plus, Mobile Vikings, Izzi Mobile, T-Mobile, TuBiedronka, Lycamobile, Fakt Mobile, Lajt Mobile, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Czekamy więc na debiut nowego gracza Tijara Mobile od znanego, w dodatku nieco kontrowersyjnego rapera.

My mobile RANKING (09/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 1, 0)
2. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
Orange 8 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 3)
5. NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 2, 0, 0)
6. Heyah 5 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 2)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
8. Plush 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
12. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
14. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
18. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10180 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

41 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile znowu wygrywa najnowszy My mobile RANKING”

 1. szotyi Odpowiedz

  No i znowy błedy . W smsach 2 miejsce wrodzinie i a2mobile 3.miejsce tubiedronka cena 12 gorszy za sms.
  mobilny internet 3 miejsce dla plusha -pakiet 5zł za 5 GB lejek 32.
  jakośc sieci pominieto tmobile mimo lejka 15/15 osiagnęlo najwyższy wynik.- mimo lejka , rozumiesz ? poza tym ranking speedtest jest za sierpień a ty robisz ranking za wrzesień.
  W no limit „W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. ” znów wyjątek? Przeciez to regularna oferta .Ale musisz związac sie na rok lub stracic pieniądze przenoszac numer co zaprzecza idei prepaid.
  Kategoria VAS -plus rozdawał 18 GB a nie 6. Zenująco ująć warotść dodaną plusha pakiet 5GB zamiast w mobilnym internecie ( obudziłeś sie po kikunastu miesiącach że nie a warunków by aktywować ten pakiet).
  Magister ? Niemożliwe. To nonsens!

  • Kamil

   Pierwszy słyszę, ale uwzględnie zmiany po weryfikacji w przyszłym My mobile RANKING 🏆

   Dzięki za cynk Tu Biedronka 🐞

  • szotyi

   Kamil a reszta argumentów? Jak zwykle olewasz bo źle zrobiłeś.
   Chcesz powiedzieć że przez tyle miesiecy pomijałes bidrone ? Ta ferta jest długo to znaczy podobne jak w plushu nie wiedziałes . Wogóle ty zaglądzasz do regulaminów operatorów. ? Nam tu udowodniłes nie raz że raczej nie .
   Ten ranking i tak jest do kitu. Zamaist poprawic od razu i tak bedzie źle to ty przesuwasz. To jest jeden z mechanizmów obronnych.

  • Kamil

   Jednak nie ma błędu. Myślałem, ze mówisz o minucie rozmowy, zatem wszystko jest ok! 🐞📲👌

  • szotyi

   Kamilku nie cwaniakuj . Wyraźnie napisałem że 12 groszy za sms w tubiedronka. Ty masz tam dwa drugie miejsca. Pownoo yć trzecie dla tu biedronka. Wyraźnie napisąłem o co chodzi.

 2. sev3 Odpowiedz

  Tabela z rankingiem nie dopasowuje się dob szerokości ekranu w moim telefonie w Chrome. Prawa część obcięta.

  • Kamil

   Wiem, bug jest mi znany, ponieważ tabelka jest zakodowana na sztywno w HTML 4.1, ale jak przechylisz wersje mobilna w poziomie to masz już pełny widok 😉

 3. trutka Odpowiedz

  Rankin o kant obić. Brak roamingu cały czas to powtarzam. Wszystkie oferty dzisiaj są prawie jednakowe, dopiero jak się wyjedzie na dwa tygodnie na wakacje tylko do UE to koszty wzrastają radykalnie. Narazie co mogę stwierdzić to Orange oferuję najlepszą ofertę bo miałem już w swoim telefonie wszystkie sieci.  

  • Kamil

   Nie, nie sa jednakowe. Moze pomyliles cos z abonamentami Post-paid na tle Pre-paid

 4. arcz Odpowiedz

  Też mam kartę a2, ale tak jak tutaj wspominali wcześniej brakuje HDV – choć mi to nie ciąży tak bym miał rezygnować. Czekam cierpliwie i póki co jestem zadowolony

  • Kamil

   Mimo, iż ten komentarz to fake, z uwagi na nadmienienie braku HD Voice w A2Mobile go zostawie 👹

 5. Kamil Odpowiedz

  Kusi mocno, oj kusi ta przesiadka do Orange i No Limit z 85 GB miesięcznie za 30 PLN, ale najpierw trzeba sprawdzić czy mam napis 4G+ lub LTE+ na wyświetlaczu 🚀

  • Kamil

   Wydalem 1.349 PLN kiedys na nowego iPhona 5S od Apple dla testow, to i wydam spokojnie te 30 PLN platne z gory za rok (360 PLN) za piekna idee mobilnej wolnosci 😉

  • szotyi

   To czemu dalej siedzisz w a2 mobile i niekupisz nawet droższego pakietu w a2mobile tylko jedziesz na internecie tezy jak poprawić jakość połączeń … korzystając z komunikatorów internetowych. Zamiast zmieniac te sieci jak rekawiczki by poznawać jakosc , sprawdzać , pogłebiac wiedzę to siedzisz w a2mo. Zmiana sieci to nie problem ale dla ciebie problem finansowy. Kreujesz nieuzasadnione tezy pisząc już długo że się przeniesiesz bo orange daje dużo . To po prostu sie przenieś a nie zachwycaj sie kilka miesiecy . Mimo dobrej oferty to jak podpisanie umowy terminowej na rok.

  • szotyi

   Najsmieszniejsze jest że mogłes miec to za 300zł a teraz 60 zł wiecej. Tylko czekac na kolejny news że orange podrożyło i oferta nie dobra. To było by normalne u ciebie bo jestes jak chorągiewka .

  • szotyi

   Ale ta chorągiewka woli być w a2mobile bo mu do rankingu pasuje. Ale skoro zapomniał po przeniesieniu uruchomic pełnego pakietu który był 50 % taniej dla przenoszacych przez 30 dni to czego oczekiwać.

  • szotyi

   To dlaczego jeszcze nie jesteś w orange? Siedzisz na pakiecie 9,90 miesiecznie i od kilku m-cy zachwalasz rewolucyjna ofertę orange. Idź do orange.

 6. marco Odpowiedz

  Nie 400 a 360 zł a tak naprawdę to 330 zł. Po przeniesieniu numeru gdy zasilimy kwotą 100 zł dostajemy 110 a za 200 zł 230zł. Potem dostajemy jeszcze dodatkowe bonusy do skarbonki nie wspominając już o dodatkowych GB po zasileniu (150 Gb ważne 5 miesięcy i wykorzystane w pierwszej kolejności). To daje nie 85 Gb na miesiąc a prawie 100 Gb no i oczywiście 30 Gb w roamingu na rok 🙂

 7. Kamil Odpowiedz

  Niezwykle ciekawie zapowiada się nowy My mobile RANKING 🏆, oj będzie się działa. Jestem już po wstępnej symulacji i mam pomysł na tytuł:

  „Słaby początek i znakomity koniec odmienionego lidera My mobile RANKING”

  PREMIERA jak zawsze soon niczym w HBO GO czy Netflix 🙂

 8. marco Odpowiedz

  Niestety Orange dalej tnie koszty i od dziś (jak podaje jeden z portali) nie będzie już bonusu 10 zł przy zasileniu za 100 zł i 30 zł za zasilenie za 200 zł. No cóż pozostaje jeszcze skarbonka ale nigdy nie wiadomo czy Orange znowu coś nie przytnie 🙁
  Póki co oferta na kartę w Orange nadal wydaje mi się atrakcyjna pomimo cięć, zwłaszcza jeśli ktoś ma jeszcze pakiet no limit za 25 zł.

  • Kamil

   Mimo tego wciaz uwazam, ze za 30 PLN nikt nie daje tak duzo jak Orange na karte dla aktywnych (oferta 1 TB, czyli miesieczny No Limit na wszystko z Internet srednio 85 GB)

 9. marco Odpowiedz

  Małe ale istotne sprostowanie, Orange likwiduje bonus za doładowanie ale NIE od dziś, tylko od 18 LISTOPADA! Sorki za pomyłkę. Jeśli ktoś chce skorzystać to ma jeszcze miesiąc czasu.
  Tak więc Kamili jeśli masz zamiar przenieść numer i uruchomić pakiet roczny to jest jeszcze okazja aby zyskać 40zł 🙂

 10. Kamil Odpowiedz

  Za niecaly tydzien PREMIERA kolejnej edycji My mobile RANKING (cos jak dzis wieczorem na HBO Spider-Man Uniwersum o 20.00), juz nie moge doczekac sie jego produkcji w home office studio jak Dr Dre 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt