PREMIERA: Duży awans Fakt Mobile i spadek T-Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 4,13 na 6)
Loading...

Nie ma zaskoczenia w styczniowym notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. A2Mobile, a tuż za nim znajdujące się NJU Mobile odjeżdżają rywalom powiększając tylko przewagę. Co warto nadmienić, naprawdę mało dzieje się w temacie wprowadzania jakiś przełomowych promocji. Nie ma już tej dynamiki akcji marketingowych sprzed lat.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Widać wyraźnie te spowolnienie na rynku telefonii na kartę. Pre-paid ponoć upada na tle Post-paid. Takie są opinie w kuluarach branży telekom. Mix dawno temu odszedł w niepamięć. Równie dobrze to samo może się stać z Pre-paidem. Tymczasem sporym awansem w najnowszym zestawieniu może się pochwalić Fakt Mobile oraz również w pełni zasłużenie Virgin Mobile za sprawą przyjemnych GB bonusów stażowych.

Duży spadek natomiast dosięgnął T-Mobile z uwagi na wyłączenie promocji z darmowym internetem, która go wywindowała w górę miesiąc temu. Analizując wynik A2Mobile można powiedzieć, że jest on prawie operatorem kompletnym. Do pełni szczęścia brakuje jedynie jakości. Ta śliwka (zero w żargonie żużlowych komentatorów) w punktacji mocno rzuca się w oczy. Szkoda, że tak kuleje prędkość mobilnego internetu w macierzystym Plusie. Więcej szczegółów znajduje się tradycyjnie poniżej.

(fot. Fakt Mobile/T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym miesiącu wszystko wróciło do starego porządku. Nawet dopiero co wprowadzone elastyczne pakiety internetowe od Orange nic nie zmieniły w tej materii. Pomarańczowy operator jak zwykle zagmatwał ofertę w przypadku najlepszego wariantu, skracając zupełnie niepotrzebnie czasy ważności. Tak to śmiało mógłby konkurować z innymi atrakcyjnymi graczami wirtualnymi na czele. Z czuba wypadł T-Mobile, zaś na ostatnie punktowane miejsce wskoczył Fakt Mobile i brawa mu za to.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Fakt Mobile (kapitalny pakiet 20 GB za 10 PLN, za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0049 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

Znowu nie mieliśmy zmian pozycji, choć trzeba przypomnieć o pewnej istotnej rzeczy. Otóż Orange dumnie wspiął się na średni transfer 20 Mb/s. Goni go bardzo mocno T-Mobile z rezultatem 19,71 Mb/s. Tak więc on też jest bliski osiągnięcia tego pułapu. Play również nam ładnie przyspieszył o niespełna 1 Mb/s. Plus z kolei odstaje z 14,99 Mb/s na tle tzw. W4. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange/NJU Mobile – 3 pkt. / około 20 Mb/s

2. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 2 pkt. / około 19,71 Mb/s

3. Play/Red Bull Mobile – 1 pkt. / około 18,48 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta mamy coś nowego, mianowicie porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Ku zaskoczeniu My mobile, po badaniu okazało się, iż zarówno pierwsza jak i trzecia pozycja jest taka sama jak w zlikwidowanym wcześniejszym zagadnieniu. Dalej lideruje Lycamobile ze świetnymi 30 GB połączonymi z nielimitowanymi rozmowami oraz SMSami. Trzecie ponownie jest WRodzinie. Drugi, czyli w środku jest A2Mobile. Znika więc z punktowanej pozycji NJU Mobile.

1. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. WRodzinie (No Limit z 10 GB aż na 60 dni za 30 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W ostatniej podkategorii wartości usług dodanych tym razem nastąpiły zmiany za sprawą nieco zapomnianego operatora Virgin Mobile. I pomyśleć, że to właśnie on kiedyś świecił ogromne triumfy. Teraz jakby trochę odszedł w cień. Dobrze, że chociaż się przypomniał tymi darmowymi bonusami stażowymi liczonymi w GB transmisji danych. Rzadko w ostatnim czasie otrzymuje się jakiekolwiek prezenty. Oczywiście niepozorne oczko spowodowało jego dalszy awans w końcowym zestawieniu.

1. A2Mobile/WRodzinie – 3 pkt. / A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, WRodzinie z kolei oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie tylko miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

2. Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie, w T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji (zmienił wygląd witryny internetowej, przez co są one lepiej czytelne) związanych z obniżeniem kosztów ofert łączonych czy całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta, Virgin Mobile natomiast zaoferował darmowe paczki GB-tów w zamian za staż klientów w sieci

Ogólna klasyfikacja

Styczniowy My mobile RANKING nie wyłonił nam nowego lidera, aczkolwiek mieliśmy sporo roszad. Aż ośmiu operatorów dumnie mogło się pochwalić awansami i zaliczają się do tego grona WRodzinie, Play, Red Bull Mobile, Klucz Mobile, Virgin Mobile, TuBiedronka, Heyah oraz Fakt Mobile. Bez zmian natomiast mamy czubek wraz z dołem tabeli, czyli szóstka graczy jak chociażby A2Mobile, NJU Mobile, Plus, Plush, W Naszej Rodzinie z FM Group Mobile włącznie. Także sześć sieci komórkowych miało tak nielubiane spadki, mianowicie T-Mobile, Orange, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile czy Lajt Mobile. Oby więc w przyszłości ktoś powalczył z A2Mobile o fotel lidera.

My mobile RANKING (01/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 13 pkt. (3, 2, 3, 0, 2, 3)
2. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 3, 0, 0)
3. WRodzinie 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
Play 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
7. Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
TuBiedronka 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
11. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 1, 0, 0, 0)
12. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
17. Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.56 komentarzy do “PREMIERA: Duży awans Fakt Mobile i spadek T-Mobile w My mobile RANKING”

  • Kamil

   Chociazby za niewylaczenie wakacyjnego pakietu danych, patrz kategoria paczki internetowe

  • Nikttaki

   Oni gościu nie wyłączyli tego pakietu od września. Litości

  • szotyi

   Kamilek jak zwykle w innym świecie. Pakiet jest od lata i to oznacza że ranking coraz bardziej sie fałszuje przez pomijanie istniejących ofert . rankingi archiwalne przy uwzglednieniu tego pakietu oraz wielu innych usług pozostałych operatorów wygladały by inaczej . Totalna kompromitacja .

  • Kamil

   Nie robi błędów ten co nic nie robi 💪

  • adiko

   to tłumaczenie jest płytkie, powtarzasz je w kółko, ten ranking jest odrealniony od zawsze, a zmiany w twoim rankingu są jak zwykle wg twojego widzimisie.

  • Prowokatoren

   Można by było to zrozumieć, gdyby nie fakt że ten pakiet jest od wakacji i działa cały czas. I cały czas ktoś tu o nim pisał i informował że jest. Ale Kamilek zawsze swoje, na stronie nie ma, na stronie nie ma.
   Totalna kompromitacja.

  • Antoni

   Ja trzymam za a2 kciuki żeby dalej zostawali na tym szczycie 🙂 Fajnie gdyby jakieś nowości weszły na wiosnę

  • Kamil

   Ja najbardziej liczę na HD Voice i zniesienie limitów prędkości w płatnym pakiecie internetowym 15 GB, wtedy będzie super w A2Mobile 😉

 1. szotyi Odpowiedz

  Kamil sobie nie poradzi z kolejnym rankingiem . Play wprowadziło jeszcze wiecej pakietów no limit . A Kamilek dalej te swoje stawki jednostkowe.

  • Kamil

   No problem. Play trzy miesiące z rzedu będzie liderem w podkategorii pakietow internetowych 👌

   PS, troche mnie zawiodl dzis A2Mobile aka Plus podczas treningu pieszego w WWA. Mialem częste przełączanie na sieć 3G/HSPA+ zamiast LTE i zrywy transmisji danych 😐

  • adiko

   tia a kogo obchodzi koszt wyliczenia 1 MB obecnie poza tobą ??

  • szotyi

   Kamil zdradzisz jak wyliczyć koszt 1 MB w pakiecie oferowanym za 0 zł? Bo ty to robisz a ja nie umiem.

  • Kamil

   To proste. O PLN i pierwsze miejsce w rankingu pakietów internetowych. Czego jeszcze nie rozumiesz, chcesz przekład na język polski?

  • szotyi

   Kamil, nie rozumiem jak coś kosztujące 0 zł może mieć podaną cenę za 1 MB wynoszącą ułamkowe częsci grosza za 1 MB. Ty tak w tych rankingach obliczasz. Poprzednich.

 2. misha Odpowiedz

  niezla ta strona, przypomina mi czasy kiedy na zaliczenie zajec informatyki trzeba bylo zrobic wlasna 🙂
  to wszystko jest na serio ?

  • misha

   to nawet niezle,zatesknilem za czasami kiedy jakis nielubiany w szkole grubasek nadmuchal żabę, bo mogł tylko tak poczuc wladze. na szczescie dla źab mamy internet i mozna kreowac takie choroby bez szkody dla zwierząt. pomysl z naglowkami o rankingu i duzym awansie – bezcenny 🙂 świat zamarł w oczekiwaniu

  • Kamil

   Jest super, jest super, więc o co ci chodzi?

 3. VON Odpowiedz

  Kamil a czy Ty wiesz ,ze wRodzinie nie ma w ogóle takiej usługi jak MMS??? własnie przed chwila z konsultantem WRodzinie rozmawiałem nie maja takiej usługi jak MMS.tylko rozmowy i smsy wRodzinie działaja

  • szotyi

   Jezeli wybór między virgin lub play to wychodzi że orange free. Bonus po doładowaniu mozna dokupić pakiety elastyczne internetu

  • adiko

   Kamil to może załóż swoją sieć , masz pewne gwarantowane 1 miejsce w rankingu.

  • Kamil

   Nie ma opcji, predzej bym wymyslil ofertę Super T-Mobile na karte w ramach doradztwa My mobile BUSINESS SERVICES for Enterprise 😉

  • Nikttaki

   😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣 odstaw ten towar co bierzesz

  • szotyi

   Kamilku czyli rewolucyjna oferta tmobile za 25 zł dla MNP z no limit w tym mmsy i usługa video bez limitu dla wielu popularnych serwisów to jest źle?

  • Kamil

   Nie jest zle, ale ja mam pomysl na lepsza oferte 😉

  • adiko

   no niech zgadnę wszystko za friko i na zawsze.

  • Kamil

   PS, Tijara Mobile. Tak nazywa się nowa sieć komórkowa MVNO

  • Kamil

   Aczkolwiek liczę na Tijara Mobile powered by Malik Montana polish rapper hip-hop

  • Kamil

   Nie mów hop. Hop. Bęc. Hop, bęc. Pozdrawia Marcin Jędrych z RMF FM

 4. Kamil Odpowiedz

  Lutowy My mobile RANKING zapowiada się niezwykle ciekawie, T-Mobile lepszy od Orange w jakości mobilnego internetu, Play z Red Bull Mobile wracają na szczyt w rankingu pakietów. Będzie interesująco 😉

  • szotyi

   Inni sie pną a plush dalej na samym tyle mimo że oferuje mmsy . Taki to chory ranking Kamila .

 5. Gienek Odpowiedz

  Jakiś czas temu szukałem tego bloga (po mało rzetelnych i prowadzonych od święta artykułach o porównaniu ofert operatorów z „top’owych” blogów technologicznych przypomniałem sobie, że przecież był kiedyś ktoś kto robi to świetnie i na bieżąco czyli my-mobile) i niestety znalazłem na nim inną stronę i pomyślałem, że blog umarł 🙁 Super, że wróciłeś! 🙂

  • Kamil

   Ja nigdzie nie odszedlem, juz jutro PREMIERA nowego wydania My mobile RANKING 😱

 6. szotyi Odpowiedz

  Kamil na komputerswiat jest rankong no limitów na abo i na karte do 20 zł. Patrz i ucz sie .

 7. szotyi Odpowiedz

  Oho , chyba bedzie nowy lider . Pojawiła sie reklama lajtmobile w serwisie . Pierwsza od dłuższego czasu . Dawno temu krótko reklamowało sie virgin ale potem już nie .

 8. marco Odpowiedz

  Tak przy okazji zbliżającego się rankingu w ofercie na kartę w Orange mamy taką małą zmianę. Gdy zasilimy np. kwotą 25 zł to już nie dostaniemy 10 % na konto promocyjne tylko 5 Gb ważne 14 dni. Moim zdaniem zmiana dobra ponieważ gdy korzystamy z innych pakietów które są ważne dłużej to te 5 Gb z oferty promocyjnej schodzi jako pierwsze więc i tak zostaje wykorzystane pomimo że jest na 14 dni.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt