Spotify bardzo łatwo sprawdzi konta rodzinne przez GPS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Spotify, popularna usługa streamingu muzyki zaczyna walczyć z nadużyciami polegającymi na wykorzystywaniu kont rodzinnych przez chociażby paczkę znajomych lub co gorsze, zupełnie obcych ludzi dla rozłożenia kosztów na spółkę. W tym celu dostawca zaczyna wysyłać chociażby w USA wiadomości Email do potwierdzenia poprawności adresu za pomocą funkcji lokalizacji GPS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeśli ktoś odmówi to może się niestety liczyć z utratą dostępu do aktualnie używanego planu Spotify (z włączeniem tego rodzinnego). Tym jakże sprytnym sposobem może on toczyć walkę z nieuczciwymi użytkownikami. Tych zwłaszcza w Polsce nie brakuje w kontekście usługi Netflix, która nagminnie ma wykorzystywane darmowe konta testowe. Do tej pory Spotify przymykał oko na nadużycia, ale to się chyba lada moment skończy.

Co jednak najzabawniejsze, każdy system można obejść. To tylko kwestia czasu do wydania kolejnego uaktualnienia zabezpieczeń (przypomina to nieco zabawę w kotka i myszkę). Równie dobrze w momencie otrzymania powiadomienia Email można udać się pod wskazany adres. Gorzej się sprawy mają, gdy współdzielimy konta z osobami w drugiego krańca Polski. Wtedy faktycznie trudno może być o jakiekolwiek obejścia.

(fot. Spotify/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt