MediaTek Helio P65 stawia na gaming

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

MediaTek od zawsze uchodził za tego gorszego w stosunku do Qualcomma. Tymczasem jego procesor wcale aż tak tragicznie nie działa na Sony Xperii XA z ciekawym designem. Tajwański producent układów CPU właśnie stawia na jednostkę dedykowaną graczom. Jej nazwa to Helio P65. Tak naprawdę prawdziwy benchmark dla niej to uruchomienie gry Fortnite w wersji mobilnej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wtedy dopiero zostanie potwierdzona jego wysoka wydajność. Aczkolwiek MediaTek Helio P65 może się pochwalić obsługą aparatów fotograficznych o rozdzielczości aż 48 MPix, nagrywaniem filmów z prędkością klatek do 240 klatek na sekundę, natomiast w wykonywaniu jeszcze lepszych zdjęć pomaga sztuczna inteligencja (w skrócie SI). Jeśli zaś mowa o standardach łączności to tutaj mamy wsparcie dla VoLTE oraz Wi-Fi ac.

Układ do masowej produkcji trafi już w lipcu bieżącego roku. Z pewnością zaleje rynek smartfonami z niskiej półki cenowej, które będą chciały dotrzeć do mobilnego gracza. Takich osób dziś nie brakuje. Zwłaszcza młode pokolenie całkowicie zatraca się w świecie gamingu zapominając przy okazji o tym prawdziwym za oknem. To dlatego tak masowym problemem jest otyłość z uwagi na brak ruchu na świeżym powietrzu.

(fot. MediaTek/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt