PREMIERA: Play wraca na szczyt, duże spadki T-Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 2,00 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Play promowana przez El Pistolero, czyli piłkarza Krzysztofa Piątka wystrzelała konkurencję w czerwcowym notowaniu My mobile RANKING. Po części stało się to wskutek uwzględnienia jakże ważnego z punktu widzenia użytkowników na kartę ograniczenia z automatu nakładanego na prędkości LTE do jakże marnych 15 Mb/s w T-Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Operator spod koloru magenta był bez wątpienia największym przegranym zestawienia. Do tego dochodzi katastrofalna jakość usług (głównie połączeń głosowych bez oczywistego standardu HD Voice we współczesnej telekomunikacji, na całe szczęście mobilny Internet potrafi jeszcze zaskoczyć z wartościami rzędu 100 Mb/s) w A2Mobile. Oczywiście musiało to zostać odnotowane w poszczególnych kategoriach. Jakość dostępu do sieci web oraz VAS.

Ponadto Orange mocno się trzyma na wysokim czwartym miejscu. Całkiem nieźle sobie radzi także NJU Mobile, czyli submarka pomarańczowego gracza. Piątą lokatę zajmuje również Plush, ale to jest zasługa wakacyjnego pakietu aż 30 GB za darmo (po 10 GB każdego następnego miesiąca, które spokojnie powinno wystarczyć, o ile nie korzystamy z YouTube czy innych treści wideo w streamingu HD). Więcej szczegółów jak zawsze tradycyjnie znajdziemy poniżej w obszernym materiale.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W kwestii mobilnego internetu pozytywnie zaskoczył Plush, który na wakacje przygotował promocję darmowego internetu 30 GB. W praktyce przez trzy kolejne miesiące użytkownicy telefonii komórkowej sygnowanej sympatycznym pluszowym (chyba stąd jego nazwa) misiem mogą się cieszyć bezpłatnymi 10 GB. To dlatego jest liderem. Niestety akcja marketingowa nie obowiązuje równolegle w Plusie na kartę.

1. Plush (10 GB za darmo z okazji wakacji)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Tutaj mieliśmy prawdziwą rewolucję. Wskutek ograniczeń transmisji danych w T-Mobile na kartę do 15 Mb/s, różowy operator musiał spaść z punktowanego podium na ostatnie czwarte miejsce. Przez to nawet Plus go wyprzedza. Od lat najsłabszy operator infrastrukturalny w Polsce. W efekcie Play został samodzielnym liderem, choć bardzo mocno goni Orange (przegrywa dosłownie o błysk szprychy 0,01 Mb/s). Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Play/Red Bull Mobile – około 21,30 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – około 21,29 Mb/s

3. Plus/Plush – około 16,12 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 25 PLN, płatne z góry za rok 300 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Tym razem postanowiono skarcić A2Mobile. Co z tego, że mamy tani No Limit jak jakość rozmów jest słabiutka. Przez to nasi znajomi mają raz po raz wrażenie rozwalonego telefonu i to z naszej strony. Nie tak powinna wyglądać telekomunikacja w dobie 5G. Oby więc A2Mobile uporało się z problemami natury technicznej (częstą wadą jest u niego ponadto długie przełączanie się z sieci HSPA+ na LTE, choć w Play trwało to góra trzy sekundy) i jakościowej. Wtedy wróci na ostatnie punktowane, trzecie miejsce albo wyższe.

1. Play/Red Bull Mobile/Orange – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, Orange zaskoczył rynek nie tylko tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie

2. T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus/Plush/WRodzinie – 2 pkt. / T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci, Plush zaskoczył bezpłatnymi 30 GB na trzy miesiące (rozbite po 10 GB), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Virgin Mobile z kolei wciąż ma nie tylko niezły przelicznik 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, a ponadto 10 GB za darmo dla nowych starterów, a tym samym użytkowników, do tego dochodzą liczne akcje marketingowe z rabatami na zakupy oraz programy lojalnościowe we współpracy z innymi markami

Ogólna klasyfikacja

Czerwcowy My mobile RANKING znowu był arcyciekawy. Aż dziewięć sieci komórkowych miało awans. Zaliczają się do nich kolejno Play, Red Bull Mobile, NJU Mobile, WRodzinie, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzy Mobile, Lycamobile i Fakt Mobile. Szóstka operatorów natomiast miała nielubiane spadki. Są to odpowiednio A2Mobile, Klucz Mobile, Plus, T-Mobile, TuBiedronka oraz Heyah (obie to tak naprawdę magentowe submarki). Bez zmian legitymuje się piątka telekomów, mianowicie mocny Orange, Plush czy Lajt Mobile, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Wciąż czekamy na debiut nowego operatora Tijara Mobile. Może wystartuje on tak dobrze jak kiedyś Virgin Mobile (wygrana z MBank Mobile).

My mobile RANKING (06/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Play 9 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 3)
Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 3)
3. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 1, 0)
4. Orange 8 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 3)
5. Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 1, 0, 2)
NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 2, 0, 0)
7. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
8. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
11. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
13. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
18. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.64 komentarze do “PREMIERA: Play wraca na szczyt, duże spadki T-Mobile w My mobile RANKING”

  • Typ z lądu

   Dziecko drogie el classico to po HISZPAŃSKU!!!!!

 1. mały orzeszek Odpowiedz

  Ten wasz ranking jest tak totalnie z czapy, że aż nie chce sie czytać..Każdy w Polsce wie jak funkcjonują sieci i jaki jest szczegolnie play. Najgorsza jakość, najnizsze prędkości i złe podejscie do abonenta. Ten kto patrzy na ceny nigdy nie bedzie miał dobre oferty i zawsze będzie miał jakieś ale..Tyle uzywam timo i nie mam na co narzekać a wy się schowajcie z waszą klasyfikacją.

  • Kamil

   Dla mnie T-Mobile jest skreslony wlasnie za ten lejek 15 Mb/s w normalnie platnych pakietach Pre-paid (!)

  • Glues

   Podbijam, timo jest niezawodny, lejki lejkami najwazniejsze ze WSZĘDZIE w pełni mogę korzystac z sieci, nie to co bylo w play.

 2. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Hehehe. Kamil przewiózł się na a2 i teraz taktycznie lobbuje pleja, żeby wrócić doi najlepszej sieci. Buahahaha. Ależ kompromitacja.

  • Kamil

   Pudlo. Mysle nad Orange 1 TB. Znajomy robil Speed Test i duzo gorzej to wypada niz Play w mojej lokalizacji…

 3. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Czytasz czasem co napisałeś? Z twojego posta wynika że myślisz nad orange, ale pewnie weźmiesz jednak pleja, bo ma lepszy transfer. Hahahahahahahahahaha

 4. marco Odpowiedz

  Play informuje że BTS-y 5G w Toruniu już działają oraz że jest ich kilka.
  Ech szkoda Kamilu że nie masz sprzętu do testowania 🙁 ciekawe z jaką prędkością działają i jak duży jest zasięg?

  • Kamil

   Wysle emaila do Samsung Polska PR, jak dostane GALAXY S10 5G to zrobie testy, a moze jakas fajna wspolpraca z Play, to nie moze byc przypadek z tym Toruniem, ojczyzna My mobile #1 #innovate #poland

  • Kamil

   PS, malo kto ma sprzet/terminale z 5G. Dopiero one beda wchodzily do salonow za jakis czas

 5. karo Odpowiedz

  Korzystam z a2 mobile i polecam 🙂 za 19,90 mam wszystko bez limitu + 5GB internetu 

 6. Kamil Odpowiedz

  Brawo Play za najnowsza promocje darmowego YouTube, zasluzony lider My mobile RANKING! 🏆

 7. Mati Odpowiedz

  Jeśli chodzi o jakość sieci komórkowej, to różnica 0,01mb jest równa niczemu – powinno być zestawienie 4 sieci na 1 miejscu. Od jakiegoś czasu mam pakiet w A2 Mobile, a wcześniej byłem w jednej z dużych sieci, nie żałuję decyzji, jest dużo taniej.

  • Kamil

   Hmm. Pochyle sie nad tematem w przyszlym miesiacu 🙂

  • Kamil

   Cos czyje, ze Orange mocno podskoczy w przyszłym miesiacu notowania 🔝

  • uga riki buga tiki

   patrząc na twoje machlojki i manipulacje, to równie dobrze wygrać może nawet Virgin albo w naszej rodzinie. Jeśli by ci kaska na konto wpłynęła.

  • Kamil

   Przestan sie w koncu czlowieku wszystkiego czepiac, idz troche na dwor sportsow zazyc, a potem komentuj w lepszym nastroju

  • uga riki buga tiki

   Nie rób machlojek, to nie będzie takich komentarzy. Przez rok nic się nie zmienia, a tu przetasowania na pół rankingu. Każdy widzi że vasami i tą żenującą jakością sieci możesz sobie manipulować rankingiem do woli.

  • Kamil

   Nic sie nie zmienia, bo akurat przez dwa lata dominowalo A2Mobile i takie sa fakty

 8. szotyi Odpowiedz

  Słuchajcie ja sie dopiero kapnąłem że plush po wielu latach zawędrował z szarego końca na wysoką 5 pozycję . Ale po wakacjach pewnie znów wróci na koniec. Mimo że to bardzo dobra oferta . W dodatku Kamil chyba pomijał że od grudnia plush oferuje do doładowania min 25 zł ( czyli opłaty za pakiet full no limit) oprócz 10 GB bonusu regularnego dodatkowe 10 GB na YT.też regularne. Czyli teraz doładowyjąc 25 zł mamy 30 GB miesiecznie .

  • Xiu

   Poważnie zastanawiam się nad potestowaniem lyca, czy faktycznie jest tak cienka. Mam plusha w starym fonie i net lepszy niż w Play w głównym.

  • GaduAir

   @XIU LycaMobile jest kiepską siecią jeśli chodzi o internet.
   210zł za 1000MB bez pakietów oraz Internetu w Lyca nawet nie chodzi, nie kuleje a się ślimaczy wolniej od ślimaka który kopuluje, choć one są obojniakami.

   Niedawno dadali bonus o którym Kamil nawet nie wie ale i tak jest kiepsko, wręcz tragicznie bo internetu brak a usługa co miesiąc jest opłacana.

  • Kamil

   Potwierdzam. W A2Mobile czuje sie jakbym byl w sieci GSM z poprzedniej epoki, mocno brakuje HD Voice podstawowego elementu 4G, a za rogiem przeciez 5G. Rozwazam nawet emigracje do Orange (!)

  • Kamil

   Jaki bonus masz namysli? Kamil nie musi wiedziec wszystkiego

  • Typ z lądu

   A czy ty Kamil cokolwiek wiesz? Kryteria rankingu są z epoki kamienia łupanego, gdy minuta była po 2 złote a SMS po 1 zł. Nie mówiąc o Internecie. Ale rób sobie dalej ten twój śmieszny ranking nie oddający rzeczywistości.

   Czy ty zdajesz sobie sprawę co piszesz? Przez dwa lata promujesz sieć, która jak piszesz – nie działa.
   I co? To jest ta najlepsza sieć?

   Otwórz wreszcie oczy. Przestań pisać te 30 durnych artykułów co tydzień, a pisz jeden z sensem.
   Dostałeś przykład pod twoim śmiesznym artykulikiem o sd że powielasz to co wcześniej napisałeś, jednocześnie co chwilę zmieniasz zdanie.

   To jest KABARET!

  • Kamil

   Ciesz sie malkontencie, ze nie masz ciagle newsow jak w zepsutej do szpiku kosci blogosferze tech, ktora zmienila sie w beznadziejne portale (kiedys taki SW publikowal 6 wartosciowych tekstow dziennie, dzis masz 50 crapow). My mobile jako jedyne medium tech w PL daje namiastke HBO GO czy Netflix z dopiskiem PREMIERA

  • Typ z lądu

   Co? Kamil opamiętaj się. Weź przeczytaj sobie te kilka zdań co piszesz w tych tekścikach co je nazywasz premierami. Przecież to są rzeczy powszechnie znane.
   Nie piszesz NIC NOWEGO!
   3/4 twoich tekstów to informacje które powielasz już któryś raz.

   Wystarczy poczytać

   Powinny Cię zainteresować również te informacje:

   Zmieniasz tytuł, w środku szyk zdań, i walisz 10 premierę.

   😂😆😄😅🤣

   Zalinkowałem paru osobom ten portalik. Mają niezłą bekę z tego.

  • Kamil

   To nie jest portalik, tylko opiniotworcze medium. To normalna sprawa, ze z ludzi innowacyjnych sie smiano, jakby to powiedzial tygodnik Newsweek Polska (w jednym z tekstow), wielkich

  • uga riki buga tiki

   TY to piszesz na poważnie, o tym opiniotwórczym medium? Że jesteś innowacyjny?
   Gdzie ty masz innowacje? W tym pseudorankingu, który nie oddaje rzeczywistości?

   Ogarnij się człowieku.

   1. promujesz a2 mobile – NAJLEPSZA SIEĆ W POLSCE – tak piszesz!!!!!

   2. a zaraz „W A2Mobile czuje sie jakbym byl w sieci GSM z poprzedniej epoki, mocno brakuje HD Voice”

   Kamil, to nie INNOWACJA!

   To KOMPROMITACJA!!!!

  • Kamil

   Tak. No coz, psy szczekaja. Karawana jedzie dalej. Najlepiej robić swoje – ING Bank Śląski

  • Kamil

   PS, nie myl calosciowego rankingu z poszczegolnymi wadami danego telekomu

 9. Kamil Odpowiedz

  Ulalala! A2Mobile podwyzsza ceny pakietow o całe 3 zlocisze, moze w zamian klienci nareszcie otrzymają HD Voice 😉

  • szotyi

   Nie będzie bo to inne systemy obsługują ale a2 mobile wygra nastepny ranking.

  • szotyi

   A ciekawe czy Kamil majac teraz wiecej internetu bedzie narzekał.

  • GaduAir

   standardowo za wszystko zapłacą/dopłacą maluczcy.
   Czas przenieść kolejny numer do Virgin Mobile.
   A2Mobile miało najwygodniejszy pakiet za 10zł Nielimitowane Rozmowy bez abonamentów itd.

  • Kamil

   Wszyscy to wiedza, nic nie przebije 86 GB z No Limitem rozmow/SMS w Orange 😉

  • adiko

   Ta jasne wszystkie pakiety poza najwyższym drożeją, ja sam nie korzystam z a2mobile, ale dla matki wziąłem same rozmowy bo nic innego nie potrzebuje, i tu mamy 33% podwyżki.

 10. rafi Odpowiedz

  Cena od 17 sierpnia 2019 roku
  Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości 15,90 zł 17,90 zł
  Niewyczerpalne Wiadomości i Internet 15,90 zł 17,90 zł
  Niewyczerpalne Rozmowy i Internet 15,90 zł 17,90 zł
  Niewyczerpalne Rozmowy 9,90 zł 12,90 zł
  Niewyczerpalne Wiadomości 9,90 zł 12,90 zł
  Niewyczerpalny Internet 9,90 zł 12,90 zł

 11. von Odpowiedz

  i tym sposobem a2 mobile spada w dół ,tak sie kończa spółki (z premium mobile)

  • Kamil

   Panie daj Pan spokoj z tym A2Mobile. Ja potrzebuje niezawodnosci a tam jest prawdziwy dramat, co chwile przerywa Internet tak, ze musze aktywowac lacze trybem samolotywym, aby zalapalo. Mam juz dosc 😐 Chce zrobic testy Orange tej genialnej oferty No Limit 1 TB za 300 PLN platne z gory 😱

  • adiko

   Najpierw to sobie sprawdź zasięg Orange u siebie, bo wcale nie musi być lepiej , to jak zawsze zależy od lokalizacji.

  • Kamil

   U mnie Play odziwo lepiej, ale wole miec lepsza oferte dla tych +/- 10 Mb/s roznicy. To nie jest przypadek z tymi zwyciestwami fioletowych w Speed Test

  • szotyi

   Lepiej nie testuj orange . Co zrobisz jak ci zacznie przycinać orange. Będziesz uwieziony rok bo przeciez kasy nie sprzedasz .

  • Kamil

   Nie wiem tego jeszcze, ale bardzo milo wspominam Red Bull Mobile i utozsamiam sie z nia chociazby poprzez sport, czyli jazda na rowerze plus ogladanie speedway 🐮

 12. Daniel Odpowiedz

  U mnie szybkosci Plusa nie powalaja najczesciej 5 mb 😉
  kiedy Orange -Tmobile najczesciej 20-30 😉
  Play najczesciej 30-50 😉
  temu mam glowne nr w Play/Orange a dodatkowe Plus(tablet) ,T-Mobile czasem awaryjnie jakis pakiet neta…

  • Kamil

   Ja ciagle mialem literke E jal EDGE podczas treningu na Barbarke 🏞

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt