PREMIERA: Aplikacja telefon już dziś mało znaczy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę niesamowite jak przez te wszystkie lata na znaczeniu straciła aplikacja telefon, która jest coraz częściej przysłowiowym piątym kołem u wozu. Tak rzadko się jej używa. I pomyśleć, że w erze feature phonów funkcja dzwonienia, wykonywania połączeń głosowych była kluczowa. Później stopniowo zaczął ją podgryzać SMS, czyli krótkie wiadomości tekstowe w stylu pagera.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Z pewnością pewna grupa czytelników nie ma pojęcia, co to w ogóle jest ten pager (mowa o odbiorniku tekstowych komunikatów). Odpowiedź znajdziemy jak zawsze na niezawodnej Wikipedii www.pl.wikipedia.org/wiki/Pager. Tymczasem aktualnie częstszym zjawiskiem jest dzwonienie przez coraz to lepszego jakościowo Messengera. Można to rozpoznać po charakterystycznym sygnale nadchodzącego połączenia (pikanie). Słychać go na mieście lub w lokalu.

Wynika to z oczywistej przyczyny. Klienci potrafią liczyć i wolą korzystać z darmowej możliwości rozmowy telefonicznej przy wykorzystaniu internetu w komunikatorze Messenger od Facebooka, aniżeli płatnej w przypadku sieci komórkowej operatora. Podobnie sytuacja wygląda w SMSami. Apple już dawno zauważyło ich schyłek wprowadzając usługę iMessage, gdzie wiadomości są przesyłane transmisją danych. Swoją drogą to dziwne, że te sprytne rozwiązanie nie zostało skopiowane przez Androida.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Aplikacja telefon już dziś mało znaczy”

  1. Przemo Odpowiedz

    Jak chce używać messengera to muszę mieć wykupiony abonament lub kartę a w dzisiejszych czasach ma się odrazu nielimitowane rozmowy przez sieć kom… Więc dla mnie używanie messengera jest zbędne

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt