PREMIERA: Streaming zniszczył linearną telewizję z tradycyjnym HBO na czele

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest paradoks. Choć wiele osób ma wykupiony abonament HBO GO to praktycznie wcale nie ogląda telewizji linearnej (z własną ramówką) HBO. Praktycznie wszyscy przerzucili się na streaming i system VOD. W efekcie na żądanie oglądają co chcą, kiedy chcą bez stawiania się o wybranej godzinie przed odbiorniki telewizyjne. Z tym ostatnim dodatkowo może być problem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Najprawdopodobniej wskutek umów podpisanych z kablówkami oraz platformami satelitarnymi (nc+ oraz Cyfrowy Polsat) w aplikacji HBO GO nie działa streaming kanału na żywo HBO na Apple TV. Choć wszystkie pozostałe treści klonują się znakomicie dzięki technologii AirPlay (bazującej na Wi-Fi). W efekcie nie włączymy na dużym ekranie telewizji HBO live, a szkoda bo na niej miło się ogląda te wszystkie trailery rodem z kina.

Zapowiedzi filmowe są tak dobrze zrobione (zmontowane), że aż wbijają w fotel. Nie dziwi zatem więc fakt, że w podobną stronę chce iść konkurencyjny Netflix. Na wybranej grupie amerykańskich użytkowników testował on już trailery własnych produkcji pomiędzy kolejnymi odcinkami seriali. Wybrane media technologiczne użyły wtedy nieco mylnego określenia reklamy. Jak na ironię losu, coraz więcej posiadaczy przystawek (z Android TV włącznie) ogląda seriale Klan czy M Jak Miłość właśnie tam, a nie w Telewizji Polskiej.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10250 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt