PREMIERA: Lider wciąż ten sam w kwietniowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (9 liczba głosów, wasza ocena: 2,67 na 6)
Loading...

Niesamowite rzeczy działy się w kwietniowym notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Gdybyśmy bowiem zestawili je z tym marcowym na zasadzie dwóch kartek papieru przylegających do siebie to okazałoby, że wszystko idealnie nachodzi niczym jakaś kalka. Tymczasem mieliśmy zmiany pozycji. Bez wątpienia najwięcej zyskał ku zaskoczeniu Virgin Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki ulepszonemu No Limitowi, sieć komórkowa Richarda Bransona zdobyła jedno oczko więcej w podkategorii VAS. To później przełożyło się na jakże ważny awans na trzecią pozycję liderą, którą teraz Virgin Mobile zajmuje wspólnie z takimi silnymi graczami jak Play oraz Red Bull Mobile. Dla porównania inny operator nie miał tyle szczęścia, choć on również zdobył punkt więcej w wartości usług dodanych.

Chodzi o Plusa, który dzięki promocji darmowych biletów do kina dalej okupuje środek tabeli. Tylko tak należy rozumieć dziesiątą pozycję zielonego operatora. I marnym pocieszeniem dla tego telekoma jest fakt, iż inni operatorzy spadli w dół stawki (po części oczywiście jest to również zasługa awansu Virgin Mobile). Jak zawsze wszystkie dokładniejsze szczegóły znajdują się poniżej w obszernym artykule.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły wcześniej zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mieliśmy miesiąc temu pewną sporą zmianę. Orange, który wprowadził kapitalną promocję 20 GB za darmo momentalnie wskoczył na pozycję lidera pakietów danych. Zepchnął tym samym z trzeciej, punktowanej pozycji Virgin Mobile. Miało to później dla niego ogromne znaczenie w przypadku końcowego spadku w zestawieniu. Na pocieszenie warto dodać, że Virgin Mobile dalej utrzymuje przelicznik 1 GB za 1 PLN w paczce 10 GB za 10 PLN.

1. Orange (50 GB za darmo, 0,0058 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Ten miesiąc obfitował w skromną, bo o około 0,50 Mb/s zwyżkę formy. W zasadzie cała czołowa W3 (Wielka Trójka) miała podobny wzrost średnich transferów pobieranych danych w mobilnym internecie. To cieszy, ale wciąż nie możemy pokonać w Polsce magicznej bariery 20 Mb/s dla internetu. Być może stanie się to dopiero wraz z upowszechnieniem łączności 5G. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 18,90 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 17,27 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 15,95 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana były kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS postanowiono wyróżnić dwie sieci komórkowe. Chodzi o Virgin Mobile oraz Plus, co zostało nadmienione wcześniej w trzech pierwszych akapitach. Dla przypomnienia trzeba dodać, że największy w kraju operator MVNO ulepszył No Limit, zaś ten drugi oferował bezpłatne wejściówki do sieci kin Cinema City. Dalej promowane są rozwiązania zawierające darmowy No Limit w sieci po doładowaniu jako podstawowy element wyposażenia każdego telefonu komórkowego.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Plus – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego doliczyć bezpłatne 1 GB bonusu po zamówieniu posiłku w McDonald’s, nie wolno też zapominać o bezpłatnym Shomwax, Tidalu czy paczce internetu na kolejne 90 dni, do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie, Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, ostatnio też ulepszył No Limit, w Plusie zaś możemy się cieszyć darmową wizytą w kinie po doładowaniu, No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego

2. Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka – 2 pkt. / , w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji związanych z obniżeniem kosztów ofert pakietowych czy nawet usług z tańszą aktywacją, całkiem sporo tego było

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowy My mobile RANKING wyłonił tylko jednego operatora z awansem, mianowicie Virgin Mobile. Natomiast aż czternaście podmiotów nie zmieniło lokaty i są to kolejno liderujące A2Mobile wspólnie z NJU Mobile, Play, Red Bull Mobile, Plus, T-Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile, Fakt Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Spadła z kolei piątka sieci komórkowych, do których zaliczymy Orange, TuBiedronka, Heyah, Klucz Mobile czy WRodzinie. Oby za miesiąc było jeszcze ciekawiej.

My mobile RANKING (04/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 2)  
  NJU Mobile 9 pkt. (0, 3, 1, 2, 3, 0)  
3. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)  
  Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)  
  Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. Orange 5 pkt. (0, 0, 3, 2, 0, 0)
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
10. Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)  
11. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)
12. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)  
  Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)  
17. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)  
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.56 komentarzy do “PREMIERA: Lider wciąż ten sam w kwietniowym My mobile RANKING”

 1. Mistrz Hugo Odpowiedz

  Protest. Nie komentujemy. Max 10 komentarzy pod artykułami na portalu!
  Czytajcie, póki krul Kamil nie $ka$uje

  • szotyi

   Popieram. To co się tu stało przerosło wszystko co dotąd tutaj widziałem.

  • Kamil

   Zajrzyj na Wiejska do protestujących rodzin osob niepełnosprawnych. Tam dopiero zobaczysz chory kraj 😐

 2. adiko Odpowiedz

  Jak zawsze Kamil nie „zawiódł” wszystko jest po staremu, symulacje Kamila przeciągnęły się ponieważ komputery NASA nie wyrabiały z ilością danych do przetworzenia 🙂

  • Kamil

   Pokaz mi proszę lepszego operatora niż A2Mobile. My mobile RANKING doskonale spełniło swoją role

  • Marcin

   Ty powaznie to pytanie o lepszego operatora zadajesz? Kupilem numer z A2M na testy i porazka na calej linii, non stop zasieg na tragicznym poziomie, a w miescie nawet na full kresek transfery to porazka. Dobrze ze nie przenioslem do nich glownego numeru bo szybko bym tego zalowal.

   Kilka zlotych wiecej i mam spokoj, a przede wszystkim mam dzialajacy telefon a nie ciagle wkurwie.nie ze siec kiepska …

   Ciekawe czy Ty juz przenioslem swoj nr do A2M? Wkoncu czemus ten ranking ma sluzyc ?

  • Mistrz Hugo

   Włącz w telefonie roaming krajowy. Niektóre telefony traktują zasięg plusa jako obcy.

  • Kamil

   Od lat mam numer w Red Bull Mobile i jestem zadowolony z uwagi na Stan Darmowy + LTE za free. Czego chcieć więcej?

  • szotyi

   Ha ha liczy sie tylko pierwsze miejsce a reszta nieważna . Taki świat wg Kamyla.

  • Kamil

   Mnie tam zaskakuje pozytywnie NJU Mobile, które jeszcze nie wyłączyło niezłego pakietu 9 GB za 9 PLN. To aż niespotykane jak na wredny charakter Orange (właściciela submarki) 😉

  • szotyi

   Kamil a czemu nie zauważasz że plush ma 5GB za 5 zł? To tez przelicznik 1GB=1zł. Pakiet w plushu ma tak jak wnju osobny termin wazności.

  • Kamil

   Ma jak zrobic cos tam. W innych sieciach masz to bezwarunkowo

  • Rumburak1

   Nic nie trzeba robić. Czytałeś chociaż regulamin?

  • szotyi

   Trzbea w pluszu mieć aktywny pakiet z internetem dopiero wtedy można kupić 5GB za 5 zł. W nju można od razu . Tylko że dziś mało kto kupuje sam internet do telefonu bo ludzie sa bardzo aktywni i uzywają rozmów , smsów mając do dyspozycji messenger czy inny komunikator. Jednak pomijanie pakiet w plushu jest niepoprawne.

  • Mistrz Hugo

   W nowej taryfie wystarczy włączyć bonusowy net po doładowaniu.

  • Kamil

   Czyli klapa jak zawsze w Plusie po 2002 roku…

 3. zenon Odpowiedz

  ja z nich kalek nie zrobilem dlaczego mam na nich placic w dodatku jak sie im cos proponuje to warcza to nie protestujacy tylko podstawieni kretyni chca minimum 3 tysiace a takich pieniedzy nie maja nawet Ci co sa zdrowi i pracuja I jeszcze Wielgusowa

  • Kamil

   Zdrowie jest najważniejsze. Patrz Steve Jobs i jego miliardy, które nic nie dały…

 4. Marian Odpowiedz

  I znów to samo… Kamil, TuBiedronka jest MVNO i dostał punkty za jakość sieci, a a2mobile jest MNO ponieważ korzysta również ze swojej infrastruktury jak i z Plusa i nie dostał punktów… BRAWO!

  • Kamil

   TuBiedronka to jest tylko submarka T-Mobile cos jak Red Bull Mobile Playa, nic wiecej

 5. szotyi Odpowiedz

  Poza tym mieliśmy nie komentować , więc co teraz skoro są komentarze? Kometujemy na jak największa ilośc aż Kamil z radości skoczy pod sufit i walnie sie w łeb?

  • Kamil

   Filmweb – łeb pełen filmów. To chyba będzie najlepszy komentarz

 6. Marcin 221 Odpowiedz

  A ja mam w mobile vikings i też nie narzekam, szkoda, że ich pozycja jest na tak niskim poziomie, ale mam nadzieje, że niedługo się odbiją i bedą wyżej. Co do A2 to słyszałem negatywne opinie na temat zasięgu, na jakich oni nadajnikach nadają? podzielcie się swoimi opiniami

  • Kamil

   Ja tym czasem czekam, aż znowu odrodzi się Plus, dawny lider Pre-paid z kultową taryfą Team 7 na czele z najlepszymi niegdyś stawkami 🙂

  • szotyi

   Kamil , ty mądry jesteś? Minuta w pakiecie była po chyba po 39 groszy , Teraz można miec w plusie za 19 gr minutę bez łaski . Było te cos takiego gdzie był pakiet minut za 6 zł chyba 24 minuty za 25 gr ale nie pamietam jak to sie nazywało w plusie . Jednak rynek sie zmienił i mozna mieć nawet 15 gr za minutę lub 10 gr jak kto woli.

  • szotyi

   Przypamniałe soebie . pakiet za 6 zł 24 minuty to była taryfa easy.

 7. Robert Odpowiedz

  coś się zepsuło w a2mobile.pl, teoretycznie mam lejek do 3 Mb/s a praktycznie łączy mnie tylko przez EDGE i mam przez kilka minut ok 200 kb/s a pózniej cały czas ok 64 kb/s, oczywiście napisałem do nich i odpowiedzieli mi tylko że mam lejek do 3 Mb/s czyli mają gdzieś że to już praktycznie nie działa, raczej ostrzegam przed liderem zestawienia…

 8. Robert Odpowiedz

  to info z a2mobile.pl: Pozostalo Ci do wykorzystania 2821 MB danych w pakiecie z max predkoscia do 3 Mb/s. 🙂

 9. Robert Odpowiedz

  Kamil jak możesz to wykasuj moje posty nt a2mobile, to mój modem nie działa prawidłowo z siecią a2mobile.pl wszystko jest ok.

 10. szotyi Odpowiedz

  Kamil ileż można robić kopiuj wklej . Dawaj ranking. Musisz tylko zmienić date bo nic sie nie działo.

 11. Kamil Odpowiedz

  BREAKING NEWS:

  Juz wkrótce poznamy nowa ofertę T-Mobile na karte, może jakiś przełom w My mobile RANKING? 🤔

  • szotyi

   Niestety tmobile nie zdąży z nowa ofertą przed nowym rankingiem. Powinni sie wstydzić.

 12. marco Odpowiedz

  Plus na kartę, bonus 100% do doładowania drogą elektroniczną (kwotą 30-99 zł) w dniu 4 czerwca, warto skorzystać 🙂

 13. Kamil Odpowiedz

  Symulacja My mobile RANKING gotowa, teraz tylko kodowanie i produkcja, premiera jeszcze dziś wieczorem, oczywiście artykuły będą puszczone z datą wsteczną z powodu braku czasu 😐

  • szotyi

   Dawaj , tylko zmień date. Przecież nie było zmian w ofertach . Jak zwykle puszczasz wstecznie . Co miesiąc. Dawaj teraz.

  • Kamil

   Nieprzyjazne gęby pytają, kiedy Keptn

   Akurat to gra mi w Winampie: TEDE kiedy keptn

  • Kamil

   Byłem Warszawa. Ty byłeś Londyn. Wierzyłem, że mnie wesprzesz. Bezskutecznie

   Akurat to gra mi w Winampie: TEDE chorizzo

   PS, świetne nawiązanie do jakiego wsparcia na Patronite, taka terminowość oryginalnych produkcji w My mobile

  • szotyi

   Mazsz cos innego niz archaiczny winamp? Jakies spotify czy cos podobnego?Winamp cie zamula.

  • szotyi

   Nie ma takiego miasta jak londyn, jest lądek. Tak mówili w telewizji. Sam widziałem.

  • Kamil

   Już masz dwie pozycje. Patrz główna My mobile. Mózg wyłącz, idź spać

  • szotyi

   Czas wsteczny tylko u Kamila. A ty włącz mózg i patrz co robisz.

  • Kamil

   Artyści najbardziej płodni są nocą 😉

   Polecam utwór TEDE noc jest muzą dla muzyka. Może zrozumiesz przekaz

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt