PREMIERA: Tak to prawda, Play na kartę ma najlepszy mobilny Internet w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ale się nam porobiło. Sieć komórkowa Play, wyśmiewany na początku działalności najmniejszy gracz strukturalny przez konkurencję w segmencie na kartę ma najlepszy pod względem prędkości mobilny Internet w Polsce. Tak więc to prawda, że wysyła on specjalne informacje SMS do klientów o zwycięstwie w Speed Test. Podobne rzeczy mógłby robić A2Mobile w kontekście My mobile RANKING, ale u niego marketing niestety mocno kuleje w przeciwieństwie do sprytnego P4.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Choć w pomiarach Speed Testu prowadzi T-Mobile ze średnim wynikiem 22,63 Mb/s to nie zapominajmy, że ma on równocześnie w Pre-paid (w Post-paid jest w porządku) fatalny limit prędkości 15 Mb/s, który psuje wszystko. W efekcie w jakości sieci spadnie on na ostatnie, czwarte miejsce za Plusem włącznie. Zielony operator bowiem osiąga średnie rezultaty 16,33 Mb/s. Tak jest to więcej niż 15 Mb/s. Kiedyś Polkomtel i z tym miał ogromny problem. Dziś na całe szczęście legitymuje się ponad 15 Mb/s, dzięki czemu zdobędzie jakże cenne oczko więcej.

Liderem zaś zostanie Play z wynikiem 22,01 Mb/s awansując z drugiej lokaty. Tuż za nim będzie zachwalane niedawno dosyć często na łamach My mobile Orange z 21,27 Mb/s. Tym samym Play zrobił przez te wszystkie lata ogromny postęp. Jak na potwierdzenie tych słów fioletowy telekom dumnie prezentuje kolejne postępy nad rozbudową infrastruktury. Swoją drogą to ciekawe czy za kilka też tak ochoczo i walecznie będzie wojował mieczem 5G w starciu z międzynarodowymi gigantami telekomunikacyjnymi, mianowicie francuskim Orange i niemieckim T-Mobile.

(fot. Play/My mobile)

Jakość sieci komórkowej

1. Play/Red Bull Mobile – około 22,01 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – około 21,27 Mb/s

3. Plus/Plush – około 16,33 Mb/s

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Tak to prawda, Play na kartę ma najlepszy mobilny Internet w Polsce”

 1. marco Odpowiedz

  Hm…trudno skomentować gdyż mam wielu znajomych korzystających z Play i nikt nie potwierdza tych rewelacji ….ale cóż może w Krakowie jest inaczej? Ja ze swojego doświadczenia widzę że w Orange rzadko mi się zdarza aby prędkość była poniżej 30 Mb/s, przeważnie mam powyżej 40 Mb/s

  • Kamil

   Duzo zalezy od lokalizacji nadajnika, ja ostatnio wyciagnalem w teoretycznie najslabszym Plusie aka A2Mobile rekordowe 102 Mb/s (!)

  • Typ z lądu

   Więc widzisz ile warta jest ta twoja kategoria w tym rankingu.

  • Kamil

   Dalej nic nie kumasz z tych technologii mistrzu. Poczytaj sobie o sredniej troche. To normalne, ze jeden ma 100 Mb/s, a drugi 1 Mb/s. W skali ogolu Play zas wygrywa w Pre-paidzie 💪

  • GaduAir

   Kamil tak samo bierze pod uwagę średnią Krajową XD

  • Kamil

   Co ma piernik do wiatraka? Dobrze wiesz, ze to sciema ta cala srednia pensja w Polsce (chyba cos kolo 3.500 PLN netto) jak malo kto ma 2.500 PLN na reke w tym chorym kraju z wyjatkiem branzy IT rzecz jasna

  • uga riki buga tiki

   Taką samą ściemą jest własnie średnia prędkość. Co z tego że ktoś ma 100 Mb/s jak ja mam powiedzmy 8 Mb/s?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt