PREMIERA: Łącze 50 Mb/s dla domu jest stanowczo za wolne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

Internet domowy o prędkości 50 Mb/s nie nadaję się dla rodziny. Trzeba sobie to szczerze w tym miejscu powiedzieć mimo pięknych reklam sieci komórkowych. W przypadku stałego łącza (nie mobilnego) o takiej właśnie prędkości transmisji danych nagminnie pojawiają się problemy przycięcia chociażby obrazu podczas oglądania niepozornych filmów z teledyskami w jakości Full HD na iPhonie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To o czymś świadczy jak wiele osób korzysta z łącza w danej chwili. Oczywiście o pobieraniu dużych gier na konsoli też trzeba zapomnieć. Wspominał o tym w jednym z wpisów na profilu Fan Page serwis My mobile na Facebooku. Nie dajmy się więc nabrać w piękne reklamy chociażby magentowej sieci komórkowej, że za 65 PLN miesięcznie poszalejemy na prędkości do 60 Mb/s. Tak się nie stanie, a już na pewno jak wiele osób zacznie korzystać z internetu.

O tańszym wariancie do 20 Mb/s w cenie 49 PLN za miesiąc to nie ma nawet co wspominać. Są to zdecydowanie za małe wartości. W dzisiejszym nowoczesnym, cyfrowym domu powinno dominować łącze po prędkości minimum 100 Mb/s, a najlepiej niech to będzie jakiś symetryczny światłowód z szybkościami rzędu 1 Gb/s w obie strony. Wtedy poczujemy jak przyjemnie się bawi nowymi grami chociażby na konsoli Xbox One S bez uciążliwego czekania na pobranie wszystkich ciężkich plików z teksturami 3D.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10082 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

9 komentarzy do “PREMIERA: Łącze 50 Mb/s dla domu jest stanowczo za wolne”

 1. Sev3 Odpowiedz

  Absolutnie się nie zgadzam. Dla jakichś heavy userów co jednocześnie będą oglądać kilka filmów 4k i jednocześnie ściągać jakieś wielkie gry, to 100 Mbps nie starczy. Do oglądania video (Youtube i różne VOD) spokojnie wystarczy 10 mbps. A nawet 1 czy 2 mbps.

 2. Sev3 Odpowiedz

  Choć trochę racji masz. Włączyłem 4K z Youtube i cięło się przy łączu 30 mbps. Tylko po co oglądać takie ciężary.

  • adiko

   ale wiesz o tym że te 30 to jest max prędkość, rzadko ma się max prędkość cały czas,i przez to ci tnie na materiałach 4k(gdybyś miał stałe 30 i tylko ty korzystał z tego łącza to 4k by działało bez zatrzymań w buforowaniu) , innym powodem może być obciążenie łącza przez kogoś innego w domu.

 3. Sev3 Odpowiedz

  Prędkość nie spada mi poniżej 27 Mbps. I nikt inny w mieszkaniu nie korzystał. A przyczyną cięcia mógłby też procesor PC obciążony w ponad 80 %. Muszę to jeszcze potestować.

  • adiko

   masz rację sprzęt za cięcie także może być odpowiedzialny, poza samym łączem, zapomniałem o tym czynniku.

 4. ja Odpowiedz

  Ja mam stały internet 50mb/s i jest wystarczający. Wzięliśmy go trzy lata, gdy jeszcze był droższy, a później, gdy ceny internetu spadły to operator w tej samem cenie abonamentu dorzucił nam jeszcze telewizję, bo takiego wolnego internetu, występującego samodzielnie już nie miał w ofercie. Gdyby dało się zrezygnować z telewizji, żeby płacić za sam internet (na fakturze koszt internetu to ok 20 zł) to zamiast płatnej telewizji, w której oglądam i tak głównie Polsat, który można mieć za darmo, wolałabym wykupić np. Netflixa. Niestety obecnie najwolniejszy internet dostępny w moim rejonie to 150mb/s, a więc i droższy… szkoda.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt