Włączona funkcja lokalizacji w Windows Phone nie oznacza non-stop aktywnego modułu GPS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

wlaczona-funkcja-lokalizacji-w-windows-phone-nie-oznacza-non-stop-aktywnego-modulu-gps

Sprytne. Tylko takim stwierdzeniem można określić zasadę działania funkcji Lokalizacja w Windows Phone. Początkowo mogło by się wydawać, że jej włączenie oznacza ciągłą aktywność modułu GPS. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż to się może początkowo zdawać.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aktywacja opcji Lokalizacja w menu oznacza nic innego jak danie mobilnemu systemowi operacyjnemu zezwolenia na jego użycie w określonej sytuacji. Może to być chociażby aplikacja Endomondo wymagająca przecież włączenia GPS. Oczywiście, jeśli taki program nie zostanie uruchomiony to non-stop nie pracuje w tle system pozycji satelitarnej absorbujący tylko niepotrzebnie baterię.

Sytuację takiej ciągłej pracy możemy bardzo łatwo poznać po wyświetlaniu się na ekranie małej kropeczki z otaczającym ją większym okręgiem. Jeśli jej nie ma to znak, że GPS w tej chwili jest uśpione i nie pracuje (aczkolwiek jest zawsze gotowe do akcji, jeśli tylko skrypty nadają taki rozkaz). Inżynierowie Microsoftu chcieli uprościć do maksimum sprawę, choć wiele osób jest zdezorientowanych brakiem w menu ustawień lokalizacyjnych jakiejkolwiek wzmianki o GPS.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Włączona funkcja lokalizacji w Windows Phone nie oznacza non-stop aktywnego modułu GPS”

  1. Darek Odpowiedz

    Lokalizacja w Windows Phone nie opiera się tylko na GPSie, ale też jest wspomagana przez BSSID, sile sygnału punktów dostępowych i przekaźnikach sieci komórkowych.
    Szkoda ze nie ma możliwości wybrania które mechanizmy mają być włączone.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt