PREMIERA: Czarny interfejs zawsze i wszędzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mobilny system operacyjny (niestety już oficjalnie uśmiercony) Windows Phone pod pewnymi względami wyprzedzał o lata świetlne nawet najnowszego Androida 9.0 Pie. Chodzi o genialną funkcję, gdzie mogliśmy wybierać w menu tryb ciemny lub jasny. W efekcie cały interfejs telefonu był jednolitego koloru. Dominowała czerń oraz jak kto woli biel.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na całe jednak szczęście na raty, ale jednak możliwe jest uzyskanie efektu czarnego motywu w zielonym robocie. Na największej platformie komórkowej świata coraz więcej bowiem aplikacji wspiera opcję trybu ciemnego. Wystarczy nadmienić takie pozycje jak Wiadomości na Androida, YouTube czy w końcu autorski tytuł Muzyka Xperia. Naprawdę nie ma większej ulgi, zwłaszcza podczas nocnego korzystania od telefonu z czarnym motywem.

Raz, że nie bije nas te jasne światło od smartfonu po oczach, a dwa na ekranach typu Amoled dochodzi wręcz do oszczędności energii baterii. Same korzyści aż chciałoby się powiedzieć. No cóż, pozostaje zatem mieć nadzieję, iż omawiany wyżej wybór pomiędzy trybem jasnym i ciemnym pojawi się standardowo w Androidzie 10 R jak Rafaello, przez co unikniemy kombinowania z poszukiwaniami coraz to kolejnych aplikacji z trybem ciemnym (typu kontakty lub kalendarz).

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Czarny interfejs zawsze i wszędzie”

  1. szotyi Odpowiedz

    Mam win10 mobile i kilka dni temu wyszła aktualizacja. Oficjalne wsparcie dla mojego smarta to najdłuższy możliwy okres czyli dopiero w grudniu 2019 nie bedzie już wsparcia. Mam wybór tła . No i fajnie , ale to bedzi tragedia jak miałbym sie na androida przenieść.

    • SteveJobs

      @SZOTYI Square home 2 – najlepsza dla przesiadkowiczów z Lumianum na Androidsy a nawet lepsze od zwykłych okienek…i już możesz na spokojnie kupić SianoMi czy Lenovo Moto czy jakiś starszy model znanszych Marek jeśli chcesz cenę/jakość otrzymać.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt